Plzeň nezaváhala na hřišti posledního Brna, v Boleslavi museli měnit branku

Aktualizováno 21. 4. 2018 22:12
Olomoucký tým z lavičky vedl asistent Ladislav Onofrej, protože hlavní trenér Václav Jílek dostal dvouzápasový trest za kritiku rozhodčích.
Ve 30. minutě zlínský gólman Zdeněk Zlámal při zákroku vrazil v Boleslavi do tyče své branky, která se tím vychýlila ze své pozice. Pořadatelé ji tak museli vyměnit. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Plzně nezaváhali na hřišti poslední Zbrojovky Brno a v sobotním zápase 25. kola první fotbalové ligy vyhráli 3:1. Před druhou Slavií tak mají Západočeši náskok osmi bodů, pražský celek má ale ještě zápas k dobru.

Hattrickem se blýskl záložník Aleš Čermák, který dvakrát skóroval v prvním poločase a třetí gól přidal hned po změně stran. Porážku Brna už v závěru pouze zmírnil Musefiu Ashiru.

Viktoria ukončila čtyřzápasové čekání na výhru. Svěřenci Romana Pivarníka posedmé za sebou nezvítězili a na dně tabulky už na čtrnáctou Jihlavu ztrácejí pět bodů.

Utkání  mezi Mladou Boleslaví a Zlínem bylo ve 28. minutě za stavu 0:0 kuriózně přerušeno kvůli poškozené brance. Po její výměně se zhruba za čtvrt hodiny začalo opět hrát.

Tyčku branky vychýlil z její osy zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku proti střele Petra Mareše. Branka musela být odnesena a vyměněna za náhradní. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil první poločas o 14 minut. Z vítězství 1:0 se po trefě Vukadinoviče nakonec radovali hráči Zlína.

Olomouc v souboji prvoligových nováčků doma porazila Ostravu 1:0 a vrátila se na třetí místo tabulky před Spartu. Předposlední Baník po čtyřech zápasech prohrál a po neúplném 25. kole ztrácí dva body na nesestupové pozice.

Hráči Bohemians 1905 remizovali s Jihlavou 1:1. Pražany poslal po hodině hry do vedení Dominik Mašek, ale v 78. minutě srovnal guinejský záložník Kamso Mara. Klokani doma nevyhráli poprvé po čtyřech zápasech a jsou v tabulce sedmí. Vysočina si připsala třetí remízu 1:1 po sobě a na čtrnácté příčce má tříbodový náskok před předposlední Ostravou.

Slovácko zdolalo pražskou Duklu 2:0 a unikli z pásma bezprostředního ohrožení. Obě branky vstřelil v závěru poločasu Marek Havlík, tu druhou z penalty po faulu Podaného na Navrátila. Brankář Milan Heča udržel už potřetí za sebou čisté konto, hosté ho prakticky vůbec nezaměstnali.

Duel Sigmy s Baníkem rozhodl v 71. minutě Jakub Plšek. Závěrečnou desetiminutovku Hanáci dohrávali bez vyloučeného Lukáše Kalvacha, v nastavení dostal červenou kartu i hostující Václav Procházka.

Olomoucký tým z lavičky vedl asistent Ladislav Onofrej, protože hlavní trenér Václav Jílek dostal dvouzápasový trest za kritiku rozhodčích v minulém duelu s Jabloncem.

V 71. minutě se Olomouc dostala do vedení. Falta našel v šestnáctce volného Plška, který se elegantně obtočil okolo Šindeláře i Laštůvky a zakončil do odkryté branky. Baník v nejvyšší soutěži inkasoval po 381 minutách.

Domácím zkomplikoval cestu za výhrou Kalvach, jenž byl v 80. minutě vyloučen po druhé žluté kartě. Ostravané si ale až na hlavičku a nepřesnou ránu Šindeláře v přesilovce větší šance nevytvořili. Navíc ve čtvrté minutě nastaveného času Procházka před šestnáctkou zezadu fauloval unikajícího Yunise a dostal rovněž červenou kartu. Olomoučtí doma neprohráli ani ve 13. ligovém utkání v sezoně.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 71. Plšek. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Myška. ŽK: Kalvach - Pazdera, Procházka. ČK: 80. Kalvach - 90.+4 Procházka. Diváci: 9518.

Olomouc: Buchta - Hála (67. Moulis), Radakovič, Polom, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (90. Kotouč) - Plšek - Řezníček (86. Yunis). Trenér: Onofrej.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo (80. Jirásek), Hlinka, Hrubý, Granečný (72. Stáňa) - Baroš (75. Diop), Poznar. Trenér: Páník.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 39. a 45. z pen. Havlík. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Podaný (Dukla). Diváci: 4362.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek - Daníček - Navrátil (70. Machalík), Havlík, Sadílek, Petr (79. Rezek) - Zajíc (62. Kubala). Trenér: Kordula.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bílovský) - Hanousek, Bezpalec - Brandner, Néstor, Holík (73. Djuranovič) - Schranz. Trenér: Hynek.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 60. Mašek - 78. Mara. Rozhodčí: Proske - Paták, Antoníček. ŽK: Urblík (Jihlava). Diváci: 4837.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter, Mašek (79. Nečas), Bartek (82. Vaníček) - Tetteh (89. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Jihlava: Rakovan - Vaculík (72. Zoubele), Štěpánek, Buchta, Schumacher - Mara - Nový, Ljovin (73. Urblík), Dvořák, Keresteš (57. Ikaunieks) - Fulnek. Trenér: Svědík.

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 67. Vukadinovič. Rozhodčí: Lerch - Koval, Boček. ŽK: Pauschek (M. Boleslav). Diváci: 2573.

M. Boleslav: Poláček - Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka - Jánoš, Hubínek (79. Konaté) - Ladra, Valenta, Mareš (53. Přikryl) - Komličenko (68. Magera). Trenér: Weber.

Zlín: Zlámal - Matejov (45. Džafič), Bijimine, Gajič, Bartošák - Jiráček, Hnaníček - Ekpai (89. Železník), Mehanovič (90. Beauguel), Holzer - Vukadinovič. Trenér: Petržela.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 81. Ashiru - 26. ,32. a 48. Čermák. Rozhodčí: Orel - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sukup, Melichárek, Škoda - Kozáčik, Havel. Diváci: 5137.

Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský - Acosta, Polák, Sedlák (65. Růsek), Ashiru - Pilík - Škoda (72. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

Plzeň: Kozáčik - Havel, Řezník, Hubník, Limberský (61. Kovařík) - Hrošovský, Hořava - Kopic, Čermák (76. Chorý), Zeman (87. Petržela) - Bakoš. Trenér: Vrba.