Konec
Zbrojovka Brno
68. Sima
88. Šural

Vítejte u online přenosu z utkání 9. kola Fortuna:Ligy mezi Slavií a Brnem. Zápas začíná v neděli 29. listopadu v 18:30 a živě jej vysílá stanice O2 TV Fotbal.

Slavia Praha se v posledních týdnech potkala s dobrou formou. Na výhry s Leverkusenem a Nice navázali Pražané úspěchy s Mladou Boleslaví a v Opavě. V kombinaci se zaváháním Sparty tak sešívání posílili svou pozici na čele FORTUNA:LIGY. Třešničkou na dortu pak bylo v týdnu vítězství v Nice, kterým se svěřenci Jindřicha Trpišovského naladili na dnešní duel s Brnem.

Brno se v posledních dvou kolech dočkalo bodového zisku a díky výhře v Jablonci a domácí remíze s Příbramí poskočilo na 16. místo FORTUNA:LIGY. Z osmi kol však posbíralo celkem jen 5 bodů, což je velmi tristní bilance. Navíc v těchto střetnutích vstřelilo jen 7 branek, což je řadí v tomto ohledu na poslední příčku soutěže.

7. kolo fotbalové Fortuna:Ligy 2020/21, Jablonec - Brno: Fotbalisté Brna se radují z gólu. | Foto: ČTK

Úvodní sestavy:

Slavia: Kolář - Bořil, Kúdela, Karafiát, Oscar - Traoré - Jurásek, Stanciu, Lingr, Provod - Musa

Náhradníci: Kovář - Holeš, Masopust, Olayinka, Rigo, Sima, Tecl

Brno: Floder - Kotula, Gajić, Dreksa, Moravec - Pachlopník, Čermák, Sedlák, Přichystal - Růsek, Fousek

Náhradníci: Šustr - Bariš, Hladík, Hlavica, Štepanovský, Šumbera, Šural

Sparta má svůj duel 9. kola již za sebou. Před pár okamžiky porazila Teplice 1:0 a stáhla manko na vedoucí Slavii na 1 bod.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Slavistické napadání slaví úspěch. V blízkosti rohového praporku tak může Bořil vhazovat.

2.

Gajić v souboji fauloval Musu a Slavia tak bude moci rozehrávat z útočné poloviny.

3.

Stanciu nyní zkusil štěstí a vypálil z dobrých třiceti metrů. Jeho ránu ovšem stačila zablokovat hostující defenzíva.

4.

Pražané teď měli k dispozici další standardku, nicméně Provod svůj centr pokazil a Brno se tak v pohodě ubránilo.

5.

První tutovka se zrodila na straně Zbrojovky. Oscar ztratil míč na půli hřiště a Fousek ze strany uháněl na Koláře. Z prostoru vápna poté svou ránu napálil do tyče.

7.

Brno úvodní šance povzbudila. Růsek nyní nebezpečně centroval před bránu, kde ale nenašel nikoho ze svých kolegů.

8.

Musa se na druhé straně také pokusil nacentrovat do nebezpečných prostorů, ale vše končí pouze odkopem od brány Zbrojovky.

10.

Bořil si posléze naběhl na přihrávku Musy, nicméně jeho zakončení míří vysoko nad. Domácí ještě reklamovali teč Fouska, ale rohový kop se nekoná.

11.

Stanciu nadvakrát cpal centr před bránu, ale ani jednou úspěšný nebyl. Podruhé alespoň vybojoval roh.

12.

Rozehrávka standardní situace však Slavii úspěch nepřinesla, ale po chvíli si roh zopakuje.

12.

Floder kraloval na přední tyči, kam Stanciu směřoval svou nabídku. Hostující brankář míč vyboxoval do bezpečí.

15.

Velmi dobrý centr z Provoda z levé strany. Akci Slavie na zadní tyči zavíral Bořil, ale Floder výborně vyběhl a balón schoval do rukavic.

16.

Lingr ustál osobní souboj s Kotulou, ale poté již nepřihrál přesně. Slavia ale zůstane u míče a bude vhazovat.

17.

Traoré to udělal šikovně v pokutovém území, avšak následně dobře zapracoval Dreksa, jenž nabídku domácího středopolaře odvrátil na roh.

18.

Stanciu posléze centroval šajtlí přesně na hlavu Bořila. Ten ale hlavičkoval v záklonu a bránu hostů minul.

19.

Přichystal byl nyní nepřipraven na souboj a tvrdým až hokejovým hitem ho sestřelil Karafiát.

20.

Dobrý centr na zadní tyč odvrátil Oscar na hranici vápna, kde zaváhal Karafiát. Do míče se poté pohotově opřel Sedlák, který jen těsně minul.

21.

Vysoký centr padal do vápna Slavie, kde si Provod počínal nedovoleně. Píská se tak útočný faul domácích.

23.

Další přímý kop sešívaných si vzal na starost Stanciu. Jenže i jeho další nabídka skončila na prvním bránícím hráči Zbrojovky.

24.

Lingr byl u lajny zdvojen, ale i přesto zvládl odcentrovat. Ke smůle Slavie však pouze na kopačky soupeře.

25.

Musa se dle sudích vyhnul ofsajdu, ale zpětnou příhru zlikvidovala obrana soupeře. Následuje rohový kop Slavie.

25.

Standardky zatím domácím nejdou, Brno tak nemá sebemenší problémy s jejich ubráněním.

26.

První gólovka také na straně Pražanů. Jurásek se protáhl kolem soupeřů až do vápna, kde však jeho střelu z rohu malého čtverce výborně vyrazil skvěle vyběhnuvší Floder.

29.

Oscar šikovně hledal nabíhajícího Stancia, ale rumunský záložník ve službách Slavie balón nezpracoval.

30.

Pohledná narážečka Brna hostům úspěch nepřinesla, ale Stanciu po chvíli neudržel míč na hrací ploše.

31.

Provod dobře udržel míč pro Slavie proti dvěma soupeřům a kombinace domácích na útočné polovině tak může pokračovat.

32.

Oscar se opřel do odraženého míče, ale balón k Floderovi nedoputoval přes klubko hostujících fotbalistů.

33.

Z následného rohu Slavia nezahrozila, ale nyní budou mít k dispozici další, již sedmý, roh.

33.

Brno se na přední tyči trochu krkolomně ubránilo a vše končí odkopem od brány v podání Flodera.

34.

Po delší době útočilo opět Brno. Zbrojovka ovšem směrem vpřed nic nevymyslela, nicméně Provod následně s míčem vycestoval až do zámezí.

35.

Kúdela ještě míč stihl na hrací ploše, ale byl dobře dostoupen. Jeho centr končí osmým rohem domácích.

36.

Ten si vzal tentokrát na starost Provod. Jeho centr byl prodloužen na zadní tyč, kde ale domácí nedokázali přesně zakončit.

37.

Brno následně mělo možnost přejít do brejku. Příhra šla ovšem Fouskovi na paty a míč skončil v autu.

38.

Od Bořila šel nyní balón do zámezí. Domácí kapitán zablokoval odkop hostů a Floder si již chystá hrací předmět k odkopu.

39.

Petar Musa ostře atakoval svého soupeře a od Karla Hrubeše dostává poslední ústní varování.

40.

Ve středovém kruhu nyní zůstal ležet Pachlopník po střetu hlavami s Karafiátem a sudí Hrubeš okamžitě přerušil hru.

41.

Pachlopník v doprovodu lékařů opouští trávník, ale vypadá to, že bude moci pokračovat v utkání.

42.

Stanciu dostal míč na Oscara, jenž se ovšem ve velkém čtverci nedokázal uvolnit.

44.

Hra je opět přerušena a Pachlopník musí být znovu ošetřen. Pravděpodobně je z předchozího střetu stále otřesen a uvidíme, zda do druhé půle ještě naskočí.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+1

V první minutě nastavení musel zasahovat Floder, jenž si ale v pohodě poradil se střelou domácích z třiceti metrů.

45+1

Dle poslední zpráv Pachlopník není schopen pokračovat ve hře a Zbrojovka bude moci nuceně střídat.

45+2

Stanciu se hnal za míčem a ve vápně se poroučel k zemi. Následně se dožadoval penalty, ale sudí Hrubeš správně pokutový kop neodpískal.

45+2

Avizované střídání je tady. Otřeseného Pachlopníka nahrazuje Hladík.

45+3

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní poločas. V něm mohli jako první skórovat hosté, ale po zaváhání Oscara nastřelil jen tyč brněnský Fousek. O chvíli později pálil nebezpečně Sedlák, který však těsně minul. Slavia zatím v dosavadním průběhu směrem vpřed příliš nevymyslela, nejdou jí hlavně standardní situace. Jedinou gólovku si vypracoval Jurásek, jenž si ale vylámal zuby na Floderovi. Oba soupeři tak odcházejí do kabin na bezbrankového stavu.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Slavia připravila do druhé půle tři změny. Na hřiště přišli Holeš, Masopust a Olayinka. Zápas naopak skončil pro Karafiáta, Provoda a Lingra.

48.

První žlutou kartu dostává hostující Čermák za přidržení soupeře.

49.

Olayinka se snažil prosmýkl mezi dvěma hráči, kteří jej ale čistě o míč připravili.

50.

Olayinka poté prostrkával přihrávku na Traorého, jenž byl však dobře odcloněn brněnským obráncem.

51.

Čermák se doslova pověsil na jednoho z domácích a píská se pochopitelně proti bráně Zbrojovky.

52.

Nyní se žlutí opět na straně hostů. Fousek zezadu fauloval Masopusta a po zásluze viděl žlutý kartónek.

53.

Traoré u sudího reklamoval ruku, kterou Karel Hrubeš dobře viděl. Standardní situace pro Slavii.

54.

Zbrojovka se po sérii hlavičkových soubojů ubránila a dostala míč alespoň pryč ze svého vápna.

55.

Slavia ale pokračovala v útočení. Sražený centr Kúdely končí v náruči Flodera, který rozehrává na kopačky svých kolegů.

56.

Žlutá karta také na straně Slavie. Oscar zastavil taktickým faulem kontr soupeře, což sudí Hrubeš správně trestá.

57.

Dvojitou změnu přichystala Zbrojovka. Další ligové minuty dnes nepřidají Růsek s Čermákem, místo kterých naskočil Bariš se Šuralem.

58.

Standardky domácím dnes stále nevycházejí. Stanciu hledal ve vápně Olayinku, ale ten na balón nedosáhl.

59.

Ondřej Kúdela se dostal se štěstím k zakončení z hranice pokutového území. Jeho volej ovšem skončila vysoko nad bránou Flodera.

60.

Moravec u lajny zaútočil na koleno Olayinky a také hostující obránce obdržel žluté napomenutí.

60.

Staniuovi se konečně povedl centr, ale slabé zakončení v pohodě sebral Floder.

61.

S kartami se ve druhé půli roztrhl pytel. Tentokrát Dreksa sestřelil Musu a následuje opět žlutý trest.

62.

Stanciu nyní ale na svůj předchozí povedený centr nenavázal a trefil opět prvního bránícího hráče Brna.

62.

Jurásek má pro dnešek odpracováno. Na trávník se naopak podívá Sima.

64.

Slavia nyní kombinuje v okolí půlící čáry a trpělivě hledá skulinu v soupeřově obraně.

65.

Krásná akce Slavie a byla z toho druhá gólovka. Sima pěkným pasem z pravé strany vápna našel Olayinku, jenž zblízka nepřekonal výborného Flodera.

66.

Petar Musa zezadu poslal na trávník Moravce a sudí Hrubeš neváhá tasit další žlutou kartu.

67.

Olayinka si ukousl velké sousto a mezi dvěma hráči se neprosadil. Slavia nicméně míč znovu vybojovala a může útočit.

68.

Olayinka chytře našel Traorého, jenž ale adresoval zbytečně prudkou příhru na Kúdelu.

68.

Slavia dává gól! Pražané svou snahu konečně přetavili ve vedoucí branku. Masopust vyhrál hlavičkový souboj a poslal míč do vápna, kde nejvýše vyskočil ABDALLAH SIMA, jehož zakončení hlavou zapadlo přesně k tyči.

70.

Slavia i po vstřelené brance drží míč na svých kopačkách. Nyní je na tahu Brno, které ovšem ve druhé půli trochu vyklidilo pozice.

72.

Nechybělo mnoho a mohlo to být o dva góly! Na fantastickou kolmici Stanciua si naběhl Petar Musa, jenž technickým obstřelem těsně minul.

72.

Brno na situaci reaguje střídáním. Fousek přepouští místo Štepanovskému.

73.

A další šance Musy. Ten se dostal do střelecké pozice na pravé straně pokutového území, ale Floder jeho pokus pohotově vykopl.

76.

Sima se rozhodl kombinovat s Masopustem, jenž ale míč ztratil. Po chvíli se krajní záložník Slavie dostal k centru, který však skončil za bránou Zbrojovky.

78.

Dreksa se nyní ukopl při pokusu o odkop a Slavia tak zadarmo získává rohový kop.

79.

Další mizerný centr Stanciua bez problémů sebrali hostující hráči na přední tyči. Následná nabídka Olayinky rovněž adresáta nenašla.

80.

Dnes dohrál rovněž Petar Musa, kterého vystřídal Stanislav Tecl.

81.

Brno se zatím tlaku a snahu o vyrovnání nedostává. Naopak je to Slavia, která kombinuje na polovině soupeře.

82.

Cent do pokutového území doletěl až k Teclovi, který ale nezpracoval dobře a míč mu odskočil až do zámezí.

83.

Olayinka teď prováhal okamžik pro centr, který přišel až po další kličce. S touto nabídkou si hosté opět poradili.

84.

Olayinka se nakonec dostal k míči po zaváhání soupeřovy obrany, ale možnost pro Slavii již vypracovat nedokázal.

85.

Oscar dostal přihrávku do špeku a v souboji byl faulován Barišem. Jeho zákrok Karel Hrubeš ocenil žlutou kartou.

87.

Zčistajasna se Brno dostalo do šance. Štepanovský napřáhl k ráně z hranice šestnáctky a Kolář skvěle vyrazil míč na roh.

88.

Brno dává gól! Zbrojovka ve druhé půli nepředvedla směrem dopředu vůbec nic, ale ze svého prvního rohu udeřilo. Host prodloužili míč na zadní tyč, kde byl osamocený JAKUB ŠURAL, jenž chladnokrevně překonal Ondřeje Koláře.

90.

Slavia se v závěru snaží znovu získat vedení, jenže ani tento roh jí ovoce nepřinesl.

90+1

90+3

Štepanovský se snažil vysunout Šumberu, avšak situaci výborně přečetl Ondřej Kolář.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je konec a v Edenu se zrodilo překvapení. Brno si úvodu vypracovalo dvě solidní šance. Fousek ani Sedlák ovšem skóre neotevřeli. Slavia se v první půli trápila zejména při standardních situacích, a tak jedinou tutovkou v první půli byla šance Juráska.

Ve druhém poločase hosté prakticky vyklidili útočné pozice a Slavie naplno přebral otěže. Musa poté své šance neproměnil, ale vše z pohledu domácích změnil Abdallah Sima, který hlavou poslal Pražany do vedení. Domácí se poté snažili o pojistku, ale ta bohužel pro ně nepřišla. V závěru se totiž po ojedinělé šanci Štepanovského kopal roh, po kterém se prosadil Jakub Šural. Brno si tak z Prahy odváží cenný bod za remízu 1:1 a Slavia má na čele již pouze dvoubodový náskok.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.