Dvojníci za pět set. Fotbalistům Slavie budou fandit figuríny s fotkou

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 5. 2020 13:50
Přestože se kvůli limitu 300 osob při sportovních akcích fanoušci slávistických fotbalistů po restartu ligové sezony zatím na stadion nedostanou, mohou tým při sobotním úvodním domácím duelu po koronavirové pauze proti Jablonci podpořit aspoň symbolicky prostřednictvím svého "dvojníka".
Figuríny fotbalistů Slavie v hledišti stadionu v Edenu
Figuríny fotbalistů Slavie v hledišti stadionu v Edenu | Foto: www.slavia.cz

Vršovický klub ve spolupráci s jedním z hlavních partnerů, sázkovou kanceláří Fortuna, připravil pro příznivce možnost umístit za 499 korun do hlediště v Edenu plastovou figurínu s vlastní fotografií.

Pražané ve spolupráci s Fortunou, která je také titulárním sponzorem ligy, zatím na sedadla na jižní tribuně rozmístili tisíc figurín s podobiznami hráčů A-týmu v životní velikosti.

Postupně je budou nahrazovat obličeji jednotlivých fanoušků. Příznivci se do speciální akce mohou zapojit tím, že se přihlásí na webu https://fanousek.prihraj.cz/, nahrají svou fotografii na bílém pozadí a zaplatí "vstupné".

"Jsme rádi, že jsme se s klubem dokázali rychle domluvit a můžeme i pomoci. Částka bude z poloviny využita na výrobu figuríny, kterou si po skončení akce mohou fanoušci odnést na památku, 250 korun pak bude určeno na podporu a rozvoj mládežnické akademie Slavie Praha," uvedl v tiskové zprávě manažer sponzoringu Fortuny Marek Janoušek.

Fanoušci po rozmístění figurín získají fotku svého "dvojníka", kterého mohou vidět také během televizních přenosů. Prvních 200 příznivců navíc získá odměnu - slávistický dres na příští sezonu, sázenku od Fortuny, vstup na prohlídku klubového muzea v Edenu nebo další ceny.

Fanouškův dvojník může zůstat na místě nejen v zápase s Jabloncem, ale až do doby, kdy se opatření proti covidu-19 uvolní a do hlediště budou znovu smět skuteční diváci. Každý příznivec pak dostane zpět svou fotografii podepsanou od hráčů A-týmu.

Ligový mistr a lídr tabulky nabídl fanouškům možnost vystavit v hledišti i vlastnoručně vyrobené figuríny. Příznivci zároveň přes odbor přátel Slavie mohou na stadionu vyvěsit také vlajky.

Červenobílí mají v poslední době nejvyšší domácí návštěvnost v lize, v průměru v této sezoně na jejich zápasy v Edenu chodilo téměř 15 tisíc lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy