Fanoušci Baníku mohou v Plzni na stadion! Odvolávací komise zrušila trest čtyři hodiny před zápasem

asus
27. 8. 2017 14:57
Rozhodnutí, které vyvolalo emoce a pozdvižení, neplatí. Odvolávací komise FAČR dnes zrušila trest pro fanoušky Baníku Ostrava, kteří za výtržnosti na Slovácku neměli být v puštění dnes na tribuny v Plzni. Stalo se tak jen čtyři hodiny před samotným zápasem v době, kdy drtivá většina tvrdého jádra z Ostravy cestovala do Plzně na vlastní pěst. Fanoušci Baníku se chtěli sejít před tribunou a podporovat svůj tým za branami stadionu, policie se bála nepokojů v ulicích města.
Fanoušci Baníku Ostrava mohou sledovat zápas v Plzni. | Video: Aktuálně.cz

Plzeň - Fanoušci Baníku Ostrava budou sledovat dnešní šlágr 5. kola HET Ligy přímo z tribun Doosan areny. Tedy alespoň ti z nich, kteří se do Plzně dnes po vlastní ose vydali a nerespektovali původní zákaz jejich vstupu na stadion. 

Ten totiž neplatí. Odvolávací komise FAČR o tom rozhodla jen čtyři hodiny před výkopem zápasu. 

Sektor hostů měl být původně uzavřený z důvodů chování baníkovců při posledním venkovním výjezdu na Slovácko. Tvrdý trest ale vzbudil emoce nejen v ostravském táboře, chování fanoušků se totiž v Uherském Hradišti nijak výrazně nevymykalo normálu. 

Kontroverzní rozhodnutí a nový trest, který Baník v letošní sezoně dostal jako první, ale nakonec neplatí. 

Ligová fotbalová asociace o tom informovala dnes odpoledne v e-mailu, který rozeslala českým médiím. "Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila klubu FC Baník Ostrava trest výjezdu fanoušků na jedno soutěžní utkání nepodmíněně. Jelikož má klub právo se proti tomuto rozhodnutí odvolat, což se dle Odvolací komise FAČR událo tento pátek a předseda Odvolací komise FAČR Jan Lego dnes rozhodl o pozastavení vykonatelnosti trestu, musí Ligová fotbalová asociace dle současné legislativy toto rozhodnutí respektovat. V praxi to znamená, že fanoušci Baníku Ostrava budou dnes vpuštěni na stadion během ligového utkání v Plzni."

Utkání v Plzni začíná v 18:30 a deník Aktuálně.cz jej bude sledovat také v podrobné on-line reportáži. 

Fanoušci Ostravy měli původně vyprodat celý sektor pro hosty. Vzhledem k tomu, jak pozdě LFA o zrušení trestu informovala, je ale otázkou, kolik jich do Plzně nakonec skutečně dorazí. 

Výprava věrných fanoušků Baníku měla původně vyrazit na zápas speciálním vlakem. Po nečekaném udělení trestu a plánovaném uzavření jejich sektoru ale fanouškovský web chachari.cz vyzýval příznivce, aby vyrazili i bez vstupenek do Plzně po vlastní ose. 

"Nikdo nemůže a nebude Chacharovi zakazovat výjezd za milovaným klubem! Pro neúčast neexistuje omluva! Všichni - bez výjimek - v neděli jedeme do Plzně, bez viditelných barev a po vlastní ose. Je na každém, aby si uvědomil, že v sázce je budoucnost fotbalové scény nejen na Baníku," psalo se na webu baníkovských fanoušků. 

Ti se původně chtěli sejít patnáct minut před výkopem před tribunou a podporovat Baník za branami stadionu. Policie se proto bála podobných nepokojů v ulicích města, jako vypukly z podobného důvodu na jaře v Opavě (více čtěte ZDE.)

 

Právě se děje

Další zprávy