60. Krejčí (pen)
67. Čvančara
81. Kuchta
90+2 Minčev

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání 19. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Bohemians 1905 a Spartou Praha. Zápas začíná v neděli 12. února v 18 hodin.

Na českých trávnících se hraje už třetí kolo jarní části soutěže. Devatenácté kolo začalo čtyřmi duely už včera. Slovácko potvrdilo formu a odvezlo si tři body z Liberce. Celkem tak nasbíralo po restartu soutěže sedm bodů. Poprvé se radoval Zlín s Pavlem Vrbou, doma přehrál Teplice 2:1. Na vysokou výhru z Teplic nenavázal ostravský Baník, který doma podlehl nečekaně Jablonci 1:2. Dlouho trvalo odemknout obranu Brna i Slavii. Skoro hodinu hry se čekalo v Edenu na gól, nakonec se prosadil střídající Ewerton. Ten v závěru ještě připravil druhý dalšími střídajícímu hráči Van Burenovi. My se však budeme věnovat duelu Bohemians se Spartou, tedy malému pražskému derby, kde body potřebují oba, a forma obou slibuje pěkné utkání.

Pražská Sparta musí zabrat a jít po třech bodech. Na vedoucí Slavii ztrácí deset bodů a ztrátu musí postupně začít snižovat, pokud chce ještě zabojovat o titul. Úvodní utkání po novém roce letenskému celku příliš nevyšlo. V Olomouci sice rychle vedli, jenže před pauzou přišlo srovnání a duel i přes šance na obou stranách skončil nerozhodně. Doma už to byla jiná písnička. Od třetí minuty sice s Mladou Boleslaví prohrávali, brzy však srovnal nový muž Kairinen a před pauzou z penalty otočil kapitán Krejčí. O výhru se Sparta dlouho strachovala, v závěru pak ale přidal dvě branky střídající Minčev. Také Priskeho tak už má na jaře výhru, musí ale sbírat další.

Kouč Brian Priske přivedl v zimě na Letnou čtyři zahraniční posily. Nejvíc se po povedené přípravě čekalo od finského středopolaře Kaana Kairinena. Ten ale překvapivě v prvním utkání v Olomouci nenastoupil, přednost dostali Krejčí se Sadílkem. Doma proti Mladé Boleslavi už naskočil od první minuty a brankou nastartoval obrat, v závěru si připsal i asistenci. Jeho přínos si pochvaloval i dánský kouč Sparty. Zejména se mu líbil klid Kairinena na míči a jeho dobrá rozehrávka. Podle něj si musí ale ještě malinko zvyknout na tempo a hlavně tvrdost české soutěže. Je však na dobré cestě.

Tuto sestavu dnes vyšle do utkání Brian Priske. Ze zdravotních důvodů nejsou trenérům k dispozici Pešek, Čelůstka, Højer, Panák, Jankto, Mejdr a Heča. V obranné řadě se ale představí navrátilec Sörensen, vedle něj naskočí Vitík a kapitán Krejčí. Na krajích obrany Wiesner a Zelený. Střed pole znovu obstarají Sadílek s Kairinenem a vepředu opět nastupuje trio Haraslín, Kuchta, Čvančara.

Hodně nenápadně, leč úspěšně si počínají vršovičtí klokani. Bohemians před zimní pauzou prohráli tři z posledních čtyř utkání, po pauze však vstoupili do ligy jako vyměnění. Nejprve doma po dominantním výkonu porazili Teplice 2:0. Před týdnem překvapili ještě více, když stejným výsledkem uspěli s Hradcem Králové v jeho boleslavském exilu. Hradec byl v tu chvíli členem první pětky a tým z Ďolíčku je dokázal dvěma brankami v první půli dostat na kolena. Po pauze přišla sice červená karta, i v oslabení ale své vedení ubránili a poskočili až na 4. místo. Z toho je včera odsunulo Slovácko, přesto mohou doma s bouřlivým publikem pořádně Spartě zatopit.

Kouč Jaroslav Zelený musel udělat také pár změn. Kvůli karetnímu trestu nehraje Köstl, kterého nahradil Dostál. Zkušený Jindřišek hraje místo zraněného Jánoše a v útoku chybí Drchal, který hostuje právě ze Sparty. Místo něj nastupuje Jan Matoušek, který si prošel konkurenční Slavií. Vepředu vedle něj nastoupí Puškáč a Prekop, zásobovat přihrávkami by je měl ze zálohy další exsparťan Aleš Čermák.

Dnes se hrály od 15:00 tři utkání. Pardubičtí fotbalisté překvapili Mladou Boleslav a vezou z venku tři body za výhru 1:0. Potřetí na jaře remizovala Olomouc, tentokrát doma s Hradcem Králové. Druhou výhru v řadě si připsala Plzeň. Západočeši i bez Kalvacha doma porazili České Budějovice 2:1, dvěma brankami rozhodl Roman Květ.

Oba celky už jsou na trávníku v Ďolíčku. Utkání bude řídit sudí Szikszay.

Utkání právě začalo.

5

Jan Kuchta se dostal k dobré příležitost, ale skákající míč poslal z nadějné pozice mimo bránu.

7

Haraslín se po kombinaci s Kairinenem cpal do vápna, jenže Hůlka včas postup slovenského křídelníka zastavil.

9

Sparta se i v 3. utkání jarní části dočkala brzké branky. Haraslínovi tečovanou ránu Jedlička ještě vyrazil, Jan Kuchta ji však dorazil do odkryté branky. Praporek sice zůstal dole, po kontrole u videa ale branka odvolána, útočník letenských byl opravdu v postavení mimo hru.

13

Zkušený jednačtyřicetiletý Jindřišek hledal za obranou Prekopa, ten si ale nepohlídal své ofsajdové postavení.

15

Jeden gól byl odvolán, druhý už ale Spartě nikdo nevezme. Po standardní situaci se dostali hosté na levé straně k míči. Kairinen poslal centr do vápna, který na první tyči prodloužil Zelený skrze malé vápno. Na zadní tyči byl osamocený kapitán Krejčí a doklepl míč do odkryté brány.

20

Po standardní situaci se snažil zakončit i domácí Hůlku, brankář Sparty Kovář ale s nepříliš razantním pokusem neměl problém.

22

Hodně nepříjemný střet na půlce Bohemians. Erik Prekop šel do souboje hodně ostře a ještě možná může být i rád, že dostal jen žlutou kartu.

30

Haraslín se po pěkných kličkách snažil najít ve vápně Kuchtu, střílený centr ale domácí obrana odvrátila.

33

Prekop je aktivní, ale koncovka není dnes jeho silná stránka.

36

Tomáš Čvančara si ostře počínal s souboji s ležícím Prekopem, kterého nakopl, zatímco záložník Bohemky ležel na zemi. Dostal tak zaslouženě žlutou kartu.

37

Tomáš Čvančara se ukázal i při fotbalové akci, když zpoza vápna slabší levou zkoušel pálit tak nebezpečně, že trefil horní tyč za Jedličkou. Následná rána Haraslína zamířila těsně mimo.

45

Nastavovat se budou 4 minuty.

45+1

Tak tohle je pro Spartu nečekaný škrt přes rozpočet. Vitík se nechal v souboji o vysoký míč přeskočit Prekopem, jenže ve vzduchu si nepohlídal ruku a zahrál jí balón. Bohemians tak budou kopat penaltu.

45+3

David Puškáč zahazuje penaltu. Chtěl zahrát doprostřed, jenže tam ještě nechal nohu brankář Kovář míč parádně vykopl. Promarněná šance domácích na srovnání.

První půle je za námi, domácí Bohemians prohrávají se Spartou 0:1.

První půle v Ďolíčku byla hodně zajímavá. Hosté slavili gól už v 9. minutě, Kuchtu ale videorozhodčí usvědčil z ofsajdového postavení. O šest minut později ale kapitán Krejčí skóroval regulérně. Poté byly k vidění tvrdé souboje Prekopa s Čvančarou, nakonec mohla v závěru půle Bohemka srovnat. Ruku Vitíka posoudil sudí Szikszay jako penaltovou, David Puškáč ale nechal vyniknout Kováře a nesrovnal.

46

Domácí začali druhou půli s jednou změnou. Michal Beran nahradil přemotivovaného Prekopa.

47

Bohemians vstoupili do druhé půle skvěle, nový muž Beran 2x pálil, proti ale stál Vitík.

47

Tomáš Wiesner byl příliš agresivní, obdržel tak žlutou kartu a nabídl soupeři standardní situaci.

48

Matěj Kovář musel skvěle zasáhnout proti hlavičce ze standardní situace, udržel ale svůj tým ve vedení.

48

Ne ale na dlouho. Aleši Čermákovi krásně narazil míč nový muž Michal Beran a bývalý záložník Sparty nebo Plzně Čermák svou slabší pravou nohou poslal míč nechytatelně na zadní tyč do horního rohu. Skvělý start druhého dějství od domácích.

52

Matoušek ukázal svou rychlost i sílu, protlačil se kolem brankové čáry do vápna, stříleným centrem ale nikoho nenašel.

52

Klokani jsou na koni a jdou si tvrdě za obratem. Tentokrát to z nepřipravené pozice šajtlí zkoušel Puškáč a vůbec nemířil zle. Míč skončil zhruba půl metru vedle brány Kováře.

56

Sparta se dostává znovu do vedení, i když dobrých deset minut nevěděla, kde jí hlava stojí. Rohový kop Kairinena nejprve domácí obrana odvrátila, jenže jen k Lukáši Haraslínovi. Ten se s tím nepáral a z voleje akrobaticky napálil míč parádně do horního rohu Jedličkovy brány.

57

Další žlutý trest, tentokrát pro Lukáše Hůlku, který zezadu přišlápl Lukáše Haraslína.

59

Po skrumáži ve vápně zahráli domácí rukou a penaltu si tak dnes kopnou i hostující fotbalisté Sparty. Dostálova ruka může stát domácí zápas.

60

Ladislav Krejčí kopl stejně jako před týdnem penaltu naprosto s přehledem a posílá svůj tým do vedení 3:1. Dnes skóruje už podruhé.

64

Haraslín se dostal do vápna a hledal na zadní tyči Čvančaru, vytáhlému útočníkovi ale chyběl jeden krok.

66

Martin Jedlička předvedl parádní zákrok. Kuchta skvěle přiťukl míč pod sebe Čvančarovi, jeho přízemní pokus ale brankář Bohemians skvěle zasáhl.

67

Rohový kop Kairinena propadl až k Čvančarovi, se kterým šel do souboje Jedlička, jenže byl tam pozdě a vytáhlý útočník zakončil přesně. Snažení Bohemians po pauze rázem úplně zahozené. Všechny branky dnes v podstatě padly ze standardních situací.

69

Zápas je plný dramatických situací. Ladislav Krejčí ve vápně fauluje Puškáče a klokani budou kopat druhou penaltu.

70

Tentokrát se chopil míče Aleš Čermák a s přehledem dokázal penaltu proměnit.

71

Tomáš Čvančara dnes dohrál, na trávníku jej vystřídal Awer Mabil.

77

Dvě změny připravili domácí. Odchází Kovařík a Dostál, nahrazují je Mužík a Nový.

81

Dočkal se dnes i druhý třetí útočník Sparty Jan Kuchta. Domácí vrhli vše do útoku a nechali vzadu okénko. Sadílek pěkně poslal míč za obranu Bohemians, která nedobře zahrála ofsajdovou past. Kuchta tak běžel sám a s přehledem obstřelil Jedličku.

83

Hned po brance Sparta jednou střídala. Lukáše Haraslína vystřídal Martin Minčev.

86

Jana Matouška vystřídá Vojtěch Novák. Dohrál i David Puškáč, kterého nahradil Martin Hála.

89

Kryštof Daněk nahrazuje Jana Kuchtu, zahraje si Qazim Laci, ten střídá Lukáše Sadílka.

90

Nastavuje se 8 minut.

90+2

Game, set and match. Sparta dokonává tenisový výsledek. Znovu se z pozice žolíka trefuje Martin Minčev. Skvěle se prodral mezi obránce a poradil si se zakončením kolem Jedličky.

Je konec, Sparta vítězí na Bohemce 6:2.

V Ďolíčku jsme viděli obrovskou přestřelku, které ještě v první půli nic nenasvědčovalo. Sparta se dočkala napodruhé, protože Kuchtovi vzal gól ofsajd. Krejčí už se ale radoval oprávněně. Domácí měli šanci srovnat v nastavení první půle, jenže Puškáč neproměnil penaltu. Po pauze Bohemians vletěli na soupeři a po skvělém tlaku srovnal Čermák. Vypadalo to, že je vše otevřené.

Jenže stačily 2 standardní situace a vše bylo jinak. Krásným volejem odraženého míče se prosadil nejprve Haraslín, poté zahrál rukou Dostál a Krejčí penaltu na rozdíl od Puškáče proměnil. Netrvalo dlouho a z dalšího rohu se prosadil Čvančara. Poté sice z další penalty snížil Čermák, jenže do otevřené obrany přidali góly i Kuchta a střídající Minčev.

Sparta tak vyhrála tenisovým výsledkem 6:2 a nenechala si vedoucí duo utéct ještě víc. V posledních dvou duelech dal tým kouče Priskeho 10 branek. Ode mě to je pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.