40. Moberg Karlsson
54. Hancko (pen.)
70. Hancko
90+1 Polidar

Vítejte u online přenosu z utkání 32. kola Fortuna:Ligy mezi Mladou Boleslaví a Spartou. Zápas začíná v neděli 16. května v 17 hodin a živě jej vysílá stanice O2 TV Fotbal.

Mladá Boleslav má již jistotu záchrany v kapse a to i díky třem výhrám z posledních pěti duelů. Momentálně má na svém kontě 33 bodů, které jí vynesly 13. příčku ve Fortuna:Lize. Na poslední dvě výhry na Slovácku a v Brně budou chtít svěřenci Karla Jarolíma navázat i dnes, v cestě jim ovšem stojí o druhé místo bojující Sparta.

Mladá Boleslav, fotbal
Mladá Boleslav, fotbal | Foto: ČTK

Sparta se od porážky v MOL Cupu opět naladila na vítěznou notu a díky dvěma posledním výhrám poskočila na 2. místo před Jablonec. Její formu odnesla před týdnem Ostrava a ve středu také v dohrávce Plzeň. Sparťané tedy okupují druhý flek se 65 body a v případě dnešního úspěchu mohou Jablonci poodskočit. Tým ze severu Čech totiž nezvládl duel v zachraňující se Příbrami a odvezl si porážku 1:0, čímž ztratil veledůležité body v souboj o vicemitra ligy.

Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Řezník, D. Šimek, Preisler - Skalák, Matějovský (C), Dancák, Zmrhal - Jiří Klíma, Michal Škoda.
Náhradníci: Mikulec - Tatajev, Dufek, Malínský, Budínský, Jakub Klíma, Krobot.

AC Sparta Praha: Nita - Wiesner, Vitík, Hancko, Matěj Hanousek - Moberg Karlsson, Pavelka, Sáček, Dočkal (C), Hložek - Juliš.
Náhradníci: Heča - Plechatý, Souček, Trávník, Polidar, Karabec, Minčev.

Rozhodčí: Ondřej Ginzel - Matěj Vlček, Kamil Hájek

Po předešlém vítězství proti ´´své´´ Plzni ocenil současný trenér Sparty sílu letenského klubu.

Mladá Boleslav se po poslední výhře v Brně zachránila v lize a nejvyšší soutěž si zahraje i příští sezónu.

Oba celky jsou již připraveny na trávníku a za malou chvíli začínáme.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Obrovská chyba Nity málem přinesla vedoucí branku domácích. Hostující brankář se snažil riskantně přihrát zpět do lajny před dotírajícím Jiřím Klímou. Útočník Boleslavi tento záměr vystihl, avšak jím sražená přihrávka skončila na tyči.

3.

Po souboji s Douděrou zůstal na chvíli v nefotbalové pozici Sáček. Nejednalo se však o nic vážného a hráč Sparty bude pokračovat ve hře.

4.

Dočkal se posléze snažil vysunout Juliše, což dobře přečetl Řezník, který pomalou přihrávku sparťanského kapitána zachytil.

6.

Douděra nyní před Hložkem zahrál na jistotu a uklidil míč do zámezí. Vhazování pro Spartu.

7.

Jiří Klíma se snažil prosadit individuálně, ovšem jeho kličku na střed vystihl Sáček, od kterého se balón odrazil do autu.

8.

Hložek velmi dobře vysunul po lajně Juliše, ale hostující forvard přihrávku na Dočkala trochu uspěchal a míč tak zachytili domácí beci.

9.

Sparta dává gól! Hostům náramně vyšel vstup do utkání, pomineme-li hrubku Nity, a po krásné kombinaci se dostávají do vedení. Skvěle to z pohledu Sparty udělal Hložek, jenž potáhl míč podél vápna, přihrála na pravou stranu šestnáctky Mobergu Karlssonovi, jenž zpětným pasem oslovil TOMÁŠE WIESNERA, jenž o tyč poslal balón do prázdné brány.

12.

Hanousek hledal rozběhnutého Juliše, před kterým zasáhl Řezník. Další aut pro Spartu.

12.

Mladá Boleslav dává gól! Jenže Spartě vedení dlouho nevydrželo a začínáme znovu od začátku. Zmrhal vyslal prudký pas na střed na MICHALA ŠKODU, jenž si balón výborně zpracoval hrudí do běhu. Hancko tuto situaci nezachytil a domácí útočník v úniku prudkou ranou propálil Nitu.

14.

Moberg Karlsson si naváděl míč na střelu, avšak jeho Šimek zažehnal nebezpečí pro domácí.

16.

Škoda se posléze provinil proti pravidlům ve středu pole, kde poslal k zemi Pavelku. Standardní situace pro Spartu.

17.

Centr Dočkala ovšem nebyl z kategorie přesných a bude následovat odkop od brány Mladé Boleslavi.

17.

Jiří Klíma si následně pomohl ve vzdušném souboji loktem, který nechtíc trefil Vitíka. Je tedy pochopitelně pískáno proti Boleslavi.

18.

Moberg Karlsson se snažil z první najít Pavelku, nicméně jeho pas našel pouze fotbalisty Boleslavi.

19.

Preisler prudký centr do pokutového území nenasměroval na své spoluhráče a míč sebral Vitík. Ten byl poté navíc faulován Jiřím Klímou a Nita bude mít klid na rozehrávku.

20.

Wiesner dobře viděl rozběhnutého Dočkala, který obdržel přihrávku do vápna. Jeho centr byl ovšem sražen na rohový kop.

21.

Vitík však na centr nedoskočil a následné vrácení Moberga Karlssona skončilo až u Šedy.

22.

Další velká šance Boleslavi nekončí gólem. Jiří Klíma využil mezery ve středu obrany Sparty a upaloval sám na Nitu. Ten ovšem velmi dobrým zákrokem tutovku soupeře zneškodnil.

22.

Dobíhající Jiří Skalák ještě poté srazil Nitu a od sudího vidí žlutou kartu.

24.

Pavelka se nyní snažil přenést hru, avšak jeho záměr nedopadl pro Spartu ideálně a hrát mohou domácí.

25.

Mladá Boleslav dává gól! Domácí před půlhodinou hry dokonávají obrat a na tahu jsou opět hosté. Po centru z levé strany se na hranici vápna dostal k míči MAREK MATĚJOVSKÝ, jenž si dvěma zasekávačkami položil Bořka Dočkala a krásnou ranou k tyči překonal Nitu.

26.

Tak pozor. Sudí ještě branku konzultuje s videem a přezkoumává se ofsajdové postavení Michal Škody, jenž clonil Nitovi.

28.

Tak všechno je jinak a nerozhodný stav zůstává v platnosti. Sudí po kontrole videa uznal postavení clonícího Škody jako ofsajdovéa branka tedy neplatí.

30.

Na dlouhý pas si nyní nabíhal Juliš, ale domácí obrana si s touto situací dokázala poradit.

31.

U postranní lajny byl nedovoleně atakován Wiesner a hosté mají možnost přímého kopu.

32.

Z něj ovšem Sparta nic nevytěžila a skóre zůstává pořád nerozhodné.

34.

Moberg Karlsson cpal nebezpečný centr do pokutového území, avšak s jeho nabídkou si domácí poradili.

35.

Hanousek se rozhodl ke střele ze střední vzdálenosti, ovšem jeho projektil letěl vysoko nad bránou Boleslavi.

36.

Další akci Mladé Boleslavi zastavuje praporek pomezního sudího, jenž domácím odmával ofsajd.

37.

Ve středovém kruhu zůstal ležet Radim Řezník a hosté pokračovali v akci. Moberg Karlsson ovšem domácí beky neprostřelil a Wiesner posléze zakopl balón, aby mohl být Řezník ošetřen.

38.

Domácí obránce odkulhává z hrací plochy a uvidíme, zda bude po pobytu za postranní čarou pokračovat.

40.

Sparta dává gól! Po další pěkné kombinaci je tady opět vedení Sparty. Juliš dostal míč k Sáčkovi, jenž vlétl do pokutového území, kde předal míč DAVIDU MOBERGU KARLSSONOVI, který z otočky propálil Šedu.

42.

Domácí mohli bleskově srovnat. Zmrhal pálil z velmi dobré pozice, ale jeho rána byla sražená těsně vedle.

43.

Mladá Boleslav dává gól! Domácí měli k dispozici dva rohové kopy a z toho druhého znovu srovnávají. Zmrhal rozehrál míč na přední tyč, kde špičkou kopačky usměrnil balón za Nitovy záda MICHAL ŠKODA.

45.

Těsně před pauzou budou mít hosté možnost standardky z pětadvaceti metrů po faulu na Adama Hložka.

45+1

Moberg Karlsson dobře kroutil míč pod břevno, ale Šeda skvělým zákrokem vyrazil balón na roh.

45+2

Z něj ovšem Pražané nezahrozili a vpřed pospíchal domácí. Jiří Klíma po chvíli zkusil překvapit Nitu z dálky, avšak jeho zakončení skončilo na horní síti.

45+3

Skončil první poločas.

Je za námi velmi vydatná první půle. Hned v první minutě mohli udeřit po chybě Nity domácí, ale sražená přihrávka hostujícího brankáře Klímou skončila na tyči. V 9. minutě se ale již radovali hosté. Tomáš Wiesner po pěkné akci hostů otevřel skóre. Jenže o tři minuty později bylo srovnáno. V úniku se nemýlil Michal Škoda a začínalo se od začátku. Následně další šanci domácích nevyužil Klíma v 25. minutě se již trefil Marek Matějovský. Jeho gól ovšem zrušil VAR kvůli ofsajdu clonícího Škody. A tak se z regulérní branky radovala ve 40. minutě Sparta. Další hezkou souhru zakončil přesnou ranou David Moberg Karlsson. Jenže ani toto vedení Spartě dlouho nevydrželo. Ve 43. minutě srovnal po rohu Michal Škoda. Do kabin tak jdou oba celky za nerozhodného stavu.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Do druhé půle již nenastoupil Martin Vitík, který je nahrazen Filipem Součkem.

48.

Mladá Boleslav dává gól! První velká šance druhé půle znamená vedení domácích. Matějovský rychle rozehrál přímák z poloviny hřiště a dlouhým pasem vysunu JAROMÍRA ZMRHALA, který udělal kličku Nitovi a poté přes vracející se hráče dokázal dopravit míč do sítě.

50.

Hložek se po souboji s Řezníkem poroučel k zemi a je pískáno proti Boleslavi.

52.

Souček se snažil přenesením hry najít Moberga Karlssona, před kterým však zasáhli domácí fotbalisté.

53.

Wiesner se na pravé straně prodral do vápna, kde byl faulován a je z toho pokutový kop pro Spartu.

53.

Sparta dává gól! Také vedení domácích mělo jepičí život a jsme znovu na nerozhodném stavu. DÁVID HANCKO zvolil při penaltě ze svého pohledu levý kout brány, kam sice Šeda skočil, ale na míč již dosáhnout nedokázal.

56.

Dočkal se snažil uvolnit Lukáše Juliše, avšak Šimek stačil včas zasáhnout.

57.

Filip Souček fauloval svého soka u postranní lajny a od sudího vidí trest v podově žluté karty.

58.

Bořek Dočkal poté napřáhl k zajímavé střele z pětadvaceti metrů, ale Šeda výborně míč vyškrábl na roh.

59.

Sparta nicméně z této standardky nic nevytěžila a hrát budou opět domácí hráči.

61.

Rychlý protiútok domácích Pražané včas zastavili faulem a mohou se tak zformovat do obranného šiku.

62.

Preislerův centr dokázal dostat do bezpečí Souček a Sparta si ubránila i proti další akci soupeře.

63.

Michal Škoda se probil do další šance po rychlé rozehrávce Matějovského. Místo střely ještě volil kličku do soupeře, který na rohu malého vápna zahrál na roh.

64.

Lukáš Juliš má odpracováno a místo něj přichází Adam Karabec.

65.

Skalákovo prostrčení srazil Moberg Karlsson na rohový kop a vše se tak stěhuje před Nitu.

65.

Skalák posléze rozehrál roh na hlavu Škody, který ale nedůraznou hlavičkou netrefil zařízení.

66

Douděra následně adresoval před bránu další povedený centr, kde Pavelka odvrátil balón na další roh.

67.

Pražané ovšem další standardku ubránila, ale hosté jsou v posledních okamžicích pod tlakem soupeře.

68.

A opět se budou muset Pražané bránit. Následovat totiž bude další roh Skaláka.

69.

Následný centr však sebral do rukavic Florin Nita a ani z tohoto mráčku tak pro Boleslav nezaprší.

70.

Sparta se po delší době dostala do vápna, ale Hanouskův centr byl sražen na roh.

70.

Sparta dává gól! Pražané se nyní vymanili z tlaku a sami dokázali udeřit. Na centr od rohového praporku si na zadní tyči naběhl DÁVID HANCKO, jenž přesnou hlavičkou k tyči nedal Šedovi žádnou šanci.

72.

Preisler se pod tlak Wiesnera a míč z jeho kopačky doletěl do autu.

74.

Douděra se snažil ve skluzu zakončit, ale trefil nohy Dávida Hancka, za což si vysloužil žlutou kartu a spustil melu ve velkém vápně Sparty.

75.

Radim Řezník od plic vysvětloval situaci svým soupeřům a nakonec je společně s Hanousek potrestán žlutým kartónkem.

76.

Pavel Vrba znovu střídá. Polidar nahrazuje Sáčka.

78.

Nita musel nyní daleko z brány, ale situaci zvládl a před dotírajícím Klímou odkopl míč do bezpečí.

79.

Také Mladá Boleslav střídá a jedná se o dvojitou změnu. Na plac přichází Tomáš Malínský a Lukáš Budínský a trávník opouští Dominik Preisler a Jiří Klíma.

81.

Sparťané se museli poté bránit další standardce, avšak nakonec je máván a pískán ofsajd domácích.

82.

Moberg Karlsson sice nedokázal odcentrovat, ale získal pro své barvy alespoň rohový kop.

83.

Adam Hložek se poté ocitl zcela sám před Šedou, který ovšem míč nakonec lapil do rukavic.

84.

Matějovský byl následně faulován u lajny a je zde další přímý kop pro Boleslav.

84.

Matějovského nízký centr ovšem hosté hravě odvrátili, ale budou se muset i nadále bránit.

85.

Nyní to byl Malínský, který centroval do velkého vápna, avšak jeho nabídka nebyla přesná a skončila v zámezí.

86.

Malínský přehnal svůj důraz a po faulu na Bořka Dočkala bude standardku rozehrávat pražská Sparta.

87.

Dočkalův centr ale netrefil nikoho v rudém dresu a balón končí v moci brankáře Šedy.

87.

Šimek se snažil v pokutovém území dobře obtočit, nicméně míč mu uzmul Florin Nita, kterého Šimek navíc fauloval.

88.

Florin Nita ještě musí být na hrací ploše ošetřen a hra je nyní na chvíli přerušena.

90.

Hostující brankář však bude pokračovat ve hře a následně Řezník nedovolen zastavil Hložka.

90+1

Sparta dává gól! Pražané rychle rozehráli a do sóla se dostal MATĚJ POLIDAR, jenž udělal kličku Šedovi a poté pohodlně zakončil do prázdné brány.

90+2

Domácí ještě vehementně spílali sudímu, ale veškeré protesty jsou zcela zbytečné.

90+2

Žlutý kartónek si nakonec vysloužil za protesty brankář Šeda.

90+2

Martin Minčev je novým hráčem na trávníku, odkud se poroučel Moberg Karlsson.

90+3

Martin Minčev se mohl uvést gólem. Jenže ťukes Sparty na malém vápně trestuhodně zakončil do zasahujícího Šedy.

90+4

Mladá Boleslav dává gól! Tak ještě jedna branka dnešního duelu a že to byla trefa výstavní. Po rohovém kopu se míč dostal k LUKÁŠI BUDINSKÉMU, který krásnými nůžkami uklidil balón do šibenice.

90+5

Utkání právě skončilo.

Bláznivý zápas je u konce. Duel, ve kterém jsme viděli velké množství šancí a hlavně gólů odstartovala branka ve 9. minutě, kdy pohlednou kombinaci zakončil Tomáš Wiesner. Domácí odpověď však přišla záhy z kopačky Michala Škody. Před půlhodinou hry sudí neuznal gól Matějovského pro ofsajd Škody a ve 40. minutě se tak z regulérní branky radovala Sparta. Konkrétně David Moberg Karlsson, jenž pohotově zakončil další krásnou souhru. Ve 43. minutě ovšem bylo znovu srovnáno, když se po rohovém kopu prosadil opět Michal Škoda.

Přestřelka poté pokračovala i po pauze. Ve 48. minutě poslal domácí poprvé do vedení Jaromír Zmrhal. Nicméně také odpověď Sparty byla blesková. V 54. minutě se kopala po faulu na WIesnera penalta a tu dokázal proměnit Dávid Hancko. Stejný hráč posléze přidal v 70. minutě druhý gól po rohovém kopu a Pražané znovu vedli. V první minutě nastavení následně přidal pátý gól Matěj Polidar, ale to ještě nebylo vše. Na konečných 4:5 z pohledu domácích upravil výstavními nůžkami Lukáš Budínský. Sparta si tak díky výhře upevnila druhé místo a je na nejlepší cestě za kvalifikací Ligy mistrů.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.