42. Pulkrab
44. Pavelka
53. Hancko
90+1 Květ

Vítejte u on-line přenosu z utkání 18. kola Fortuna:Ligy mezi Spartou a Bohemians. Zápas začíná v neděli v 18 hodin a živě jej vysílá stanice O2 TV Fotbal.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Holec - Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí ml., Hancko - Pavelka - Pešek, Dočkal (C), Hložek, Haraslín - Pulkrab.
Náhradníci: Nita - Vitík, Vindheim, F. Souček, Ladislav Krejčí st., Minčev, Karabec.
Trenér: Pavel Vrba

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang - M. Dostál, Vondra, Köstl, Nový - Hronek, Jindřišek (C), Květ, J. Kovařík - Chramosta, Puškáč.
Náhradníci: Valeš - Bartek, Fulnek, Krch, Necid, V. Novák, Koubek.
Trenér: Luděk Klusáček

Rozhodčí: Orel - Hájek, Kříž.

Sparťané v lize stále nahání druhou Plzeň a vedoucího rivala ze Slavie. K tomu jí pomáhají i tři body za výhru z minulého kola z Karviné, ke kterým jim vydatně pomohl nevídanou hrubkou gólman Bolek.

Naopak Klokani na vlastní půdě v minulém kole padli proti Jablonci těsně 2:1. K lepšímu výsledku jim nepomohla ani více než dvacetiminutová dvojnásobná přesilovka a Bohemka tak zůstává s 18 body na 11. místě.

Sparťané si navíc v týdnu vybojovali pohárové jaro a po výhře nad Bröndby si pojistili třetí místo v Evropské lize a příští rok si zahrají play off Evropské konferenční ligy.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Bohemce se nepodařila kombinace na polovině hřiště a míč se dostal až k Holcovi.

1.

2.

Köstl na levé straně zahrál rukou a Sparta bude rozehrávat standardní situaci z blízkosti rohu pokutového území.

3.

Dočkal nasměroval do nebezpečného prostoru zajímavý centr, ale jemná teč jednoho z hostů směřovala do rukavic Le Gianga.

4.

Wiesner výborně nacentroval z pravé strany do šestnáctky, kde se do vzduchu pověsil Pavelka, jehož hlavička mířila vysoko nad.

5.

Puškáč si dobře zpracoval míč na pětadvaceti metrech, nicméně poté svým technickým pokusem netrefil bránu.

6.

Květ si odvážně naváděl míč na polovině Sparty a poté byl poslán k zemi. Sudí však faul neodpískal a na bránu Bohemky se hnal rychlý kontr, který po levé straně táhl Haraslín. Ten následně vyslal parádní centr do protoru, kde si na zadní tyči naběhl Pešek, jehož halfvolej vyrazil bravurně Le Giang.

7.

Z následného rohu ale Sparta neudeřila a Klokani se alespoň na chvíli osvobozují.

8.

Vzápětí musel znovu zasahovat hostující brankář. Haraslín z levé strany vápna pumelicí vyprášil rukavice Le Gianga a krátce poté zakroutil svůj technický obstřel na horní síť.

10.

Adam Hložek se snažil z otočky ohrozit Le Gianga, ale ke smůle Sparty se mu zpoza vápna nepodařilo propálit bránící Klokany.

11.

Pešek skvělou šajtlí přenesl hru na Haraslína, který nabil do druhé vlny Hanckovi. Pokus slovenského beka ale hosté srazili na roh.

12.

Bohemians se nicméně centru na přední tyč v pohodě ubránili a jejich defenzíva si může oddechnout.

13.

Hancko vyslal zleva velmi dobrý centr, který ale v záklonu hlavičkoval Pulkrab a zakončení z jeho hlavy mířilo nad břevno hostujícího zařízení.

14.

Pavelka dle sudího přišlápl u lajny nohu soupeře a Bohemka bude zahrávat nadějnou standardní situaci.

15.

Jenže hosté se do lepšího zakončení nedostali a odražený míč sebral brankář Holec.

16.

Sparta dává gól! Nyní se už domácí radují z vedoucí branky a nutno říci, že zaslouženě. Přenesení hry si na levé straně vápna zpracoval Hancko, u kterého situaci hrubě podcenil Dostál. Sparťanský bek poté naservíroval prudký pas podél malého vápna, na jehož středu stál osamocený MATĚJ PULKRAB, kterému jen stačilo nastavit nohu a doklepnout míč do prázdné brány.

18.

Domácí znovu obléhali pokutové území Klokanů, avšak Peškův střílený centr sebrali hráči Bohemians.

19.

Dostál přesně našel Nového, který pálil z první z dobré pozice na hranici vápna. Jeho rána ovšem skončila až na tribuně.

20.

Krejčí mladší vystoupil z obranné linie, ale v souboji byl pozdě. Ke štěstí Sparty pronikajícího soupeře včas zakřižoval Panák.

21.

Zajímavé situace na obou stranách. Na jedné straně prodloužil aut do vápna jeden z hostů a Holec byl s míčem natlačen do brány. Po odpískání faulu se do brejku hnali domácí, ale přihrávku zprava těsně před Haraslínem uklidil jeden z beků Bohemky.

23.

Hronek se v první chvíli po pravé straně protáhl kolem Krejčího, který jej ale v pokutovém území dostihl a stačil ve skluzu srazit příhru na roh.

24.

Na přední tyči se ale Sparta ubránila a Dočkal povedeným pasem vysunul Haraslína, který postupoval sám na posledního beka. Jenže prvním dotykem si míč příliš předkopl a Bohemians se tak zadarmo dostala k balónu.

25.

Pešek nyní dobře nabil Wiesnerovi do druhé vlny, který ale poté svůj pokus bez přípravy poslal nad bránu Klokanů.

27.

Pešek na pravé straně obelstil Vondru, který jej poté poslal k zemi. Veškeré dění se již stěhuje před Le Gianga.

29.

Dočkalův centr nakonec propadl před malé vápno, kde z otočky zkoušel prostřelit obranný val Panák. Z pohledu Bohemky ale vše zachránil Jindříšek.

30.

Wiesner vůbec neodhadl pas a špatně vystoupil. Sparta se však s problémy dokázala ubránit.

31.

První a zároveň největší šance Bohemians v dnešním duelu. Köstl výborným centrem z pravé strany našel hlavu Nového, který prudkým zakončením orazítkoval břevno domácí brány.

32.

Následně Sparta zahrávala rohový kop, po kterém pálil Hancko. Střela mu však nesedla a mezi tři tyče nezamířila.

34.

Hložek se teď trochu zamotal do svých kliček a poté přihrál Haraslínovi trochu nepřesně, načež Köstl již ustrážil míč v cestě do zámezí.

35.

Sparta nyní dobře zahustila střed pole a vytlačila kombinaci Bohemky až k Le Giangovi.

36.

Puškáč se dle všeho vyhnul ofsajdu a postupoval po pravé straně do nadějné situace. Následný pas do vápna na Chramotu zlikvidoval včasným skluzem Panák.

38.

Klokani nyní dlouho kombinovali s míčem, ale poté je srazila nepřesnost, po které bude útočit znovu Sparta.

39.

Tento pas po lajně nemohl v žádném případě Hronek dostihnout a za malou chvíli se Hancko ujme autového vhazování.

40.

Adam Hložek si zpracoval v rychlosti míč na hranici šestnáctky, ale ten mu zůstal pod nohou. Podle toho také vypadala následná rána, která minula bránu o pořádný kus.

41.

Sparta dává gól! Domácí v závěru půle přidávají druhou, uklidňující branku. Rychlý atak letenských táhl Hložek, jenž vysunul do úniku MATĚJE PULKRABA, který zakončil zkušeně mimo dosah Le Gianga.

42.

Sparta dává gól! Tak to je opravdu studená sprcha pro Klokany, kteří krátce po druhém gólu inkasují potřetí. Bořek Dočkal z pravé strany předal míč Hložkovi, jenž jej ještě posunul na střed MATĚJI PULKRABOVI, který technickou ranou završuje hattrick.

45.

Sparta dává gól! Tak to je opravdu katastrofální závěr Klokanů, kteří dostávají třetí gól v průběhu posledních pěti minut. Bořek Dočkal výborně přenesl hru na pravou stranu, odkud naservíroval příhru do vápna Pešek. Jeho nabídku přetavil ve čtvrtý gól přesnou ranou na zadní tyč DAVID PAVELKA.

45.

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle, která se nakonec stala pro Klokany hororovou. Povedený sparťanský nástup okořenil úvodním gólem v 15. minutě po přihrávce Hancka Matěj Pulkrab. Bohemians se přihlásili o slovo po půlhodině hry, kdy mohl srovnat Nový. Ten ale hlavičkoval pouze do břevna. Závěr půle ale hosté totálně nezvládli. Nejprve ve 40. minutě přidal druhý gól Matěj Pulkrab, který navíc o dvě minuty později završil hattrick. A aby nebyla pohroma pro hosty malá, tak ve 44. minutě minutě upravil poločasový výsledek na 4:0 David Pavelka.

46.

Začal první poločas.

46.

Do druhé půle hosté nastupují se dvěma změnami. Z placu odešli Hronek a Kovařík a místo nich si zahrají Bartek a Novák.

47.

Nový se snažil vysunout po lajně Chramostu, ale jeho nabídku zachytil domácí Panák.

48.

Hanckův střílený pas schoval Le Giang a rychle rozehrál vpřed. Jednomu z hostů ale na polovině Sparty vystavil trochu hokejový strom Pavelka a píská se tedy proti domácím.

49.

Jan Chramosta se ocitl za obranou Sparty, ale zakončil těsně vedle vzdálenější tyče. Veškerý vzruch ale byl zbytečný, jelikož byl hostující útočník načapán v ofsajdu.

50.

Domácí se již radovali z úvodní branky, ale pouze na chvíli. Chramosta přebral přihrávku a poté našel ve vápně osamoceného Nového, který si míč zpracoval a prudkou ranou překonal Holce. Radost Klokanů ale měla jepičí život, jelikož přihrávající Chramosta stál v ofsajdu.

53.

Sparta dává gól! Po neuznaném gólu dostávají Klokani další direkt. Z levé strany poslal Haraslín míč do vápna na Hložka, který si míč špatně zpracoval, ale ke štěstí domácích přímo do kroku DÁVIDA HANCKA, který uklidil míč přesně k tyči.

57.

Novák si přerovnal míč na levačku a vypálil z pravé strany vápna. Jeho tečovaný pokus končí na horní síti.

58.

Rohovému kopu se domácí ubránili a uháněli do brejku. Haraslín si zpracoval těžký míč, ale poté jej už Köstl dokázal odkopnout do zámezí.

59.

Ze hřiště nyní odchází Krejčí mladší, kterého nahrazuje Martin Vitík. Dohráno má také Jakub Pešek, jehož střídá Krejčí starší.

60.

Köstl nyní nevybíravým způsobem srazil Pulkraba a od sudího dostává zaslouženě žlutou kartu.

61.

Dočkal následným centrem našel přeci jen Pulkraba, jemuž zakončení ve skluzu srazili hosté na rohový kop.

62.

Bohemka se ale v pohodě dokázala ubránit a poradila si i s následnou sparťanskou kombinací.

63.

Krejčí starší si na zadní tyči nabíhal na centr, ale těsně před ním jej uklidil na další roh Jindříšek.

64.

Haraslín posléze zkoušel nacentrovat před Le Gianga, ale nabídka se mu nepovedla a bude se kopat od hostující brány.

65.

Chramostu na půlce hřiště fauloval Dočkal a na straně Klokanů se chystá další změna.

66.

Do hry přichází Jakub Fulnek a ze hřiště již spěchá Martin Dostál.

68.

Krejčí starší dobře zastavil ránu jednoho z hostů, ale Bohemka zůstává u míče a může kombinovat.

69.

Puškáč to myslel dobře patičkou do vápna na Bartka, avšak míč si nakonec sebral brankář Holec.

71.

Dočkal znovu vymyslel velmi dobrý pas do vápna, který hlavou sklepl Krejčí na Hložka, jehož volej ale končí nad břevnem.

72.

Na straně Sparty nyní opouští trávník Hložek s Pavelkou, místo kterých si zahrají Karabec se Součkem. Střídají i hosté, kteří posílají do hry Koubka na úkor Puškáče.

74.

Koubek proti dvojici protihráčů vybojoval alespoň autové vhazování, i když se to domácím vůbec nelíbí.

75.

Koubek to udělal šikovně při sklepnutí na Chramostu, který si ale míč ukopl až k Holcovi.

76.

Sparta v poklidu kombinuje a už se nikam netlačí. O osudu utkání je rozhodnuto, již nějaký čas.

79.

Bořek Dočkal měl za vápnem dostatek času na střelu, ale balón trefil jen prázdné sedačky na tribuně za bránou Le Gianga.

81.

Oba týmy nyní posílají do hry čerstvou krev. Martin Minčev nahrazuje Matěje Pulkraba a za hosty jde dolů Jan Chramosta, kterého střídá Tomáš Necid.

83.

Novák nacentroval pouze na Panákovu hlavu, který na přední tyči zlikvidoval akci Bohemky.

84.

Martin Vitík se ocitl na hrotu útoku a stanul tváří v tvář Le Giangovi. Hostující brankář ale včas vyběhl a znemožnil lepší zakončení domácímu stoperovi.

85.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

86.

Minčev postupoval osamocen po pravé straně, odkud možná trochu ukvapeně hledal před bránou Krejčího staršího. Těsně před ním ale hosté zahráli na roh.

87.

Po něm se ale Sparta nedokázala prosadit a po dalším centru je odmáván a odpískán ofsajd Wiesnerovi.

89.

Martin Nový mohl přeci jen dát čestný gól, ale jeho rána z dobré pozice byla sražená.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+1

Bohemians dávají gól! Tak přeci jen se Bohemka v závěru dočkala čestného úspěchu. ROMAN KVĚT si na hranici vápna narazil se svým kolegou, který mu míč vrátil na značku pokutového kopu, odkud hostující hráč napálil míč přesně pod břevno.

90+2

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a tři body zůstávají po vysoké výhře na Letné. Sparťané do utkání vstoupili dobře a po několika neproměněných šancích se po pasu Hancka radoval Matěj Pulkrab. Hosté mohli srovnat po půlhodině hry, ale Nový svou hlavičkou nasměroval jen do břevna. A tak se v poslední pětiminutovce první půle děly věci. Ve 40. minutě přidal druhou trefu Matěj Pulkrab a o dvě minuty později tentýž hráč završil hattrick. Závěr poločasu hrůzy z pohledu Klokanů dokonal gólem na 4:0 David Pavelka.

Po pauze se hosté dočkali srovnání, ale gól Nového nakonec neplatil kvůli ofsajdu přihrávajícího Chramosty. A tak přišel v 53. minutě trest v podobě pátého gólu. Po další pěkné akci totiž skóroval Dávid Hancko. Sparta poté víceméně zápas kontrolovala, ale v nastaveném čase přeci jen inkasovala. Čestný gól Bohemky vsítil v 91. minutě Roman Květ. Sparta tak po výhře 5:1 drží kontakt se druhou Plzní a vedoucí Slavií.

Z mé strany je to vše. Přeji hezká večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.