reklama
 
 
19:00 • Fortuna:Liga • 3. kolo
1:0
1:0 0:0
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia Praha
SK Sigma Olomouc - logo bez pozadí
Sigma Olomouc
 • 6. Coufal

Hezký podvečer, vítejte u sledování online přenosu ze zápasu Fortuna:Ligy, ve kterém nastoupí Slavia Praha proti Sigmě Olomouc. Utkání začíná v 19:00.

Slavia Praha

Slávisté se po loňském úspěchu, kdy vyhráli nejvyšší českou soutěž, MOL Cup a dařilo se jim také v pohárové Evropě, nemohou tajit tím, že by podobný úspěch rádi minimálně zopakovali. Úvod sezóny zastihl svěřence trenéra Trpišovského v dobré formě. Na hubené vítězství 1:0 na hřišti nepříjemně hrajícího Zlína, kde až v 70. minutě vstřelil jedinou branku zápasu Hušbauer, Pražané navázali drtivou výhrou 5:1 v Teplicích, na které se premiérovou brankou v sešívaném dresu podílel Stanciu. Slavia se tak dnes v rámci letošní ligové sezóny představí fanouškům na domácím stadionu vůbec poprvé.

Sigma Olomouc

Fotbalisté z Hané za sebou také nemají na své poměry špatnou sezónu. Po 30. odehraných kolech se udrželi na 8. příčce, která jim zajistila postup do play off o postup do Evropské ligy. V tom se jim však nevedlo, když i přes domácí výhru nepostoupili přes Zlín, jemuž pomohl větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. Olomoucké čekal na úvod sezóny náročný výjezd na půdu Plzně, kde prohráli 1:3. Jedinou branku zápasu vstřelil z penalty Plšek. Ve druhém kole si přece jen mírně spravili chuť po výhře 1:0 nad Zlínem, prosadil se Nešpor.

Vzájemné zápasy v sezóně 2018/2019:

První vzájemné měření sil z minulé sezóny, které proběhlo v Olomouci, vyšlo jasně pro sešívané. Ti si dokázali z Androva stadiónu odvézt pohodlné vítězství 3:0. Ve druhém utkání sice Olomouc vedla, nicméně ani v tomto případě Slavia nedovolila Hanákům jakýkoliv bodový zisk, a nakonec zápas otočila.

Sestava Slavie pro první domácí utkání sezóny.

Petr Ševčík si skvělým výkonem z předešlého zápasu s Teplicemi, ve kterém zaznamenal 3 asistence, řekl o základní sestavu.

Sestava Sigmy pro utkání se Slavií.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou asistovat pánové Radek Kotík a Michal Novák. U videa bude připraven asistovat pan Pavel Franěk.

Sešívaní v rámci ligy doma neprohráli již patnáctkrát v řadě. Prodlouží dnes tuto sérii, nebo se z překvapivého vítězství bude radovat Sigma?

Hráči v čele s rozhodčími nastupují na hrací plochu a utkání za malou chvíli začne! Slavia oblékla pro první domácí utkání sezóny tradiční sešívané dresy, hosté se oděli do modré.

Utkání právě začalo.

1.

Pilař byl na půli zezadu tvrdě atakován Bořilem, Olomouc ale prostor k rychlé rozehrávce nedostala. Hráči Sigmy tak uvedli míč do hry dlouhým nákopem, který ale nikdo z hostujících hráčů na hranici vápna nepřevzal.

2.

Van Buren se dral směrem na branku, jeho snažení ale dobře zastavila obrana soupeře a posléze také brankář Reichl.

2.

Van Buren se snažil zaskočit Vepřeka patičkou na spoluhráče, to se mu však nepovedlo.

3.

V akci znovu nizozemský hráč ve službách Slavie. Tentokrát jeho průnik zastavil dobrým vyběhnutím brankář Reichl.

4.

Slavia po pár krátkých přihrávkách na vlastní půli okamžitě směřuje dopředu a snaží se rychle přejít přes střed hřiště. Olomouc ale zatím sešívané do žádné vážnější šance nepouští.

5.

Hušbauer chtěl prostrčit míč Zmrhalovi. Tento záměr skvěle vystihl Sladký a Reichl nakonec zasahovat nemusel.

6.

Nyní se už Hušbauer ke střele dostal. Reichl si ale lehkou střelu po zemi k tyči pohlídal.

6.

Neuvěřitelná branka, která se rozhodně dostane do výběru nejkrásnějších gólů sezóny! Van Buren poslal zleva přetažený centr na nehlídaného VLADIMÍRA COUFALA, který trefil míč fantasticky z voleje a brankáři Sigmy nedal nejmenší šanci.

8.

Slavia na nic nečeká a okamžitě po vstřelené brance se opět vrhá do útoku. Obrana Sigmy teď působí poněkud nezorganizovaně.

autor: Vojtěch Filipiec | 28. 7. 2019 18:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama