Fortuna:Liga • 3. kolo • 19:00

Slavia Praha - Sigma Olomouc

Slavia Praha
1:0
1:0, 0:0
Sigma Olomouc
6. Coufal

Hezký podvečer, vítejte u sledování online přenosu ze zápasu Fortuna:Ligy, ve kterém nastoupí Slavia Praha proti Sigmě Olomouc. Utkání začíná v 19:00.

Slavia Praha

Slávisté se po loňském úspěchu, kdy vyhráli nejvyšší českou soutěž, MOL Cup a dařilo se jim také v pohárové Evropě, nemohou tajit tím, že by podobný úspěch rádi minimálně zopakovali. Úvod sezóny zastihl svěřence trenéra Trpišovského v dobré formě. Na hubené vítězství 1:0 na hřišti nepříjemně hrajícího Zlína, kde až v 70. minutě vstřelil jedinou branku zápasu Hušbauer, Pražané navázali drtivou výhrou 5:1 v Teplicích, na které se premiérovou brankou v sešívaném dresu podílel Stanciu. Slavia se tak dnes v rámci letošní ligové sezóny představí fanouškům na domácím stadionu vůbec poprvé.

Foto: Aktuálně.cz

Sigma Olomouc

Fotbalisté z Hané za sebou také nemají na své poměry špatnou sezónu. Po 30. odehraných kolech se udrželi na 8. příčce, která jim zajistila postup do play off o postup do Evropské ligy. V tom se jim však nevedlo, když i přes domácí výhru nepostoupili přes Zlín, jemuž pomohl větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. Olomoucké čekal na úvod sezóny náročný výjezd na půdu Plzně, kde prohráli 1:3. Jedinou branku zápasu vstřelil z penalty Plšek. Ve druhém kole si přece jen mírně spravili chuť po výhře 1:0 nad Zlínem, prosadil se Nešpor.

Foto: SK Sigma Olomouc

Vzájemné zápasy v sezóně 2018/2019:

První vzájemné měření sil z minulé sezóny, které proběhlo v Olomouci, vyšlo jasně pro sešívané. Ti si dokázali z Androva stadiónu odvézt pohodlné vítězství 3:0. Ve druhém utkání sice Olomouc vedla, nicméně ani v tomto případě Slavia nedovolila Hanákům jakýkoliv bodový zisk, a nakonec zápas otočila.

Sestava Slavie pro první domácí utkání sezóny.

Petr Ševčík si skvělým výkonem z předešlého zápasu s Teplicemi, ve kterém zaznamenal 3 asistence, řekl o základní sestavu.

Sestava Sigmy pro utkání se Slavií.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou asistovat pánové Radek Kotík a Michal Novák. U videa bude připraven asistovat pan Pavel Franěk.

Sešívaní v rámci ligy doma neprohráli již patnáctkrát v řadě. Prodlouží dnes tuto sérii, nebo se z překvapivého vítězství bude radovat Sigma?

Hráči v čele s rozhodčími nastupují na hrací plochu a utkání za malou chvíli začne! Slavia oblékla pro první domácí utkání sezóny tradiční sešívané dresy, hosté se oděli do modré.

Utkání právě začalo.

1.

Pilař byl na půli zezadu tvrdě atakován Bořilem, Olomouc ale prostor k rychlé rozehrávce nedostala. Hráči Sigmy tak uvedli míč do hry dlouhým nákopem, který ale nikdo z hostujících hráčů na hranici vápna nepřevzal.

2.

Van Buren se dral směrem na branku, jeho snažení ale dobře zastavila obrana soupeře a posléze také brankář Reichl.

2.

Van Buren se snažil zaskočit Vepřeka patičkou na spoluhráče, to se mu však nepovedlo.

3.

V akci znovu nizozemský hráč ve službách Slavie. Tentokrát jeho průnik zastavil dobrým vyběhnutím brankář Reichl.

4.

Slavia po pár krátkých přihrávkách na vlastní půli okamžitě směřuje dopředu a snaží se rychle přejít přes střed hřiště. Olomouc ale zatím sešívané do žádné vážnější šance nepouští.

5.

Hušbauer chtěl prostrčit míč Zmrhalovi. Tento záměr skvěle vystihl Sladký a Reichl nakonec zasahovat nemusel.

6.

Nyní se už Hušbauer ke střele dostal. Reichl si ale lehkou střelu po zemi k tyči pohlídal.

6.

Neuvěřitelná branka, která se rozhodně dostane do výběru nejkrásnějších gólů sezóny! Van Buren poslal zleva přetažený centr na nehlídaného VLADIMÍRA COUFALA, který trefil míč fantasticky z voleje a brankáři Sigmy nedal nejmenší šanci.

8.

Slavia na nic nečeká a okamžitě po vstřelené brance se opět vrhá do útoku. Obrana Sigmy teď působí poněkud nezorganizovaně.

9.

Opět pálil Hušbauer, jeho skákavá střela ze střední vzdálenosti o pouhé decimetry minula pravou Reichlovu tyč.

10.

Plšek se snažil přenést hru na Vepřeka, toho ale i za pomocí rukou zastavil Coufal. Sigma tak má příležitost zahrát zajímavou standardku.

10.

Beneš s Jemelkou nikým neatakováni nabíhali na centrovaný míč, který se však nakonec ukázal býti příliš dlouhý.

11.

Coufal se dlouhým balónem snažil vysunout van Burena, a to se mu nakonec podařilo, nizozemského hráče totiž dvojice bránících hráčů neuhlídala. Celá akce ale ke smůle sešívaných žádným střeleckým pokusem zakončena nebyla.

12.

Bořil poslal míč doleva na Coufala, který ihned centroval do šestnáctky, na míč ale nikdo nedosáhl.

13.

Van Buren je zatím jednoznačně nejaktivnějším mužem na hřišti. Nyní se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti, nicméně mířil pouze doprostřed, kde byl připravený Reichl.

14.

Hovorka pod tlakem ve vápně poslal míč do zámezí. Sigma rychle zahrála autové vhazování, v akci ale úspěšně nepokračovala.

15.

Hušbauer poslal do předbrankového prostoru načechraný míč, který ze vzduchu sebral pozorný Reichl. Olomoucký brankář rychle rozehrál a o míč ve vzduchu svedli souboj Hovorka a Nešpor. Ti se navzájem nepříjemně atakovali a oba hráči budou potřebovat krátké ošetření.

17.

Zmrhal se teď vžil do pozice van Burena z brankové situace. Zleva poslal míč na volného Coufala, jemuž tentokrát volej vyšel o poznání hůř.

18.

Jemelka prostrčil balón na nabíhajícího Faltu, toho ale obrana domácích rychle odzbrojila.

19.

Na druhé straně se tvrdou přízemní střelou z hranice šestnáctky prezentoval Zmrhal, Reichl si ale dolní rohy zatím dobře hlídá.

20.

Hovorka teď kombinuje společně se stopery na vlastní polovině a vyčkává na ideální moment pro nějakou průnikovou přihrávku.

20.

Pilař neposlal do vápna vůbec špatný balón a Hovorka měl co dělat, aby před Plškem odvrátil míč alespoň na roh.

21.

Houska poslal míč na vzdálenější tyč, balón opět odvrátila slávistická obrana. Je z toho další roh.

22.

Falta poslal skvělý míč na Plška, který hlavičkou trefil břevno! Nutno říci, že brankář Kolář tuto situaci mírně podcenil, jelikož nejprve pro balón vyběhl, poté ale zacouval zpět a měl co dělat, aby se dostal do ideálního brankářského postavení.

22.

Z třetího rohu Sigmy v krátkém sledu opět nezaprší a k míči se po čase dostávají Slávisté.

24.

Nešporův volný kop byl velmi nepřesný a odvrátil jej první bránící hráč, kterým byl Coufal.

24.

Zásluhou van Burena má Slavia možnost zahrávání rohového kopu.

25.

Ani Slavii ale první roh v zápase vůbec nevyšel, k míči se snadno dostal Reichl.

26.

Traoré se snažil poslat kolmou přihrávku na Zmrhala. Tuto situaci si ale opět dobře pohlídal brankář Sigmy.

27.

Traoré se snažil vystřelit z nepřipravené pozice. Do jeho pokusu vložil nohu jeden z bránících hráčů a Reichl míč bez větších potíží lapil.

28.

Chyba Slavie u postranní čáry, po které si Pilař skvěle naběhl na centrovaný míč do vápna. K zakončení se nakonec nedostal.

29.

Reichlovi vypadl lehký míč, který se snažil zachytit před nabíhajícím Zmrhalem, ten se však poté dobře nezorientoval a vítr před olomouckou brankou neudělal.

30.

Hra se teď přelévá ze strany na stranu a je plná nepřesností. Oba brankáři jsou delší čas bez náročnější práce.

31.

Hovorka se pokusil přihrát na střed van Burenovi, na kterého se okamžitě vrhli čtyři hráči v modrém a nizozemský hráč se k míči vůbec nedostal.

32.

Beneš si dobře obhodil Součka, jenž si lehce pomohl rukama. Sudí Proske ale zůstává klidný.

32.

Sladký přelstil dva hráče a poslal centrovaný míč do předbrankového prostoru. Finální fáze jeho pohledné individuální akce mu ale nevyšla a míč končí v náručí brankáře Koláře.

33.

Bořil se jako lev prodral po levé straně přes Pilaře až do vápna, odkud také poslal nízký balón směrem před branku. K míči se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

35.

Traoré si v souboji s Faltou pomohl nedovoleným zákrokem a Olomouc tak bude z půlky zahrávat volný přímý kop.

36.

Olomoučtí tak dlouho váhali s rozehrávkou autového vhazování, až nakonec o míč velmi lehce přišli. K míči se tak znovu dostávají domácí.

37.

Ševčík se po pravé straně doslova vřítil do šestnáctky, kde se snažil z krkolomné pozice poslat míč do nebezpečnější pozice některému ze spoluhráčů. Balón nakonec dobře odvrátil do bezpečí skvěle se vracející Jemelka.

38.

Zmrhal se po van Burenově sklepnutí dostal nalevo do zajímavé střelecké pozice, ze které poslal míč daleko vedle tyče.

39.

Slavia opět hru trochu uklidní, do hry se zapojil také brankář Kolář.

40.

Falta zpracoval míč zády k brance, avšak dostal tolik prostoru, že se dokázal pohodlně otočit a nebezpečně vypálit. Míč mířil jen těsně nad břevno Kolářovy branky.

41.

Pražanům se nepovedl dlouhý nákop, po kterém se k míči dostal Reichl. Ani on ale nebyl při rozehrávce přesný a poslal míč pouze do zámezí.

42.

Greššák byl na polovině tvrdě atakován a sudí píská faul. Olomouc rozehrála nakrátko, následný dlouhý míč nikoho z hráčů v modrém nenašel.

43.

Plšek na polovině dobře sebral míč protihráči a sám vedl rychlý protiútok. Jelikož se mu nikdo ze spoluhráčů dobře nenabídl, rozhodl se ze střední vzdálenosti sám vypálit. S tímto jednoduchým pokusem neměl Kolář větší potíže.

44.

Slávisté se nastěhovali na útočnou polovinu a pomalu utahují šrouby.

44.

Do dobré střelecké pozice se po rychlé přihrávce dostal ve vápně van Buren. Jeho pokus pravačkou dobře zblokoval jeden z obránců.

45.

Pilař měl možnost prchnout slávistické obraně po pravé straně. Nakonec rychlý sprint mírně přibrzdil a rozmýšlel se, co s míčem dále. Akci ve výsledku nevyřešil vůbec špatně, s jeho tvrdou přízemní střelou měl Kolář plné ruce práce. Sešívaní si navíc mohou oddechnout, že se k odraženému míči nedostal nikdo v modrém.

45+1.

Nastavovat se bude jedna minuta.

45+2.

První poločas skončil.

Slavia vstoupila do utkání tradičně po hlavě a byla za to odměněna nejlepším možným způsobem, a to brankou již ze 6. minuty, kdy se neuvěřitelným volejem prezentoval Coufal. Sešívaní poté měli ještě několik šancí, přičemž nejaktivnější byl van Buren, skóre zápasu však navýšit nedokázali. Na druhé straně měli největší příležitosti Plšek, jenž hlavičkou po rohu trefil břevno a v závěru poločasu Pilař, jehož tvrdá přízemní střela nadělala domácímu brankáři velké potíže.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Střídání v týmu Slavia Praha. Ibrahima Benjamina Traorého nahradí Alex Král.

46.

Ševčík poslal skvělý míč na Coufala, ke kterému ale na poslední chvíli přistoupil Falta a zakončení mu nedovolil.

47.

Král si nabíhal na centr, u míče byl ale dřív brankář Reichl.

47.

Sevčík poslal míč nalevo na Bořila. Ten okamžitě posílal centr do vápna, kde číhal Zmrhal, jenž ale skákavý míč nezpracoval.

48.

Pilař byl na půli zatažen za ruku. Olomouc si může na chvíli oddechnout a v klidu rozehrát.

49.

Král se dostával do střelecké pozice. Nakonec se mu vypálit nepodařilo, nicméně dokázal v tísni poslat míč do strany na Bořila. Jeho střela mířila vysoko nad.

51.

K pronikajícímu Faltovi se ihned seběhli tři bránící hráči. Olomoucký hráč nakonec dokázal vybojovat alespoň autové vhazování.

51.

Reichl byl pod tlakem přinucen k rychlému odkopnutí. Tento míč nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.

52.

Gřeššák v souboji o míč nevybíravě atakoval Součka a od sudího Proskeho vidí žlutou kartu.

53.

Houska odebral ve vápně míč Hušbauerovi. Hráči i diváci se dožadovali penalty, rozhodčí však dobře viděl, že Houska nejprve dobře zasáhl míč.

54.

Falta se snažil v rychlém protiútoku prosadit v souboji jeden na jednoho přes Hovorku. Míč si předkopl příliš a Hovorka ve skluzu odehrál míč do bezpečí.

55.

Hovorka poslal dlouhý míč na Coufala. Druhý jmenovaný neměl nejmenší šanci míč zastihnout ještě na hrací ploše. K míči se po krátkém čase dostává opět Olomouc.

56.

Plšek byl zastaven nedovoleným zákrokem Krále. Sigma bude přibližně z půlky zahrávat standardku.

56.

Hráči v modrém na útočné polovině nic kloudného nevymysleli a míč se dostal až za čáru. Rozehrávat bude brankář Kolář.

57.

Coufal nedokázal hlavou prostrčit míč na van Burena. Přihrávku dobře vystihl Sladký.

58.

Olomouc je zkraje druhého poločase pod velkým tlakem, Slavia se prezentuje skvělým napadáním.

59.

Zmrhal se pokoušel o zajímavou přihrávku mezi bránící hráče, realizace mu ale hrubě nevyšla. Rozehrávat bude Reichl.

60.

Král využil nedorozumění, ke kterému došlo mezi dvěma hráči Sigmy. Poté, co převzal balón, dobře poslal míč do běhu van Burenovi, tomu se ale centr nevydařil.

60.

Po přetaženém rohu se k míči dostal Kúdela. Ten s míčem lehce zadribloval a pokusil se o střelu ze vzduchu. Ta se mu nepovedla.

61.

Coufal poslal míč do druhé vlny Hušbauerovi, jenž okamžitě z první střílel. Jeho pokus skvěle zblokoval Jemelka. Slavia utahuje šrouby a žene se za navýšením skóre.

62.

Slavia sérii mnoha přihrávek zakončuje nepřesným pasem z nohy van Burena. Obrana Sigmy však pouze odkopává míč za čáru.

63.

Na vhazování do šestnáctky se snažil naskočit Souček. Neúspěšně.

63.

Střídání v týmu Sigma Olomouc. Václava Pilaře nahradí Jakub Yunis.

64.

Sigma se po dlouhé době dostala na půli soupeře a tuto příležitost využila k ohrožení Kolářovy branky. Yunis si naskočil na nenápadný centr a jeho hlavička mířila jen těsně vedle.

65.

Van Buren nebyl na pravé straně podpořen spoluhráči, a tak musel volit rychlou střelu z úhlu. Jeho pokus rozvlnil pouze boční síť.

67.

Zdeněk Houštecký, asistent trenéra Slavie Praha, obdržel za nevybíravá slova směrem k rozhodčímu žlutou kartu, a navíc byl vykázán na tribunu.

69.

Na Coufalův centr na vzdálenější tyč si naběhl Bořil, který tvrdou střelou trefil bránícího Gřeššáka někde do břicha. Slovenskému plejerovi Bořil okamžitě gentlemansky přispěchal na pomoc a hra může po krátkém přerušení pokračovat.

70.

Slavia se nadále pokouší proniknout až před Reichla. Zatím se to v posledních minutách výrazněji nedaří, olomoucká obrana je pozorná, nicméně se hrou Slavie má četné problémy.

71.

Faltova prudká střela byla ztečována na rohový kop. Jeho exekuce se ujme právě Falta.

72.

Míč mířil na bližší tyč, kde byl dobře připravený Hovorka, který hlavou odehrál balón daleko od branky.

73.

Opět centroval Falta. Na zadní tyči byl připraven Sladký, k němuž se ale míč díky dobré defenzivní práci Bořila nedostal.

73.

Van Buren na půli nedokázal obhodit Beneše a u míče je opět Olomouc.

74.

Volný přímý kop rozehrával opět Falta. Volil rozehrávku na zadní tyč, kde číhal Yunis. Před ním zahrál jeden z hráčů v sešívaném dresu, jenž odehrál míč na roh.

75.

Příležitost k rozehrání rohu dostal opět Falta, který ale balón poslal až příliš daleko, do prostoru, kde neoperoval nikdo z jeho spoluhráčů.

75.

Střídání v týmu Sigma Olomouc. Michala Vepřeka nahradí Ondřej Zmrzlý.

76.

Střídání v týmu Slavia Praha. Micka van Burena nahradí Nicolae Stanciu.

77.

Stanciu byl ihned vidět. Po průniku středem poslal míč nalevo volnému Zmrhalovi. Ten se pokoušel o rychlou střílenou nahrávku na nohu nabíhajícího si Ševčíka. Poslední jmenovaný však míč zasáhnout nedokázal.

78.

Dnešní utkání sleduje 13 263 diváků.

79.

Ševčík byl krátce po přechodu středové čáry faulován a Slavia bude mít možnost rozehrání volného přímého kopu.

79.

A další standardka, tentokrát z mnohem nebezpečnější pozice. Stanciu byl přibližně dva metry před hranicí vápna atakován zezadu a zřejmě sám rumunský kanonýr se ujme exekuce tohoto kopu.

81.

Skutečně tomu bylo tak, nepříjemnou střelu mířenou do horního rohu vyslal sám Stanciu. Reichl zasahovat nemusel a Slávisté se z další branky pro tuto chvíli radovat nemohou.

81.

Střídání v týmu Slavia Praha. Josefa Hušbauera nahradí Milan Škoda.

82.

Stanciu perfektně přenesl hru nalevo na Zmrhala, ten se pokusil o totéž zpět na opačnou stranu, kde si dobře nabíhal Škoda, který na míč nedosáhl.

82.

Hrací plochu teď zavalil dým, který vytvořila pyrotechnika v jednom ze sektorů domácích fanoušků. Sudí Proske na malý moment hru přerušuje.

83.

Střídání v týmu Sigma Olomouc. Jakuba Plška nahradí Jiří Texl.

84.

Stanciu se octl po ataku protihráče na hranici vápna na zemi. Rozhodčí se ještě radí s videem, ale ani to prohřešek proti pravidlům neodhalilo.

85.

Slavia měla příležitost k zahrání rohového kopu. Tu nevyužila vůbec dobře a míč dobře odvrátili hráč v modrém.

86.

Sešívaní se mohli dostat do velké šance, nicméně jeden z domácích hráčů se octl v ofsajdovém postavení a pomezní sudí si toho moc dobře všiml.

86.

Olomouc měla po dlouhé chvíli možnost zakombinovat na útočné polovině, k ohrožení Kolářovy branky zatím nedošlo.

87.

Jindřich Trpišovský protestoval proti ofsajdu, který přerušil předešlou slávistickou akci a sudí Proske mu okamžitě ukazuje žlutou kartu.

88.

Za menší vzájemnou potyčku v šestnáctce Sigmy vidí žluté karty Milan Škoda, na straně Olomouce pak Václav Jemelka.

89.

Domácí se dlouho nedostali k výraznějšímu ohrožení Reichlovy branky, zároveň však Olomouc nepouští k jakémukoliv ohrožení té vlastní, což sešívaným vyhovuje.

90+1.

Čtvrtý rozhodčí dnešního utkání nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.

90+2.

Sigma se po několika šťastných odrazech dostala k vícero střeleckým pokusům. Ani jeden nakonec nedoputoval až ke Kolářovi, nicméně Yunis byl ve vápně atakován a sudí jde celou situaci prohlédnout k videu!

90+4.

Zbyněk Proske po prohlédnutí videa nařídil pokutový kop pro Olomouc!

90+4.

Exekuce pokutového kopu se ujme David Houska.

90+5.

Houska penaltu neproměnil! Olomoucký hráč poslal tvrdou ránu pouze do pravé tyče a ke smůle hostů se nikdo k dorážce nedostal.

90+6.

Následoval rohový kop, který podpořil také brankář Reichl. Sigmě se ale ani roh příliš nevydařil a olomoucký brankář musel sprintovat zpět do své branky.

90+7.

Slavia se už k další akci nedostane, to ale svěřencům trenéra Trpišovského rozhodně nevadí. Hlavní rozhodčí totiž hvizdem toto zajímavé utkání ukončuje.

90+7.

Konec zápasu.

Druhá půle mnoho pěkných fotbalových momentů nenabídla. Obraz hry se v ní příliš nezměnil, otěže zápasu nadále drželi sešívaní. Ti povětšinou operovali na útočné polovině, kde se ale do větších šancí nepropracovali. Na straně Olomouce se krátce po vystřídání připomněl Yunis, jehož hlavička ale mířila mimo. Suverénně největší šanci na vstřelení branky a vyrovnání měla Sigma v samotném závěru utkání. Ve vápně byl po zmatcích a několika odrazech ke střele připraven právě Yunis, který byl zezadu atakován protihráčem. Následné prohlédnutí videa prokázalo, že se jednalo o faul a byla nařízena penalta ve prospěch Sigmy. Její exekuce se ujal David Houska, jenž ale selhal, poslal míč do tyče a vyrovnání odmítl. V posledních vteřinách utkání se poté již nic nestalo a Slavia tak zvítězila nejtěsnějším možným výsledkem.

S konstatováním, že Slavia zůstává v tomto ročníku ligy bez ztráty bodu, se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy