Plzeň nezaváhala na hřišti posledního Brna, v Boleslavi museli měnit branku

Aktualizováno 21. 4. 2018 22:12
Olomoucký tým z lavičky vedl asistent Ladislav Onofrej, protože hlavní trenér Václav Jílek dostal dvouzápasový trest za kritiku rozhodčích.
Ve 30. minutě zlínský gólman Zdeněk Zlámal při zákroku vrazil v Boleslavi do tyče své branky, která se tím vychýlila ze své pozice. Pořadatelé ji tak museli vyměnit. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Plzně nezaváhali na hřišti poslední Zbrojovky Brno a v sobotním zápase 25. kola první fotbalové ligy vyhráli 3:1. Před druhou Slavií tak mají Západočeši náskok osmi bodů, pražský celek má ale ještě zápas k dobru.

Hattrickem se blýskl záložník Aleš Čermák, který dvakrát skóroval v prvním poločase a třetí gól přidal hned po změně stran. Porážku Brna už v závěru pouze zmírnil Musefiu Ashiru.

Viktoria ukončila čtyřzápasové čekání na výhru. Svěřenci Romana Pivarníka posedmé za sebou nezvítězili a na dně tabulky už na čtrnáctou Jihlavu ztrácejí pět bodů.

Utkání  mezi Mladou Boleslaví a Zlínem bylo ve 28. minutě za stavu 0:0 kuriózně přerušeno kvůli poškozené brance. Po její výměně se zhruba za čtvrt hodiny začalo opět hrát.

Tyčku branky vychýlil z její osy zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku proti střele Petra Mareše. Branka musela být odnesena a vyměněna za náhradní. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil první poločas o 14 minut. Z vítězství 1:0 se po trefě Vukadinoviče nakonec radovali hráči Zlína.

Olomouc v souboji prvoligových nováčků doma porazila Ostravu 1:0 a vrátila se na třetí místo tabulky před Spartu. Předposlední Baník po čtyřech zápasech prohrál a po neúplném 25. kole ztrácí dva body na nesestupové pozice.

Hráči Bohemians 1905 remizovali s Jihlavou 1:1. Pražany poslal po hodině hry do vedení Dominik Mašek, ale v 78. minutě srovnal guinejský záložník Kamso Mara. Klokani doma nevyhráli poprvé po čtyřech zápasech a jsou v tabulce sedmí. Vysočina si připsala třetí remízu 1:1 po sobě a na čtrnácté příčce má tříbodový náskok před předposlední Ostravou.

Slovácko zdolalo pražskou Duklu 2:0 a unikli z pásma bezprostředního ohrožení. Obě branky vstřelil v závěru poločasu Marek Havlík, tu druhou z penalty po faulu Podaného na Navrátila. Brankář Milan Heča udržel už potřetí za sebou čisté konto, hosté ho prakticky vůbec nezaměstnali.

Duel Sigmy s Baníkem rozhodl v 71. minutě Jakub Plšek. Závěrečnou desetiminutovku Hanáci dohrávali bez vyloučeného Lukáše Kalvacha, v nastavení dostal červenou kartu i hostující Václav Procházka.

Olomoucký tým z lavičky vedl asistent Ladislav Onofrej, protože hlavní trenér Václav Jílek dostal dvouzápasový trest za kritiku rozhodčích v minulém duelu s Jabloncem.

V 71. minutě se Olomouc dostala do vedení. Falta našel v šestnáctce volného Plška, který se elegantně obtočil okolo Šindeláře i Laštůvky a zakončil do odkryté branky. Baník v nejvyšší soutěži inkasoval po 381 minutách.

Domácím zkomplikoval cestu za výhrou Kalvach, jenž byl v 80. minutě vyloučen po druhé žluté kartě. Ostravané si ale až na hlavičku a nepřesnou ránu Šindeláře v přesilovce větší šance nevytvořili. Navíc ve čtvrté minutě nastaveného času Procházka před šestnáctkou zezadu fauloval unikajícího Yunise a dostal rovněž červenou kartu. Olomoučtí doma neprohráli ani ve 13. ligovém utkání v sezoně.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 71. Plšek. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Myška. ŽK: Kalvach - Pazdera, Procházka. ČK: 80. Kalvach - 90.+4 Procházka. Diváci: 9518.

Olomouc: Buchta - Hála (67. Moulis), Radakovič, Polom, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (90. Kotouč) - Plšek - Řezníček (86. Yunis). Trenér: Onofrej.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo (80. Jirásek), Hlinka, Hrubý, Granečný (72. Stáňa) - Baroš (75. Diop), Poznar. Trenér: Páník.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 39. a 45. z pen. Havlík. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Podaný (Dukla). Diváci: 4362.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek - Daníček - Navrátil (70. Machalík), Havlík, Sadílek, Petr (79. Rezek) - Zajíc (62. Kubala). Trenér: Kordula.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bílovský) - Hanousek, Bezpalec - Brandner, Néstor, Holík (73. Djuranovič) - Schranz. Trenér: Hynek.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 60. Mašek - 78. Mara. Rozhodčí: Proske - Paták, Antoníček. ŽK: Urblík (Jihlava). Diváci: 4837.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter, Mašek (79. Nečas), Bartek (82. Vaníček) - Tetteh (89. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Jihlava: Rakovan - Vaculík (72. Zoubele), Štěpánek, Buchta, Schumacher - Mara - Nový, Ljovin (73. Urblík), Dvořák, Keresteš (57. Ikaunieks) - Fulnek. Trenér: Svědík.

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 67. Vukadinovič. Rozhodčí: Lerch - Koval, Boček. ŽK: Pauschek (M. Boleslav). Diváci: 2573.

M. Boleslav: Poláček - Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka - Jánoš, Hubínek (79. Konaté) - Ladra, Valenta, Mareš (53. Přikryl) - Komličenko (68. Magera). Trenér: Weber.

Zlín: Zlámal - Matejov (45. Džafič), Bijimine, Gajič, Bartošák - Jiráček, Hnaníček - Ekpai (89. Železník), Mehanovič (90. Beauguel), Holzer - Vukadinovič. Trenér: Petržela.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 81. Ashiru - 26. ,32. a 48. Čermák. Rozhodčí: Orel - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sukup, Melichárek, Škoda - Kozáčik, Havel. Diváci: 5137.

Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský - Acosta, Polák, Sedlák (65. Růsek), Ashiru - Pilík - Škoda (72. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

Plzeň: Kozáčik - Havel, Řezník, Hubník, Limberský (61. Kovařík) - Hrošovský, Hořava - Kopic, Čermák (76. Chorý), Zeman (87. Petržela) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.