Liga bude jednat o právech opět s Pragosportem. Podali jsme vyšší nabídku, říká ovšem Tvrdík

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 4. 2018 17:25
Pragosport nabízí 150 milionů korun za sezonu, podle šéfa Slavie je však TV Barrandov ochotna dát o třicet milionů víc.
HL, Sparta-Slavia: Václav Kadlec - Ondřej Kolář
HL, Sparta-Slavia: Václav Kadlec - Ondřej Kolář | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ligová fotbalová asociace (LFA) bude o vysílacích právech na první a druhou ligu na sezony 2020/21 až 2023/24 jednat se společností Pragosport. Ta podle ČTK podala oficiální nabídku jako jediná, a ligové grémium dnes schválilo záměr s ní jednat. Podle Jaroslava Tvrdíka však předložila nabídku i televize Barrandov, a to o třicet milionů na sezonu vyšší. Šéf Slavie to řekl serveru Seznam Zprávy.

"Televize Barrandov s akcionáři Jaromírem Soukupem a společností CEFC předložila nabídku mezi lety 2020-2024 ve výši 180 milionů korun za sezonu. Zatímco nabídka společnosti Pragosport je ve výši 150 milionů korun," řekl serveru Tvrdík.

"Ligové grémium Ligové fotbalové asociace schválilo záměr jednat se společností Pragosport, a.s. o uzavření smlouvy na poskytnutí mediálních/audiovizuálních práv ke všem utkáním I. a II. ligy na sezony 2020/21 - 2023/24. V praxi to znamená, že se se společností Pragosport bude jednat o detailních podmínkách kontraktu. Vyjednané podmínky budou předloženy k finálnímu rozhodnutí na nejbližším Ligové grémiu," uvedla LFA v prohlášení s tím, že dále se k tématu nebude vyjadřovat.

Pragosport vlastní mediální a audiovizuální práva na fotbalovou ligu od února 2014, předtím je měla dnes již zaniklá společnost KPS Media. Nejprve je Pragosport získal na čtyři roky, pak byla dohoda prodloužena až do roku 2020.

Finanční podmínky nebyly zveřejněny, ale spekuluje se o částce 110 milionů korun na sezonu. Nová smlouva má být i kvůli změně hracího systému a většímu počtu zápasů lukrativnější zhruba o čtyřicet milionů. Pragosport nabízí, že pokud práva od sezony 2020/21 na další čtyřleté období získá, navýší částku na 150 milionů i ve zbývajících ročnících současného kontraktu.

 "Nepovedlo se nám prosadit transparentní výběrové řízení, které by odpovědělo na otázku, jakou cenu televizní práva mají. Ale považuji za vítězství, že společnost Pragosport nedostala exkluzivitu a kluby nechaly otevřenou možnost dalším uchazečům předložit nabídku. V případě, že bude výhodnější, může být ještě přijata jiná nabídka než společnosti Pragosport," řekl Tvrdík.

Podle něj si Pragosport bere Ligovou fotbalovou asociaci jako rukojmí. "Ze strany řídícího LFA Dušana Svobody bylo deklarováno, že jestli Pragosport nedostane smlouvu na další čtyři roky, tak příští dva roky nenavýší plnění ani o korunu," prohlásil Tvrdík. Svoboda se k tomu odmítl pro ČTK vyjádřit.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy