Gólové hody pokračují. Sedm branek v Teplicích však viděly jen tři tisícovky diváků

29. 7. 2018 16:51
Nedělní program Fortuna:ligy zahájil duel Teplic s Duklou, který vyhráli domácí 5:2. Ve druhém kole tak i po šesti odehraných duelech zůstává průměr více než čtyř branek na utkání. Gólovou nadílku kazí pouze fakt, že na teplická Stínadla si našly cestou pouhé tři tisícovky diváků. Dnešní program pokračuje šlágrem mezi Jabloncem a Spartou, který začíná v 18:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Teplice - Fotbalisté Teplic utnuli osmizápasové čekání na ligovou výhru, když ve 2. kole první ligy doma přehráli Duklu Praha 5:2. Dvakrát se trefili David Vaněček a Jakub Hora, jednu trefu přidal Tomáš Vondrášek. Dukla jen snížila zásluhou Ivana Schranze a Lukáše Holíka a prohrála tak v nejvyšší soutěži popáté za sebou. Teplice naposledy daly alespoň pět branek v dubnu 2015.

"Jsem samozřejmě spokojen s výhrou a pěti vstřelenými brankami. Výsledek ale úplně neodpovídá dění na hřišti. Dukla podala dobrý výkon a bylo to vcelku vyrovnané utkání. V určitých momentech nám vázla kombinace, ale postupem času se budeme zlepšovat," řekl teplický kouč Daniel Šmejkal.

Dukla sice v úvodu převzala iniciativu, ale chyběla jí efektivita. Naopak v 18. minutě ukázal svůj důraz teplický střelec Vaněček, který ve vápně přetlačil stopera Chlumeckého, naběhl si na Krobův centr a střelou z voleje poslal domácí mužstvo do vedení.

Pražané mohli odpovědět, ale Podaný po nakrátko rozehraném rohu hlavičkoval jen do břevna. Ze standardních situací hrozily i Teplice, zejména Vondrášek, číhající na zadní tyči. Dvakrát neuspěl, ale pak Krobův roh prodloužil Král, Vondrášek vyhrál souboj s Tetourem a hlavou zařídil zvýšení.

Ještě do poločasu zahrozil střelou z dálky Kučera, ale na třetí pojistku si museli domácí fanoušci počkat až do druhé půle, kdy Žitný pronikal, míč se dostal k Horovi a ten neměl problém přehodit brankáře. Za šest minut Král ve vápně posunul míč opět k Horovi, který svým druhým gólem definitivně rozhodl.

Teplice pak polevily a Dukla se dočkala snížení. Holíkovu ránu Diviš vyrazil, ale jen ke střídajícímu Schranzovi, který měl v rohu vápna dostatek času zamířit na vzdálenější tyč a vstřelit čtvrtý gól v posledních sedmi zápasech.

Domácí si ale vzali čtyřbrankový náskok zpět, když Luts přihrál před odkrytou branku Vaněčkovi. Konečnou podobu výsledku dala Holíkova hlavička po centru Podaného v úplném závěru zápasu.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Dukla Praha 5:2 (2:0)

Branky: 18. a 79. Vaněček, 50. a 56. Hora, 38. Vondrášek - 66. Schranz, 89. Holík. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Arnošt. ŽK: Krob - Hanousek, Tetour. Diváci: 3116.

Sestavy:

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (63. Luts) - Vaněček (84. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný - Holík, Tetour, Hanousek (57. Schranz) - Douděra, Holenda (74. Bílovský), Breda (46. Štursa). Trenér: Drsek.