Jízda Slovácka pokračuje, Opavě nadělilo čtyři góly. Baník jen remizoval s Olomoucí

Aktualizováno 26. 10. 2019 18:05
Slovácko v sobotu smetlo Opavu 4:0 a pošesté v řadě v lize neprohrálo. Baník Ostrava hrál se Sigmou Olomouc 2:2, remízou skončil i bezbrankový duel mezi Příbramí a Zlínem.
Ondřej Šašinka, Patrik Šimko a Jan Navrátil slaví branku Slovácka
Ondřej Šašinka, Patrik Šimko a Jan Navrátil slaví branku Slovácka | Foto: ČTK

Slovácko podobně jako v minulém domácím utkání s Libercem (3:1) dobře začalo. V deváté minutě po centru Reinberka míč lehce přizvedl Šašinka a nepokrytý Šimko s pomocí drobné teče dostal míč do branky. Pro slovenského obránce to byl premiérový gól v české lize, kterého se dočkal při svém 96. startu.

Hosty rychlá branka nepoložila, naopak se hra přelévala ze strany na stranu, ale k výraznějšímu ohrožení obou branek v následujících minutách nedošlo. Až v závěru poločasu Opava mohla srovnat. Po přímém kopu Zavadila téměř od poloviny hřiště se míč snesl až do pokutového území, kde se Žídek odpoutal od Zajíce a zakončoval sám hlavou do tyče Trmalovy branky.

"Šlo asi o nejhorší zápas, co jsem u týmu. Slovácko vyhrálo zcela zaslouženě, protože jsme nebyli nebezpeční a nebyli jsme schopni eliminovat soupeřovy přednosti," uvedl asistent trenéra Opavy Dvorník. "Je to kdyby, ale kdybychom z šance na konci poločasu dali na 1:1, tak nás to mohlo nabudit a mohli jsme být výsledkově úspěšnější," dodal.

Po změně stran se Slovácko hned opřelo do slezského soupeře a po přihrávce Sadílka zakončoval Šašinka, ale gólman Fendrich míč dokázal vyrazit na roh. Dorážející Reinberk se poté mezi tyče netrefil.

V 53. minutě se už domácí dočkali. Po rohu se míč vrátil do klubka hráčů v malém vápně, kde se nakonec nejlépe zorientoval Šašinka, který dokázal balon protlačit až do branky. O chvilku později si na centr Havlíka naběhl Hofmann a jen těsně hlavou minul.

"Stěžejní byla druhá branka, kde jsme si pomohli ze standardní situace. Po třetí to bylo už v naší moci a čtvrtá byla výborná po krásné kombinační akci. Mám výhrady k nepřesnostem, ale za pracovitost musím mužstvo pochválit. Byl to pracovitý výkon a zasloužená výhra i v obměněné sestavě. Jsem rád, že hráči, co šli z lavičky do základu, se velkou měrou podíleli na dnešním výsledku," prohlásil kouč Slovácka Svědík.

Slovácko bylo při chuti a v 64. minutě skórovalo potřetí. Po přímém kopu Sadílka se míč přes Krejčího a bránící opavské hráče dostal ke střídajícímu Kalabiškovi a ten se prosadil po dvou minutách na hřišti.

Domácí v 87. minutě po exhibiční akci přidali ještě čtvrtý gól. Šimko obešel při průniku do šestnáctky několik bránících hráčů a vybídl volného Zajíce, jenž už neměl problém se zakončením. Slovácko tak doma porazilo Opavu v pátém z šesti prvoligových zápasů.

Baník ztratil výhru, Příbram a Zlín v krizi

Zápas fotbalistů Ostravy a Olomouce ve 14. kole první ligy skončil remízou 2:2. Domácí po gólech Dame Diopa dvakrát vedli, Sigma však zásluhou Václava Jemelky pokaždé dokázala srovnat. Baník tak po pěti domácích výhrách v řadě ztratil, Olomouc na vítězství naopak od 13. října už pět utkání čeká.

"Měli jsme už v prvním poločase odskočit na 3:1, situace jsme tam měli. Vedli jsme o gól, hráči to nezvládli v hlavách a mysleli si, že to nějak ukopou. Olomouc chodila v přečíslení, tam byla šance jim utéct a urvat to, ale to se nestalo. Nakonec to skončilo 2:2. To nás mrzí, protože první poločas jsme odehráli velmi dobře. Ve druhém jsme vypadli z tempa," komentoval zápas domácí trenér Bohumil Páník.

Také zápas Zlína v Příbrami skončil remízou. Po výsledku 0:0 si oba týmy prodloužily výsledkovou krizi. Středočeši nevyhráli sedm kol po sobě, zatímco "Ševci" dokonce osm. Příbram se díky bodu posunula na třinácté místo o bod před Karvinou, která má však k dobru nedělní souboj v Českých Budějovicích. Zlín zůstal na předposlední patnácté pozici.

"Pro nás je to samozřejmě zklamání, protože jsme ten zápas chtěli za každou cenu zvládnout. Bohužel od začátku zápasu se na nás projevila tíha okamžiku. Chyběl nám větší pohyb, měli jsme problém dostat se do bloku, který tam v pěti hráčích vzadu a ve čtyřech před nimi Zlín vystavil," prohlásil po utkání kouč domácích Roman Nádvorník.

14. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - SFC Opava 4:0 (1:0)

Branky: 9. Šimko, 53. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc. Rozhodčí: Marek - Vlček, Poživil. ŽK: Krejčí - Schaffartzik. Diváci: 4076.

Sestavy:

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Krejčí, Šimko - Petržela (62. Kalabiška), Sadílek, Havlík, Navrátil (85. Juroška) - Šašinka (81. Hellebrand) - Zajíc. Trenér: Svědík.

Opava: Fendrich - Sus, Simerský, Svozil, Žídek - Schaffartzik (74. Souček) - Mondek, Zavadil, Šulc, Jursa (46. Zapalač) - Juřena (68. Dedič). Trenér: Grussmann.

1. FK Příbram - Fastav Zlín 0:0

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Zeman, Soldát, Kodr - Fantiš.

Sestavy:

Příbram: Kočí - Nový, Šimek (74. Tregler), Kodr, Cmiljanovič - Zeman, Soldát, Rezek, Alvir, Polidar (69. Voltr) - Škoda (59. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Jiráček (84. Kolář) - Džafič (89. Železník), Matejov, Mašek (28. Janetzký), Podio, Bartošák - Wágner, Fantiš. Trenér Kameník.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)

Branky: 10. a 35. Diop - 33. a 87. Jemelka. Rozhodčí: Dubravský - Kubr, Novák. ŽK: Hrubý - Kerbr, González, Greššák. Diváci: 9780.

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (88. Holzer), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič - Diop (76. Granečný), Smola (84. Šindelář). Trenér: Páník.

Olomouc: Buchta - Hála, Beneš, Jemelka, Kerbr - Zahradníček (61. Texl), Houska, Greššák (74. Chytil), Zmrzlý (84. Yunis), González - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.