Fanoušci Baníku nesmí na zápas s Plzní. Kvůli incidentu na Slovácku

Sport Sport
Aktualizováno 24. 8. 2017 17:08
Disciplinární komise potrestala fanoušky Baníku Ostrava zákazem vstupu na příští venkovní utkání, které Slezané sehrají o víkendu v Plzni. Důvodem je nevhodné chování Baníkovců v duelu se Slováckem.
Fanoušci Baníku Ostrava na Slovácku
Fanoušci Baníku Ostrava na Slovácku | Foto: Peter Doubek

Praha - Příznivci Baníku se provinili tím, že používali nedovolenou pyrotechniku, vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu v Uherském Hradišti.

"Závažnost chování ostravských fanoušků při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů," uvedl v tiskové zprávě místopředseda disciplinárky Josef Teplý.

"Disciplinární komise podobné projevy či chování nebude tolerovat, zejména pokud při nich dojde k poškozování stadionu či vhazování pyrotechniky na hrací plochu," dodal Teplý.

Ostravští fanoušci patří k nejhlasitějším, ale také nejdivočejším v lize. Na venkovní zápasy jezdí ve velkém počtu, takže v Plzni budou Baníku citelně chybět.

Pokutu 100 tisíc korun udělila disciplinárka druholigovému Hradci Králové za porušení povinností pořádajícího klubu při východočeském derby s Pardubicemi. Člen ostrahy stadionu při potyčce udeřil jednoho z fanoušků, ten přeletěl několik řad, spadl na hlavu a byl krátce v bezvědomí. Případ vyšetřuje policie a členovi ochranky hrozí až dvouleté vězení. Hradec má zároveň na jedno utkání uzavřený jeden ze sektorů stadionu.

Prvoligová Jihlava se v nejbližších třech soutěžních zápasech bude muset obejít na lavičce bez asistenta Michala Kadlece. Ten pyká za urážky rozhodčího při nedělním utkání s Plzní. Navíc musí zaplatit pokutu deset tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy