Ostrý meč Klokanů uťal vítěznou sérii rivala z Edenu. Tak Slavia padla v Ďolíčku

Ostrý meč Klokanů uťal vítěznou sérii rivala z Edenu. Tak Slavia padla v Ďolíčku
Fotbalisté Slavie v úvodním jarním kole první ligy překvapivě podlehli v Ďolíčku Bohemians 1905 0:1.
Radost hráčů Bohemians byla oprávněná. Obhájci titulu v nejvyšší soutěži prohráli poprvé od loňského dubna a po 26 zápasech. Pražské derby rozhodl v 70. minutě po necelé půlminutě na trávníku střídající Jan Vodháněl.
Náskok červenobílých v čele tabulky se po výhře druhé Plzně 3:0 v Opavě snížil na 13 bodů.
Slávisté přišli o ligovou neporazitelnost jako poslední tým v sezoně.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
16. 2. 2020 21:39
Prohlédněte si fotografie z nedělního zápasu 21. kolo Fortuna:Ligy, v němž fotbalisté Bohemians 1905 ve vršovickém derby nečekaně porazili Slavii 1:0.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy