Fenin končí v Brně.V minulosti operované rameno mu nedovoluje plné zatížení, vysvětluje kouč Habanec

Sport Sport
17. 1. 2017 10:37
Devětadvacetiletý útočník Martin Fenin se pokoušel vrátit k velkému fotbalu v Brně. Se Zbrojovkou dosud absolvoval zimní přípravu, ale k dnešnímu dni v klubu končí. "Martinovu snahu o revitalizaci zhatil zdravotní stav, konkrétně následky dřívějšího zranění ramene," uvedl klub na svém webu. Fenin na podzim příkladně trénoval s brněnskou juniorkou a dostal šanci v A týmu v zimní přípravě, "Ukázalo se nicméně, že jeho aktuální zdravotní stav mu nedovoluje přípravu v plném zatížení absolvovat a úspěšně tak zakončit druhý postupný cíl. Příčinou je v minulosti zraněné a operované rameno," vysvětlil konec u týmu kdysi velkého českého talentu trenér Brna Svatopluk Habanec.
Martin Fenin
Martin Fenin | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy