Klokani rozstříleli Teplice, Liberec loupil na jihu Čech. Ohrožené týmy braly po bodu

Aktualizováno 27. 5. 2020 20:28
Fotbalisté Bohemians porazili doma v prvním utkání po koronavirové pauze Teplice 4:0, Liberec zvítězil v Českých Budějovicích 1:0 a Karviná s Opavou se rozešly bez branek.
Fanoušek Bohemians sledoval utkání proti Teplicím z neobvyklé pozice.
Fanoušek Bohemians sledoval utkání proti Teplicím z neobvyklé pozice. | Foto: ČTK

Tři body "Klokanům" v 25. kole zařídili Josef Jindřišek z penalty, Petr Hronek, vlastní gól Jevgenije Nazarova a Kamil Vacek. Pražané se díky druhé výhře za sebou přiblížili na rozdíl tří bodů desáté Olomouci, která drží poslední příčku zaručující start ve skupině o pohárovou Evropu. Hosté nenavázali na sobotní výhru 2:0 v dohrávce s Libercem a zůstali dvanáctí.

Do povolené kvóty 300 lidí na stadionu se vešli i VIP permanentkáři Bohemians, kteří svůj tým v průběhu zápasu hnali kupředu. Podporu vršovickému celku vyjádřili i lidé v domech naproti hlavní tribuně a na jednom z balkonů roztáhli transparent "Vždy s vámi".

Bohemians šli do vedení ve 12. minutě. Teplický záložník Kodeš stáhl v pokutovém území k zemi Pulkraba a sudí Pechanec nařídil pokutový kop. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Jindřišek, který přízemní střelou k tyči otevřel skóre a brankáři Grigarovi překazil vychytání 100. ligové nuly.

O necelých deset minut později "Klokani" zvýšili. Teplický Kučera poslal zpětnou přihrávku do vlastního vápna, k volnému míči si doběhl Pulkrab, který našel zakončujícího Hronka. Vzápětí centroval na zadní tyč Vodháněl, ale Pulkrab na balon nedosáhl. Pět minut před pauzou si na Bartkův centr do šestnáctky naběhl Vaníček, ale Grigar jeho hlavičku vytáhl na roh.

Do druhého poločasu poslal teplický kouč Hejkal tři nové hráče a hosté po změně stran málem okamžitě snížili. Sraženou střelu ale Trubač hlavou umístil mimo tyče. Po téměř hodině hry zkusil štěstí znovu, ale zamířil pouze do brankáře Valeše, který dostal přednost před Le Giangem a připsal si první ligový start od srpna.

V 64. minutě Podaného centr do vápna nešťastně srazil za Grigarova záda Nazarov. Hosté vzápětí díky Moulisovi zkorigovali stav, ale video odhalilo ofsajd a gól neplatil.

Ve druhé nastavené minutě završil výsledek střelou do prázdné branky Vacek, který využil Nečasovu přihrávku. Závěrečnou děkovačku si hráči Bohemians vychutnali s diváky na balkonech a hrstkou fanoušků v hledišti. Zatleskali i prázdnému "kotli". Diváci na hlavní tribuně pak netradičně sledovali i týmovou oslavu běžně se odehrávající v kabině, kterou řídil Jindřišek.

Oba trenéři využili novinku v pravidlech a vystřídali pět hráčů.

Bohemians potvrdili, že se jim v ligovém ročníku v Ďolíčku daří. Z 12 zápasů tam prohráli jediný a nasbírali tam 25 z celkových 30 bodů. Teplice venku v nejvyšší soutěži nevyhrály pošesté za sebou.

Liberec v Českých Budějovicích díky gólu Alexandrua Baluty z 50. minuty naplno bodoval ve čtvrtém z pěti jarních zápasů a spravil si chuť po sobotní porážce 0:2 v Teplicích. Jihočeskému nováčkovi se nepovedl návrat do obnovené sezony, prohrál třetí ligové utkání za sebou a v neúplné tabulce zůstal osmý.

Karviná na úvod obnovené sezony první ligy po koronavirové pauze remizovala 0:0 v Opavě a ani v pátém zápase jarní části neprohrála a neinkasovala. Opavští i po 25. kole zůstali předposlední s náskokem tří bodů na šestnáctou Příbram, Karviná je v tabulce třináctá.

25. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 4:0 (2:0)

Branky: 12. Jindřišek z pen., 21. Hronek, 64. vlastní Nazarov, 90.+2 Vacek. Rozhodčí: Pechanec - Horák, Myška - Julínek (video). ŽK: Kodeš, Knapík, Řezníček (všichni Teplice). Bez diváků.

Sestavy:

Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Hůlka, Schumacher (82. Nečas) - Bartek, Hronek (82. Vacek), Jindřišek, Vaníček (60. Květ) - Pulkrab (73. Puškáč), Vodháněl (60. Podaný). Trenér: Klusáček.

Teplice: Grigar - Paradin (46. Nazarov), Čmovš, Kodeš, Vondrášek - Knapík (68. Černý) - Moulis, Kučera (46. Žitný), Trubač, Radosta (46. Hýbl) - Řezníček (78. J. Mareš). Trenér: Hejkal.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 50. Baluta. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. ŽK: ŽK: Čavoš - Hybš, Pešek. Bez diváků.

Sestavy:

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Brandner (74. Rabušic), Čavoš, Šulc (55. Schranz), Havelka, Mészáros (69. Granečný) - Ledecký. Trenér Horejš.

Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský, Baluta (80. Hromada), Alibekov, Mara, Pešek (53. Zeman) - Kuchta (67. Rondič). Trenér Hoftych.

SFC Opava - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Franěk - Novák, Váňa. ŽK: Zavadil, Schaffartzik, Žídek - Smrž. Bez diváků.

Sestavy:

Opava: Fendrich - Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic - Texl (56. Mondek), Souček (77. Řezníček), Zavadil, Dordič - Schaffartzik (56. Juřena) - Železník (87. Rychlý). Trenér: Balcárek.

Karviná: Bolek - Ndefe (79. Čonka), Šindelář, Rundič, Moravec - Janečka (65. Ba Loua), Smrž (46. Bukata), Qose - Vukadinovič (65. Eduardo Santos), Lingr, Taiwo (90.+1 Guba). Trenér: Jarábek.