Baník ve slezském derby porazil Karvinou, Boleslav si poradila s Klokany

8. 11. 2019 19:58
Fotbalisté Ostravy zdolali v duelu 16. ligového kola Karvinou 3:0.
Martin Kouřil z Karviné a Tomáš Smola z Ostravy v zápase 16. ligového kola.
Martin Kouřil z Karviné a Tomáš Smola z Ostravy v zápase 16. ligového kola. | Foto: ČTK

Baník rozhodl o vítězství ve slezském derby třemi standartkami: úvodní dvě ligové branky dal Jakub Pokorný, ve druhé půli se z přímého kopu trefil Jiří Fleišman.

Karviná v nejvyšší soutěži popáté za sebou nebodovala ani neskórovala a zůstala předposlední. Ostrava po třech kolech zvítězila a posunula se na páté místo neúplné tabulky.

Hráči Mladé Boleslavi udolali Bohemians 1905 2:1. Hosty poslal ve 12. minutě do vedení David Bartek, ale na začátku druhé půle během dvou minut otočili stav Muris Mešanovič a Lukáš Budínský. V třetí nastavené minutě byl vyloučen hostující Michael Junior Ugwu.

Středočeši po dvou kolech naplno bodovali a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Klokani nevylepšili bilanci venku, kde získali v sezoně jen bod a jsou dvanáctí.

16. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - MFK Karviná 3:0 (1:0)

Branky: 26. a 88. Pokorný, 67. Fleišman. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Dresler. ŽK: Hrubý, Pokorný - Kouřil, Dreksa. Diváci: 8863.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (50. Holzer), Jánoš, Hrubý, Kuzmanovič (89. Procházka) - Diop, Smola (29. Granečný). Trenér: Páník.

Karviná: Pastornický - Krivák, Kouřil (36. Dreksa), Rundič, Ndefe - Bukata, Smrž - Lingr, Janečka, Galuška (72. Vukadinovič) - Petráň (55. Ba Loua). Trenér: Straka.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 2:1 (0:1)

Branky: 49. Mešanovič, 51. Budínský - 12. Bartek. Rozhodčí: Marek - Paták, Caletka - Ardeleanu (video). ŽK: Tatajev - Ugwu. ČK: 90.+3 Ugwu. Diváci: 2552.

Mladá Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma (82. Křapka), Tatajev, Pudil, Fulnek - Bucha (76. Jiří Klíma), Hubínek, Budínský, Ladra - Komličenko, Mešanovič (87. Auer). Trenér: Weber.

Bohemians: Le Giang - Bartek, Bederka, Hůlka, Pokorný, Podaný - Havel, Krch, Jindřišek (80. Keita), Vodháněl (63. Vaníček) - Nečas (63. Ugwu). Trenér: Klusáček.