reklama
 
 

Fanoušci Plzně zranili pyrotechnikou několik lidí, pak je ze sektoru vyhnala policie

9. 3. 2019 22:53
Šlágr Sparty s Plzní poznamenaly události na tribunách. Hostující fanoušci házeli pyrotechniku mezi domácí příznivce a zranili několik lidí. Nakonec přibližně deset minut před koncem zápasu policie přerušila zápas a vyklidila sektor příznivců Viktorie.

"O přerušení utkání rozhodla Policie České republiky, o tomto kroku nerozhodují kluby, rozhodčí, Ligová fotbalová asociace ani další jiné subjekty. Policie rozhodla i o vyklizení sektoru," vysvětlil tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. "Došlo ke zranění osob v důsledku použití pyrotechniky. Potom fanoušci neuposlechli výzvy policie a ta se rozhodla vyklidit sektor. Nevíme zatím, kolik osob je zraněných. O tom budou informovat záchranáři," doplnil Kasík.

Fanoušci Plzně už v prvním poločase hodili několik světlic do sektoru sparťanských příznivců a rozhodčí Ondřej Pechanec na chvíli přerušil zápas.

Tweet redaktora deníku Aktuálně.cz z utkání na Letné:

Ve druhé části adresovali příznivci Viktorie několik dalších kusů pyrotechniky do domácího sektoru přiléhajícímu ke kotli hostů a došlo ke zranění několika lidí. Podle některých informací utrpěla popáleniny i šestiletá holčička, která musela vyhledat lékařské ošetření.

Následně policie začala sektor s fanoušky Plzně vyklízet, nedošlo k použití násilí a přibližně za deset minut byli všichni vyvedeni mimo stadion. Mluvčí policie Jan Daněk vysvětlil, že k vyklizení sektoru došlo proto, že hostující fanoušci nereagovali na výzvy policie a bylo vážně ohroženo zdraví lidí. "Policie vyklizením sektoru zamezila případným dalším zraněním," uvedl Daněk.

Policie na twitteru informovala, že zadržela pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví dvě osoby, které házely pyrotechniku a způsobily zranění diváků. Kvůli přestupku zajistila 21 lidí.

"Nemáme ještě ucelené informace. Budeme mít schůzku jak se zástupci Sparty, tak se zástupci policie. Budeme získávat konkrétní informace. Snažili jsme se tu situaci sledovat, ale momentálně nevíme přesně, co se tam odehrávalo," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Ondřej Lípa.

"Zásadně se distancujeme od podobných aktů agrese mezi diváky na stadionech, což se netýká jen tohoto utkání. V případě použití pyrotechniky to považujeme za zvlášť nebezpečné a nepřijatelné. Pokud došlo k jakékoliv újmě na zdraví, tak toho samozřejmě litujeme a věříme, že zranění budou v pořádku," dodal Lípa.

Incidentem se bude zabývat i disciplinární komise LFA. "V tuto chvíli jsou jakékoliv závěry předčasné. Počkáme si na zprávu policie i delegátů utkání. Na základě těchto informací budeme celý případ projednávat na nejbližším zasedání disciplinární komise ve čtvrtek," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

Přerušení utkání zachytil čtenář Aktuálně.cz 

Fanoušky Plzně ze sektoru vyhnala policie | Video: Aktuálně.cz |  00:33

autor: Marek Janoš | 9. 3. 2019 22:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama