Liga bude jednat o právech opět s Pragosportem. Podali jsme vyšší nabídku, říká ovšem Tvrdík

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 4. 2018 17:25
Pragosport nabízí 150 milionů korun za sezonu, podle šéfa Slavie je však TV Barrandov ochotna dát o třicet milionů víc.
HL, Sparta-Slavia: Václav Kadlec - Ondřej Kolář
HL, Sparta-Slavia: Václav Kadlec - Ondřej Kolář | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ligová fotbalová asociace (LFA) bude o vysílacích právech na první a druhou ligu na sezony 2020/21 až 2023/24 jednat se společností Pragosport. Ta podle ČTK podala oficiální nabídku jako jediná, a ligové grémium dnes schválilo záměr s ní jednat. Podle Jaroslava Tvrdíka však předložila nabídku i televize Barrandov, a to o třicet milionů na sezonu vyšší. Šéf Slavie to řekl serveru Seznam Zprávy.

"Televize Barrandov s akcionáři Jaromírem Soukupem a společností CEFC předložila nabídku mezi lety 2020-2024 ve výši 180 milionů korun za sezonu. Zatímco nabídka společnosti Pragosport je ve výši 150 milionů korun," řekl serveru Tvrdík.

"Ligové grémium Ligové fotbalové asociace schválilo záměr jednat se společností Pragosport, a.s. o uzavření smlouvy na poskytnutí mediálních/audiovizuálních práv ke všem utkáním I. a II. ligy na sezony 2020/21 - 2023/24. V praxi to znamená, že se se společností Pragosport bude jednat o detailních podmínkách kontraktu. Vyjednané podmínky budou předloženy k finálnímu rozhodnutí na nejbližším Ligové grémiu," uvedla LFA v prohlášení s tím, že dále se k tématu nebude vyjadřovat.

Pragosport vlastní mediální a audiovizuální práva na fotbalovou ligu od února 2014, předtím je měla dnes již zaniklá společnost KPS Media. Nejprve je Pragosport získal na čtyři roky, pak byla dohoda prodloužena až do roku 2020.

Finanční podmínky nebyly zveřejněny, ale spekuluje se o částce 110 milionů korun na sezonu. Nová smlouva má být i kvůli změně hracího systému a většímu počtu zápasů lukrativnější zhruba o čtyřicet milionů. Pragosport nabízí, že pokud práva od sezony 2020/21 na další čtyřleté období získá, navýší částku na 150 milionů i ve zbývajících ročnících současného kontraktu.

 "Nepovedlo se nám prosadit transparentní výběrové řízení, které by odpovědělo na otázku, jakou cenu televizní práva mají. Ale považuji za vítězství, že společnost Pragosport nedostala exkluzivitu a kluby nechaly otevřenou možnost dalším uchazečům předložit nabídku. V případě, že bude výhodnější, může být ještě přijata jiná nabídka než společnosti Pragosport," řekl Tvrdík.

Podle něj si Pragosport bere Ligovou fotbalovou asociaci jako rukojmí. "Ze strany řídícího LFA Dušana Svobody bylo deklarováno, že jestli Pragosport nedostane smlouvu na další čtyři roky, tak příští dva roky nenavýší plnění ani o korunu," prohlásil Tvrdík. Svoboda se k tomu odmítl pro ČTK vyjádřit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy