Ostrý meč Klokanů uťal vítěznou sérii rivala z Edenu. Tak Slavia padla v Ďolíčku

Ostrý meč Klokanů uťal vítěznou sérii rivala z Edenu. Tak Slavia padla v Ďolíčku
Fotbalisté Slavie v úvodním jarním kole první ligy překvapivě podlehli v Ďolíčku Bohemians 1905 0:1.
Radost hráčů Bohemians byla oprávněná. Obhájci titulu v nejvyšší soutěži prohráli poprvé od loňského dubna a po 26 zápasech. Pražské derby rozhodl v 70. minutě po necelé půlminutě na trávníku střídající Jan Vodháněl.
Náskok červenobílých v čele tabulky se po výhře druhé Plzně 3:0 v Opavě snížil na 13 bodů.
Slávisté přišli o ligovou neporazitelnost jako poslední tým v sezoně.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
16. 2. 2020 21:39
Prohlédněte si fotografie z nedělního zápasu 21. kolo Fortuna:Ligy, v němž fotbalisté Bohemians 1905 ve vršovickém derby nečekaně porazili Slavii 1:0.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy