Fortuna:Liga • 25. kolo • 19:00

Slavia - Olomouc

Slavia
4:0
1:0, 3:0
Konec zápasu
Olomouc
45.+2 van Buren
62. Lingr
75. Schranz
90.+4 Jurečka

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání 25. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Slavií Praha a Sigmou Olomouc. Zápas začíná v sobotu 1. dubna v 19 hodin.

Fotbalisté pražské Slavie si komplikují cestu za úspěšnou obhajobou titulu. Minulý víkend ztratili v Liberci, když po zkratu Olayinky vystřelil v nastaveném čase Severočechům bod Olatunji. Sešívaní nadále figurují na čele ligové tabulky, ovšem před Spartou se nachází už jenom zásluhou lepšího skóre, další zbytečné zaváhání už si tedy Trpišovského družina dovolit nemůže. Nejlepším střelcem týmu je patnáctigólový Mick van Buren.

Olomoucká Sigma v jarní fázi ještě neprohrála, zároveň ale je třeba podotknout, že v osmi případech pouze dvakrát brala plný počet bodů, a to právě ve dvou kolech před reprezentační přestávkou, když po Českých Budějovicích zdolala i Mladou Boleslav. Hanáci usilují o účast ve skupině o titul, k níž mají slibně nakročeno, neboť ze šestého místa disponují pětibodovým náskokem na sedmý Hradec Králové. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Mojmír Chytil s dvanácti trefami.

Slavia přišla o velkého bojovníka, z důvodu přetrvávajících zdravotních problémů se ve 29 letech rozhodl ukončit aktivní kariéru stoper David Hovorka.

Na hrotu dostává důvěru van Buren, Douděra bude hrát na křídle místo potrestaného Olayinky.

Olomouc

Sigma po repre pauze se dvěma změnami v sestavě, od začátku dostávají příležitost Zorvan s Greššákem.

1.

Zápas začal.

2.

Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Také hosté vsadili na klasiku, pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy modré.

3.

David Jurásek od úvodních okamžiků podporuje ofenzivu. Najít se jej pokusil Ondřej Lingr, ale balón doputoval mimo hrací plochu.

4.

Opět v akci David Jurásek, jenž po levé lajně hledal Micka van Burena, toho v souboji tělo na tělo přetlačil Denis Ventúra.

5.

Jan Vodháněl se pravou stranou probil do pokutového území. Chtěl si ještě míč odvážně hodit mezi dvojicí protihráčů více na střed, proti byl stoper Ogbu.

6.

Mick van Buren se stáhl hlouběji do pole a na pravé straně narazil Lukáši Masopustovi, ten vzápětí vyslal nahrávku vzduchem, za níž Petr Ševčík běžel bez úspěchu.

7.

Ve vzduchu byl Igoh Ogbu bezchybný. Vyskočil v pravý čas a před Mojmírem Chytilem nasměroval míč na osamoceného Tomáše Holeše.

8.

Adresátem dlouhého nákopu za obranu byl podle všeho Mojmír Chytil, který však neměl nárok na míč dosáhnout, ten doputoval až k brankáři.

9.

Na pozici hrotového útočníka se za van Burena vysunul Ondřej Lingr. Ofenzivní záložník dostal míč na paty, takže musel zpomalit, proti dvěma vzápětí neuspěl.

10.

Standardní situaci vybojoval pro olomouckou Sigmu Martin Pospíšil. Navrátilec z Polska by nejspíše pláchl Lukáši Masopustovi, pravý bek hrál na jistotu a soka stáhl za dres.

11.

Exekuci obstaral Jiří Sláma, který centroval na zadní tyč, kde celou situaci uzavíral Jan Vodháněl, jenž v záklonu prodloužil kulatý nesmysl za sebe.

12.

David Jurásek strčil do Mojmíra Chytila, avšak souboj dvou reprezentačních fotbalistů nakonec vyzněl lépe pro útočníka, protože míč trefil až v momentě, kdy byl za postranní čárou. Aut pro Sigmu.

13.

Aktivní Martin Pospíšil nadělal velké problémy Jakubu Hromadovi, jenž si ale poradil nad očekávaní dobře, naslepo přenesl balón na pravou stranu, kde měl dvojici spoluhráčů.

14.

Vysokou rychlost vyvinul po pravé čáře David Douděra. Těsně bráněný Navrátilem volil střílený centr do vápna, přímo k nohám Filipa Zorvana.

15.

Na středu dostal až nečekaně moc volného prostoru Petr Ševčík. Přízemním pasem oslovil Lukáše Masopusta, po jehož sraženém pasu uvidíme rohový kop.

16.

Přímo z rohu sešívaní neudeřili. Následoval přetažený centr k zadní, pravé tyči, odkud Ivan Schranz sklepával pod sebe, překvapený Mick van Buren promáchl.

17.

Uvnitř vápna si s velkým štěstím zpracoval balón přes dva protihráče Mick van Buren, pravačkou vzápětí vypálil těsně vedle levé tyče.

18.

U pravé lajny zůstal ležet po souboji s Ivanem Schranzem Jan Vodháněl. Zdánlivě jasný faul arbitr Ladislav Szikszay překvapivě neodpískal.

19.

Nedovolený zákrok se ale nepískal, a proto utkání pokračovalo rohovým kopem Slavie, centr na přední tyč odhlavičkoval mimo bezprostřední nebezpečí Denis Ventúra.

20.

Ústního napomenutí se dočkal Filip Zorvan za faul na Davida Juráska, kterého podrazil bez zjevné snahy hrát balón.

21.

Pro vysoký míč si vyběhl Matúš Macík a dlouhým nákopem hledal Mojmíra Chytila, jehož s velkým klidem pokryla dvojice stoperů.

22.

Dobývání pokutového území Hanáků pokračuje. Zprava centroval Lukáš Masopust, ve skluzu kulatý nesmysl nepustil na van Burena stoper Lukáš Greššák.

23.

Na polovině hřiště fauloval Radim Breite. Olomoucký kapitán se vytáhl hodně dopředu a pravou nohou si doslova vyšlápl na Petra Ševčíka.

24.

Lukáš Masopust si vzal do parády Filipa Zorvana, volný míč posléze sebral Igoh Ogbu a do hry nohama zapojil gólmana Ondřeje Koláře.

25.

Dopředu vystartoval Jan Vodháněl, ovšem bez podpory a sám proti třem neměl moc šancí na úspěch, proto nahrával za sebe na Vodháněla, jehož nedovoleně poslal k zemi Ševčík.

26.

Další z Macíkových nákopů Mojmír Chytil hrát nemohl, neboť se vracel z ofsajdu a této skutečnosti si byl moc dobře vědom. Tomáš Holeš proto dostal hodně času na rozehrávku.

27.

Jan Vodháněl je v dosavadním průběhu hodně vidět. Na středu prokličkoval mezi dvěma protihráči, načež vybojoval faul na Lingrovi.

28.

Radim Breite prudkým zpětným pasem dostal do úzkých Jana Navrátila, ten neriskoval a pod tlakem van Burena hrál dozadu na Macíka.

29.

Rozehrávka nohama Ondřeji Kolářovi vůbec nevyšla. Viděl u levé lajny stojícího Davida Juráska, jenže balónu dal přílišnou výšku.

30.

Po rychlém zpracování Mick van Buren vysunul po pravé straně Davida Douděru, jemuž nevyšel ideálně první dotek, z velkého úhlu Macíka nepřekvapil.

31.

Rohový kop nakrátko nevedl k ohrožení brány. Míč se dostal až k Ondřeji Lingrovi, který přetáhl balón mimo dosah Ivana Schranze.

32.

Ke schylujícímu se souboji mezi Mojmírem Chytilem a Igohem Ogbuem nakonec vůbec nedošlo, protože si na hranici velkého vápna vyběhl pro hrací předmět Kolář.

33.

Výborné čtení hry ukázal Jan Navrátil. Správně očekával, že Lukáš Masopust zkusí přenést hru na Davida Juráska, balón prodloužil do zámezí.

34.

Od pravé lajny centroval David Douděra. Proti míči vystartoval Matúš Macík, s mírnými problémy nad ním převzal plnou kontrolu nadvakrát.

35.

O žlutou kartu si hlasitě řekl Jakub Hromada, jenž skluzem nebezpečně trefil levou nohu Radima Breiteho. Slovenský středopolař si paradoxně při faulu sám ublížil a momentálně to na jeho pokračování ve hře nevypadá.

36.

Péči nad Jakubem Hromadou převzali zdravotníci, jedná se o problém s ramenem. Nakonec to nejspíše nebude tak vážné, při klusu za postranní čáru si ještě od rozhodčího vyslechl ústní domluvu.

37.

Domácí fotbalisté pokračují v deseti lidech, protože u Jakuba Hromady probíhá obvazování bolestivého levého ramene.

38.

Středopolař Denis Ventúra poslal míč k levé lajně, kde číhal Jan Vodháněl, jeho centr bez větších problémů pohlídal nikým neatakovaný Igoh Ogbu.

39.

Zdravotní komplikace Jakuba Hromady jsou nakonec přeci jen vážnějšího rázu a slovenský hráč už se do utkání nezapojí, na jeho místo nastupuje talentovaný Řek Christos Zafeiris.

40.

Pěkná kombinace Hanáků vedla k ohrožení sešívané brány. Martin Pospíšil si kousek za vápnem narazil s Ventúrou a vypálil dobrou ránu těsně nad zemí, míč směřující k pravé tyči Kolář s problémy udržel před brankovou čárou.

41.

Hráči Sigmy koušou dál. Filip Zorvan dostal oblouček za obranu a centroval pod sebe na Jana Vodháněla, který hlavičkoval nad bránu, arbitr zpětně odpískal Zorvanovi faul na Holeše.

42.

Narážečka mezi Zafeirisem a Ševčíkem vyšla. Řecký fotbalista vzápětí zkusil oblouček na Micka van Burena, který se neodpoutal od Lukáše Greššáka.

43.

První žlutou kartu střetnutí obdržel Jiří Sláma. Ladislav Szikszay dal olomouckému hráči jasně najevo, že mu sečetl všechny menší fauly z předešlého průběhu.

44.

Po zblokované ráně Christose Zafeirise kopali domácí rohový kop, ostrý centr na přední tyčku pohlídal dobře pozičně stojící Jiří Sláma.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.

45.+1

Pěkně se David Douděra obtočil kolem Jiřího Slámy, načež Mick van Buren nepochopil jeho záměr obloučku za obranu, kulatý nesmysl doputoval k Macíkovi.

45.+2

Christos Zafeiris je po příchodu na trávník hodně vidět. Navedl si balón těsně za velké vápno, přízemním pokusem o několik decimetrů minul volný prostor u pravé tyče.

45.+2

Sešívaní střílí veledůležitý gól do šatny! Douděrův centr od pravé lajny prodloužil Masopust za sebe ke Schranzovi, který ve skluzu posunul míč k MICKU VAN BURENOVI, nizozemský útočník s přehledem píchl balón přes bezmocného Macíka.

45.+4

Konec prvního poločasu.

První poločas zápasu mezi Slavií a Olomoucí přinesl jediný gól, o nějž se postaralo favorizované domácí mužstvo. Sešívaní si úder schovali až do nastaveného času, kdy Masopustem prodloužený centr Douděry zahrál Schranz ve skluzu na Micka van Burena, který píchnul míč nad Macíka. Trpišovského družina je výrazně aktivnějším týmem, vedoucí gól byl zaslouženou odměnou za její předvedený výkon.

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 61 % - 39 %

Střely celkem: 5 - 1

Střely na bránu: 2 - 1

Střely mimo bránu: 2 - 0

Zblokované střely: 1 - 0

Rohové kopy: 4 - 1

Ofsajdy: 0 - 0

Fauly: 8 - 8

Žluté karty: 0 - 1

Druhý poločas začne přibližně ve 20:06.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažení zraněného Hromady, na jehož místo byl poslán Christos Zafeiris.

48.

Jako první ve druhé půli zahrozili hosté. V pokutovém území si vytvářel volný prostor Jan Vodháněl, jemuž nakonec rozhodčí odpískal faul.

49.

Z pravé strany vyslal kvalitní centr Lukáš Masopust. Hledal Micka van Burena, před nímž kulatý nesmysl v poslední chvíli přizvedl Lukáš Greššák.

50.

Sešívaní znovu vyzkoušeli útok pravou stranou. Christos Zafeiris nepochopil narážečku Lukáše Masopusta, čehož využil k zisku míče Jan Navrátil.

51.

Stoper Igoh Ogbu vyslal příliš dlouhý pas za obranu. Luáš Greššák křikl na Matúše Macíka, slovenský gólman reagoval a pro míč si vyběhl.

52.

David Douděra chtěl hrát směrem dopředu, ale neměl na koho, proto zapojil do hry nohama připraveného Ondřeje Koláře.

53.

Z vápna vystartoval Matúše Macíka, aby zamezil hrozícímu úniku Micka van Burena, před nímž míč odpálil daleko na útočnou polovinu.

54.

Opět se Matúš Macík zapojil do hry, když vyběhl proti centru z pravé strany a s hodně nataženou pravou rukou balón úspěšně sebral.

55.

Olomoučtí fotbalisté měli k dispozici rohový kop. Odražený míč si našel Jan Vodháněl, slabou střelu levačkou Kolář v klidu sebral do rukavic.

56.

Střední záložník Christos Zafeiris vymyslel skvělou průnikovou nahrávku doleva na Davida Juráska, jehož centr úspěšně zblokoval Jan Navrátil.

57.

U hostů probíhá dvojí střídání. Zápas končí pro Filipa Zorvana a Jiřího Slámu, novými tvářemi na hrací ploše jsou Juraj Chvátal a Ondřej Zmrzlý.

58.

Christos Zafeiris ukazuje, že by si něj soupeř měl dávat neustálý pozor. Na středu si připravil míč ke střele, balón směřující pod břevno Macík s vypětím všech sil vytáhl pravou rukou nad horní tyč.

59.

Mimo hlavního dění hry skončil na trávníku Mojmír Chytil, který nekontrolovaně narazil do Igoha Ogbua. Nekontrolovaný střet, po němž měl útočník na pár vteřin evidentně problém s dechem.

60.

Proti ještě nerozehranému Ondřeji Zmrzlému vystoupil David Douděra, následoval zpětný pas na stopera, jmenovitě na Lukáše Greššáka.

61.

Na pozici pravého křídla se netypicky objevil Mick van Buren. Na středu našel Christose Zafeirise, tomu tentokráte nevyšla klička proti Chvátalovi.

62.

Trpišovského družina dělá další důležitý krok směrem k zisku tří bodů! Christos Zafeiris jako kdyby měl oči i vzadu a po nahrávce zprava z prvního doteku posunul míč na levou stranu vápna k Davidu Juráskovi, jehož centr Macík neudržel a ONDŘEJI LINGROVI nedělala dorážka do prázdné brány žádné problémy.

64.

Mick van Buren se až příliš zamotal do kliček. Krásně se protáhl mezi dvěma protihráči, jenže jej evidentně rozhodilo vyběhnutí Macíka, místo zakončení kopl nohou do země.

65.

Mizernou rozehrávku Ventúry vystihl Igoh Ogbu. Stoper centroval z pravého křídla do Zmrzlého, čímž vybojoval rohový kop.

66.

Centr směřoval na hranici malého vápna, kde vysoko vyskočil Mick van Buren, ještě o něco výše se však vyšplhal bránící Lukáš Pokorný.

67.

Hanáci mohli po delší době zaměstnat sešívanou defenzivu. Nepovedlo se, čitelnou nahrávku Ondřeje Zmrzlého vystihl Tomáš Holeš.

68.

Volnějšího středu chtěl využít nezastavitelný Christos Zafeiris. Přihrávka na Ivana Schranze mu vyšla, slovenský reprezentant neuspěl jeden na jednoho proti Janu Navrátilovi.

69.

V nouzi Jan Vodháněl vybojoval autové vhazování. Pod tlakem zvládl nataženou hlavou píchnout míč do clonícího beka Davida Juráska.

70.

Sledujeme hned trojí střídání na straně Slavie. Odpracováno mají střelci Mick van Buren s Ondřejem Lingrem, a také Lukáš Masopust, do hry míří Stanislav Tecl, Oscar Dorley a Václav Jurečka.

71.

Změny evidujeme rovněž v řadách Sigmy. Staženi jsou kapitán Radim Breite s Denisem Ventúrou, první vteřiny na trávníku zapisují Pavel Zifčák a Dele Israel.

72.

Nově příchozí Václav Jurečka na sebe hned strhnul pozornost, když zprava střílel z velkého úhlu a Macíkovi nadělal až nečekaně velké množství práce.

73.

Presink vysunul Pavel Zifčák. David Douděra si s ním poradil, jeho nastřelením udržel pro Slavii balón v podobě autového vhazování.

74.

V plném běhu centroval Christos Zafeiris netypicky od pravé lajny, Ivanu Schranzovi zakončení z voleje vůbec nevyšlo.

75.

Je rozhodnuto. Třetí zářez Slavie přichází po dalším centru z pravé strany, o nějž se postaral David Douděra. Do malého vápna obdržel balón přesně na hlavu IVAN SCHRANZ, za hlavičkou do levého horního rohu se Macík jenom smutně podíval.

77.

Fanoušci nemají dost a od svých oblíbenců si žádají populárního "bůra", tedy pět gólů. Moc času už ale domácím ke vstřelení další dvou branek nezbývá.

78.

Zpětný pas Davidu Douděrovi nevyšel. Igoh Ogbu zabojoval, avšak kulatý nesmysl ve hře nestihl, Olomouc tedy bude vhazovat.

79.

Pravou stranou se do pokutového území probil Václav Jurečka. Centr mu vůbec nevyšel, kulatý nesmysl poslal přímo do Macíkových rukavic.

80.

Jindřich Trpišovský udělal poslední pátou změnu. Z lavičky bude poslední minuty sledovat Petr Ševčík, atmosféru v Edenu poprvé po přestupu z Mladé Boleslavi okusí David Pech

81.

Pavel Zifčák vyzval k rychlostnímu souboji Igoha Ogbua, k němuž nakonec vůbec nedošlo, protože si pro míč doběhl včas reagující Ondřej Kolář.

82.

Bylo zřejmé, že David Jurásek chtěl zleva centrovat, ale ustřelil se a míč velkou rychlostí vyslal přímo na bránu, překvapený Macík jenom vyrážel nad břevno.

83.

Červeno-bílí nenechávají nic náhodě a i v závěrečných minutách střetnutí aktivně kombinují na útočné polovině, Sigma nestíhá tempo lídra tabulky.

84.

Standardku v podobě rohového kopu vybojoval David Jurásek, jenž sáhl k centru, blokující Ondřej Zmrzlý nezvládl míč udržet na hrací ploše.

85.

Z důvodu zdravotních komplikací dochází ke stažení Jana Navrátila, jehož nahrazuje Florent Poulolo. Kapitánskou pásku přebírá Greššák.

86.

Fotbalisté v modrých dresech sice kombinují, ale zatím pouze kolem poloviny hřiště, dále je dobře pracující střední řady sešívaných nepouští.

87.

Za obloučkem Pavla Zifčáka sprintoval Mojmír Chytil. Reprezentačnímu útočníkovi zkřížil cestu Igoh Ogbu a balón hlavou odvrátil do zámezí.

88.

Ze střední vzdálenosti natáhl k ráně David Pech. Dlouho letící projektil směřoval do středu brán, Matúš Macík zakročil bez větších problémů.

89.

Centr z levé strany propadl až doprava k Davidu Douděrovi, jenž podklouzl, přesto ještě zvládl posunout míč do středu na Václava Jurečku, toho k zakončení nepustil Florent Poulolo.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90.+1

Matúš Macík správně očekával, že David Douděra bude zprava centrovat, proti míči vyrazil předem a sebevědomě ho lapil do rukavic.

90.+2

Domácí v posledních okamžicích zápasu dost zapojují do hry Davida Douděru, na nějž v tomto případě směřoval nahrávku Stanislav Tecl, křídelníkovi nevyšlo zpracování.

90.+3

Volný přímý kop z pravé strany rozehrával Christos Zafeiris. Řek míč zakroutil na hlavu Stanislava Tecla, se zakončením do pravého dolního rohu si Macík věděl rady.

90.+4

V samotném závěru přichází ještě jeden kousek do olomoucké sítě. Rozběhnutý Christos Zafeiris vystihl chybnou nahrávku Pokorného a už uvnitř šestnáctky poslal míč na střed úplně volnému VÁCLAVU JUREČKOVI, útočník zakončil tváří v tvář bezmocnému brankáři po zemi k levé tyčce.

90.+5

Konec zápasu.

Fotbalisté pražské Slavie potvrdili roli velkého favorita, na domácím hřišti porazili olomouckou Sigmu s přehledem 4:0.

Důležitý první gól zaznamenali sešívaní v nastaveném čase úvodního dějství, kdy se trefil Mick van Buren. Ve druhém poločase přidali hráči Slavie další tři trefy, do střeleckých statistik se postupně zapsali Ondřej Lingr, Ivan Schranz a střídající Václav Jurečka.

Svěřenci kouče Trpišovského se díky vítězství vzdálili na čele tabulky Spartě na rozdíl tří bodů, Sigma zůstává šestá o pět bodů před Hradcem Králové.

STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče: 63 % - 37 %

Střely celkem: 17 - 2

Střely na bránu: 11 - 5

Střely mimo bránu: 3 - 0

Zblokované střely: 3 - 0

Rohové kopy: 9 - 2

Ofsajdy: 0 - 0

Fauly: 11 - 11

Žluté karty: 0 - 1

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy