Fanoušci vysvlékli sparťany z dresů, Jílek košili nedal. Tohle nám nepomůže, nechápal

Jiří Škuba Jiří Škuba
29. 9. 2019 21:03
Jedenáct kol, patnáct bodů ztráty na vedoucí Slavii. Daleko blíž má fotbalová Sparta k barážovým příčkám. A nálada v letenském týmu je čím dál horší.
Kotel Sparty po zápase.
Kotel Sparty po zápase. | Foto: Tomáš Liška

Dresy dolů, nezasloužíte si je. Fanoušci Sparty ve Štruncových sadech okamžitě zareagovali na další porážku svého týmu a hned po zápase si vyžádali trikoty mužů, kteří nastoupili proti Plzni.

A sparťané? Bez odporu je odevzdali…

"Chtěli po nás dresy, tak jsme jim je dali. To byla celá komunikace," krčil rameny Martin Frýdek, který nastoupil s kapitánskou páskou. Letenský kotel si následně žádal i vrchní část oblečení trenéra Václava Jílka, ten ale u protestu letenských chuligánů nebyl.

"Zaregistroval jsem kluky, kteří se vraceli do kabiny bez dresů. Až potom jsem se dozvěděl, že si žádali i moji košili. Nevím, co si o tom mám myslet… Ani nevidím způsob, jak by nám to mohlo pomoct," komentoval incident kouč.

Rozladění příznivců ale ve Spartě chápou. Bohatý a ambiciozní klub se potácí na osmém místě tabulky a už po jedenáctém kole můžou pomalu odepsat další sezonu.

"Tu naštvanost chápu. Jsme v nejsložitější situaci, kterou jsem za svého působení na Letné zažil," uznal Frýdek.

Stejně jako v Plzni, tak i v předchozích zápasech srážejí borce v rudých dresech individuální chyby. A byl to právě Frýdek, který minulý týden v pražském derby zbytečně naremploval slávistu Součka ve vlastní šestnáctce, čímž de facto věnoval Slavii první gól.

"Je to obrovsky frustrující. Ale pokud chceme hrát za Spartu, musíme se takových chyb vyvarovat," kroutil nechápavě hlavou záložník Michal Trávník.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Česku dnes k 18:00 přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet zemřelých za den od začátku epidemie. V úterý bylo zatím k 18:00 zaznamenáno dalších 33 mrtvých na celkem 1600. Případů nemoci covid-19 bylo za dnešek k večeru potvrzeno přes 6800, což je nejvyšší nárůst za den k 18:00 za celou dobu epidemie v Česku. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dále zrychluje také nárůst množství lidí, kteří skončili po nákaze koronavirem v nemocnicích. Podle posledních údajů ministerstva za pondělí přibylo 343 hospitalizovaných na celkových 4064, zatímco v předchozích dnech nárůst nepřesáhl tři stovky za den. Ve vážném stavu je 634 hospitalizovaných.

Od 1. března, kdy se objevily v zemi první případy nákazy, bylo zaznamenáno dohromady 188.773 případů covidu-19.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy