Fanoušci Baníku nesmí na zápas s Plzní. Kvůli incidentu na Slovácku

Sport Sport
Aktualizováno 24. 8. 2017 17:08
Disciplinární komise potrestala fanoušky Baníku Ostrava zákazem vstupu na příští venkovní utkání, které Slezané sehrají o víkendu v Plzni. Důvodem je nevhodné chování Baníkovců v duelu se Slováckem.
Fanoušci Baníku Ostrava na Slovácku
Fanoušci Baníku Ostrava na Slovácku | Foto: Peter Doubek

Praha - Příznivci Baníku se provinili tím, že používali nedovolenou pyrotechniku, vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu v Uherském Hradišti.

"Závažnost chování ostravských fanoušků při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů," uvedl v tiskové zprávě místopředseda disciplinárky Josef Teplý.

"Disciplinární komise podobné projevy či chování nebude tolerovat, zejména pokud při nich dojde k poškozování stadionu či vhazování pyrotechniky na hrací plochu," dodal Teplý.

Ostravští fanoušci patří k nejhlasitějším, ale také nejdivočejším v lize. Na venkovní zápasy jezdí ve velkém počtu, takže v Plzni budou Baníku citelně chybět.

Pokutu 100 tisíc korun udělila disciplinárka druholigovému Hradci Králové za porušení povinností pořádajícího klubu při východočeském derby s Pardubicemi. Člen ostrahy stadionu při potyčce udeřil jednoho z fanoušků, ten přeletěl několik řad, spadl na hlavu a byl krátce v bezvědomí. Případ vyšetřuje policie a členovi ochranky hrozí až dvouleté vězení. Hradec má zároveň na jedno utkání uzavřený jeden ze sektorů stadionu.

Prvoligová Jihlava se v nejbližších třech soutěžních zápasech bude muset obejít na lavičce bez asistenta Michala Kadlece. Ten pyká za urážky rozhodčího při nedělním utkání s Plzní. Navíc musí zaplatit pokutu deset tisíc korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy