36. Krejčí (pen.)
82. Minčev
90+5 Minčev
3. Tomič

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání 18. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou Praha a Mladou Boleslaví. Zápas začíná v neděli 5. února v 18 hodin.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Kovář - Vydra, Panák, Krejčí (C) - Mejdr, Sadílek, Kairinen, Zelený - Kuchta, Čvančara, Haraslín.
Náhradníci: Vorel, Heča - Kamenović, Wiesner, Pavelka, Daněk, Karabec, Mabil, Goljan, Minčev.
Trenér: Priske

FK Mladá Boleslav: Mikulec - Šimek, Suchý, Karafiát (C) - Tomič, Donát, Mareček, Žitný, Fulnek - Ladra, Kušej.
Náhradníci: Šeda - Látal, Ekpai, Matějovský, Stránský, Jawo, Mašek, Skalák, Škoda, Vojta.
Trenér: Hoftych

Rozhodčí: Hocek - Váňa, Machač

Sparta nevstoupila do jarní části ligy úspěšně, byť si z prvního duelu odvezla bod ze hřiště Sigmy. Na Hané sice vedla po brance Čvančary, ale ještě do poločasu srovnal Navrátil. Po pauze se již diváci gólů nedočkali, a tak po remíze 1:1 zůstávají Pražané na 3. místě se ziskem 33 bodů.

Mladá Boleslav zatím na první vítězství také čeká. Před vlastními fanoušky hostila v úvodním kole jara Zbrojovku Brno, které ovšem nedokázala vstřelit ani jednu branku. Stejně tak se nevedlo ani Moravanům, a proto Středočechům patří až 10. pozice, kterou hájí s 23 body.

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu a za malý moment začínáme.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparta musela hned v první minutě čelit rohovému kopu, ale na přední tyči se domácí ubránili.

2.

Tohle ale byla velká tutovka hostů! Centr do pokutového území sklepl jeden z hostů k úplně volnému Žitnému, který však ve stoprocentní pozici trefil jen vyběhnvšího  Kováře.

3.

Mladá Boleslav dává gól! Tak to je opravdu skvělý start Středočechů, kteří na svého soka vlétli a ujímají se vedení. Rohový kop se štěstím domácí odvrátili, ale z pětadvaceti metrů se do balonu opřel MICHAL TOMIČ, jehož tečovaná rána skončila v síti.

6.

Sparta dává gól Odpověď domácích ovšem přišla velmi rychle. Centr z levé strany sklepl výborně Kuchta a KAAN KAIRINEN přesnou ranou k levé tyči srovnává stav duelu.

8.

Ofenzivní fotbal pokračuje. Nyní se středem pole cpal do zakončení Žitný, kterého nakonec Sparťané ve vápně odzbrojili.

9.

Po pravé straně se nyní snažil prosadit Čvančara, nicméně jeho postup vpřed zastavil Fulnek.

10.

Za obranu Sparty si teď zaběhl Kušej a sudí nechal hru pokračovat. Po delší chvilce se ale nakonec mává a píská jasný ofsajd.

11.

Dlouhý nákop směřoval opět na Kušeje, ale ten byl dobře bráněn Panákem, který nakonec nechal doputovat balon až ke Kovářovi.

12.

Sparta se na své polovině dopustila faulu a zprava rozehrají hosté standardní situaci.

13.

Jenže Ladra svou nabídku nasměroval jen do rukavic Kováře, který ihned rozehrává vpřed.

14.

Mareček si dobře naběhl na přihrávku a to byla výborně rozjetá akce. Hostující středopolař ihned servíroval míč na střed o šance Kušejovi, ke kterému se míč nedostal. Poté se navíc mával ofsajd Marečka.

16.

Tentokrát si za beky Sparty naběhl Kušej, který posunul do běhu míč Marečkovi, jehož nabídka z lajny však končí u Kováře.

18.

Kuchta si dobře zpracoval centr a mezi třemi soupeři se snažil prosadit ke střele. Nakonec byl odzbrojen, ale Sparta rozehraje alespoň roh.

19.

Centrovaný míč si však hosté pohlídali a následná rána Sadílka byla přizvednuta jeho spoluhráčem vysoko nad.

21.

Pražané nyní operují na polovině Boleslavi, která zatím soupeře do šance nepouští.

22.

Až teď se Mejdr prodral přes svého strážce a hledal před bránou své kolegy. Jeho pas ale odvrátili zadáci hostů.

23.

Sadílek se následně snažil nacentrovat před bránu, nicméně jeho pokus končí za bránou Středočechů.

24.

Mejdrův centr nebyl z kategorie povedených a jeho čechrovanou nabídku schoval do svých rukavic brankář Mikulec.

25.

Zajímavý cente směřoval do vápna hostů zprava, ale Čvančara ani nikdo další v rudém dresu na míč nedosáhli.

27.

Zelený se krásně opřel do balonu zpoza vápna, avšak jeho rána mířila přímo do rukavic Mikulce.

28.

Sparťané se akci hostů na pravé straně ubránili a poté si pro pas za obranu odskočil Kušej. Tomu je však nakonec máván a pískán ofsajd.

29.

Nechybělo mnoho a domácí mohli otočit skóre. Po pěkné narážečce šikovně pálil z vyložené pozice Haraslín. Jeho technickou ránu vyškrábl konečky prstů Mikulec.

31.

Nyní zavařila soupeři i Mladá Boleslav. Ta se v pokutovém území několikrát dostala ke střele, ale všechny pokusy srazila nebo odvrátila defenzíva Sparty.

32.

Kušej si nyní navedl míč na střelu, která mu však příliš nesedla a balon se dokutálel mimo bránu Kováře.

33.

Haraslín v rohu vápna udělal kličku soupeři a po skluzu se sesunul k zemi. Sudí byl však velmi blízko a penaltu celkem překvapivě nepíská.

34.

Celá situace je konzultována s videem a sudí Hocek se jde podívat na monitor.

35.

Tomič zcela evidentně fauloval Haraslína a po kontrole videa je nařízena penalta. Jen je trochu zarážející, že sudí zcela evidentní zákrok neodpískal hned, když měl situaci jako na talíři…

36.

Sparta dává gól! Pražané po půlhodině hry trestají soupeře a otáčejí skóre. K nařízené penaltě se postavil LADISLAV KREJČÍ, který zvolil ze svého pohledu levý kout, což sice Mikulec vystihl, ale na míč již nedosáhl.

38.

Na druhé straně se pokusil o srovnáno Ladra a nebyl vůbec daleko. Z rohu malého vápna však pálil jen do boční sítě.

40.

Karafiátův centr na Žitného nebyl vůbec přesný a balon nakonec končí mimo. Následuje odkop od brány Kováře.

43.

Kairinenův centr zleva hlavičkoval z dobré pozice Čvančara, jehož pokus ale mířil přímo do rukavic Mikulce.

44.

Donát byl na vrcholu kruhu pokutového území faulován a je tady velmi zajímavá standardka pro hosty.

45.

Kairinen navíc za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

45.

Donát je ještě ošetřován na hrací ploše. Kairinenovo došlápnutí na nohu soupeře bylo opravdu nepříjemné.

45+1

V první půli se nastavují 4 minuty.

45+2

Ladra ovšem z ideální možnosti přestřelil zeď, ale také bránu Kováře. To byla škoda pro hostující tým.

45+3

Fulnek nyní nedosáhl na přihrávku u lajny a Sparta bude moci vhazovat.

45+4

Haraslín v rychlém kontru hledal v lepší pozici Čvančaru, před kterým uklidil míč na roh Tomič.

45+5

V samotném závěru si nejvýše vyskočil Ladislav Krejčí, jehož hlavičku k tyči nakonec pokryl brankář Mikulec.

45+5

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle duelu. Do ní vstoupili lépe hosté, kteří nejprve zahrozili ve 2. minutě Žitným, ale jeho tutovku Kovář pokryl. O minutu později se však do odraženého míče opřel Michal Tomič, jehož tečovaný projektil skončil v síti. Sparťané se dočkali vyrovnání v 6. minutě. Po sklepnutí Kuchty si připsal první trefu v rudém dresu Kaan Kairinen. I poté pokračovala aktivní hra od obou mužstev a přeci jen aktivnějším mužstvem byli domácí. Ti svou aktivitu přetavili v obrat ve 36. minutě, kdy se po faulu na Haraslína kopala penalta, kterou dokázal proměnit Ladislav Krejčí. O pár chvilek později mohl skóre srovnat Ladra, ale mířil pouze do boční sítě. V závěru nastavení mohl ještě skórovat Krejčí, ale jeho hlavičku si Mikulec pohlídal. Do kabin si tak domácí odnášejí vedení 2:1.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Do druhé půle již nenastoupí zraněný Donát a na plac se podívá Marek Matějovský.

47.

Matějovský se ihned uvedl krásnou kolmicí na Fulneka, na kterou nakonec o malý kousek krajní hráč Boleslavi nedosáhl.

48.

Krejčího pas ještě stihl zachytit Mejdr, který tak může kombinovat se svými kolegy.

49.

Čvančara se už už po centru Mejdra chystal k hlavičce, ale nakonec balon dostali hosté do bezpečí.

50.

Trochu neuspořádané to bylo nyní z pohledu hostů, ale nakonec rýsoval kolmici znovu Matějovský. Jeho nabídku si nakonec Sparťané pohlídali.

51.

Čvančarovi už nyní opravdu přistál na hlavě centr Mejdra, ale míč pouze lízl a k ohrožení brány tak vůbec nedošlo.

53.

Kušej se dobře protáhl kolem soupeře a servíroval balon spoluhráči do pokutového území. Tam z pohledu Sparty zachránil situaci Zelený, ale je tady ještě roh Boleslavi.

54.

Tomič výborně nacentroval na hlavu Šimka, který těsně minul bránu Kováře, který bude nyní odkopávat.

55.

Kuchta nyní uháněl na Mikulce z jasného ofsajdu a sudí nechali trochu alibisticky hru běžet dál. Poté došlo ke střetu Mikulce a Kuchty ve vápně a až poté se píská ofsajd.

56.

Kuchta se následně rozčiloval zblízka na asistenta sudího a je mu udělena žlutá karta.

58.

Po dlouhém autu dostali domácí míč na malé vápno, kde už už hlavičkoval Čvančara. Tomu však nakonec sebral balon z hlavy Mikulec.

58.

Matějovský se snažil zachránit situaci ve vápně soupeře, ale místo míče došlápl na nohu Krejčího, za což vidí žlutý kartónek.

60.

Panákův faul na Matějovského rozdmýchal vášně, které ale prakticky ihned utichly. Rozehrávka pro hosty.

61.

Sparta podnikla rychlý kontr. Kuchta zatáhl balon do vápna, poté patou předal Haraslínovi, jenž z hranice pokutového území přestřelil.

62.

Sparta nyní nikam nespěchá a raději drží balon na kopačkách v okolí půlící čáry.

63.

Kušej se sám zahnal k postranní lajně, ale tam ještě dokázal udržet balon a ještě přesně rozehrát.

64.

Jan Kuchta se se štěstím dostal ke střele na hranici malého čtverce, ale zakončení mu nesedlo Mikulec nemusel zasahovat.

65.

Hosté dělají druhou změnu v sestavě. Dolů jde Mareček a na plac nastupuje Stránský.

66.

Střídá také Sparta, a to hned dvakrát. Odpracováno mají Čvančara se Sadílkem, které nahrazují Mabil a Pavelka.

67.

Kušej je dnes velmi aktivní a ve velkém čtverci se prokličkoval ke střele. Tu nakonec zastavila obrana Sparty.

69.

Domácí podnikla další rychlý brejk, po kterém Mabil zajímavě servíroval balon zprava do šestnáctky, kde se však jeho kolegové k míči nedostali.

70.

Kušej vystihl rozehrávku Pavelky a uháněl vstříc poslednímu obránci Sparty. Zezadu se však přihnal jako vítr Ladislav Krejčí, jenž balon čistě získal.

71.

Kairinen natáhl k velmi povedené střele zpoza vápna, kterou ale Mikulec parádně vyrazil na roh.

72.

A další šance Sparty. Z pravé strany vápna pálil křižně Mabil, jenž však těsně minul zadní tyč.

72.

Další změna hostů. Na plac vběhl Milan Škoda a Ubong Ekpai, kteří vystřídali Žitného a Tomiče.

73.

Čerstvé síly posílá na plac i Sparta. Jan Kuchta je nahrazen Minčevem a Haraslín pouští do hry Daňka.

74.

Minčev nezpracoval dlouhý aut a balon mu pod nohou utekl až do zámezí.

75.

Krejčí byl dobře dohrán Škodou a domácímu kapitánovi balon unikl za postranní čáru. Aut pro hosty.

76.

Kušej si ke smůle hostů špatně zpracoval míč, a tak nemohl pokračovat v samostatném úniku.

77.

Ladra dobře vysunul po lajně Kušeje, jenž před bránou ihned hledal Škodu, který přes bránící hráče Sparty nedokázal zakončit.

78.

Mabil prodloužil míč za sebe, kde ale již přeběhl Minčev, a tak balon sebral Karafiát.

79.

Kušej je nyní stažen ze hry a na trávník vbíhá Jiří Skalák.

80.

Matějovského rohový kop odhlavičkoval na středu vápna jeden z domácích a Sparta se tak v pohodě ubránila.

81.

Dnešní utkání sleduje 10 333 diváků.

82.

Sparta dává gól! Pražané využívají otevřené obrany hostů a pojišťují svůj náskok. MARTIN MINČEV si skvěle naběhl na přihrávku za obranu a téměř od půlky uháněl na Mikulce. Toho poté z nitra vápna překonal chladnokrevnou ranou.

84.

Matějovského centr od střídaček sebral do rukavic Kovář, který ihned uklidňuje situaci.

85.

Na trávníku nyní zůstává v nefotbalové pozici Mejdr, který bude muset být ošetřen.

87.

Fulnek se zčistajasna ocitl v gólové možnosti, ale jeho pokus zastavil jeden z bránících hráčů Sparty.

88.

Krejčí si opět splnil defenzivní povinnosti a u lajny zastavil útok Boleslavi, která ale bude moci vhazovat.

89.

Ekpai již nedokázal odcentrovat ze hřiště a balon opustil hrací plochu. Následuje odkop v podání Kováře.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90.

Mejdr s Daňkem si nyní vypracovali solidní střelecké pozice, ale Mikulec oběma pokusům odolal.

90+2

Mabil mohl další kombinaci posunout vpřed, ale raději si to rozmyslel a rozehrával zpět na stopery.

90+3

Dlouhá nákop hostů doputoval až ke Kovářovi, který s rozehrávkou nebude nijak extrémně pospíchat.

90+4

Sparta trpělivě drží balon na kopačkách, což jí v této fázi bohatě vyhovuje.

90+5

Sparta dává gól! Sparťané dokonale uspali svou kombinací hostující hráče a přidávají čtvrtou branku! Kairinen parádní kolmicí vysunul za obranu MARTIN MINČEVA, jenž udělal blafák brankáři a poté balon uklidil do prázdné brány.

90+6

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a hned ve 3. minutě se po tečované ráně prosadil Michal Tomič. O tři minuty později však bylo srovnáno, když se prosadil Kaan Kairinen. I poté pokračovala ofenzivní podívaná a Sparta ve 36. minutě dokázala otočit skóre. Po faulu na Haraslína se kopala penalta, kterou proměnil Ladislav Krejčí.

Po přestávce si Sparta vytvořila několik šancí, ale Haraslín ani Kuchta se neprosadlil. To se podařilo až v 82. minutě střídajícímu Martinu Minčevovi, jenž zkušeně zakončil svůj únik. Boleslav se ještě snažila s výsledkem něco udělat, avšak Fulnek svou šanci neproměnil. Martin Minčev poté v nastaveném čase ještě pečetil vítězství Sparty svým druhým gólem, a tak si Letenští zapisují první jarní výhru v poměru 4:1.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.