Dukla zůstává po remíze poslední, Slovácko prohloubilo krizi v zápase proti Opavě

Aktualizováno 29. 9. 2018 19:41
Pražská Dukla remizovala se Zlínem 1:1 a zůstává v ligové tabulce poslední. Slovácko prohrálo popáté v řadě, doma nevstřelilo Opavě ani gól. Příbram si poradila s Mladou Boleslaví a Liberec přehrál Olomouc.
Tomáš Kott (vlevo) a Daniel Tetour z Dukly bojují o míč s Pablem Podiem ze Zlína. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté poslední Dukly v 10. kole první ligy doma remizovali se Zlínem 1:1 a podruhé v sezoně bodovali. Pražané s moravským soupeřem v nejvyšší soutěži neprohráli poosmé za sebou. "Ševci" nedokázali zcela odčinit domácí prohru 1:2 s Ostravou a v neúplné tabulce zůstali čtvrtí. V 18. minutě poslal Duklu do vedení Daniel Tetour, na začátku druhé půle vyrovnal Francouz Jean-David Beauguel.

Hosté se málem prosadili už ve druhé místě, ale Železník trefil hlavou břevno. Chvíli poté na druhé straně Schranz našel v pokutovém území volného Holendu, který zblízka poslal hlavičku vedle.

Dukla v 18. minutě otevřela skóre. Holenda po zaváhání obránce Buchty vrátil míč pod sebe a Tetour si ranou pod břevno připsal premiérový ligový gól v sezoně.

Za čtvrt hodiny mohl domácí záložník Kott ozdobit svůj debut v nejvyšší soutěži gólem, jenže z dobré pozice vysoko přestřelil. Hostům se nedařilo a za celý poločas téměř neohrozili brankáře Radu.

Zlín ale výborně vstoupil do druhého dějství. Hnaníček našel v pokutovém území Beauguela a ten se proti bývalému klubu prosadil hlavičkou do horního rohu branky. "Ševci" na hřišti Dukly v nejvyšší soutěži skórovali poprvé od března 1994.

O chvíli později mohl otočit skóre Železník, který však hlavičkoval nepřesně. V 71. minutě domácí náhradník Djuranovič po Radově dlouhém nákopu obloučkem přehodil zlínskou branku. V poslední minutě Beauguel hlavou opět dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Zlín prodloužil čekání na premiérové ligové vítězství na hřišti Dukly, alespoň však na Julisce bodoval po předchozí sérii tří porážek 0:1.

Opava vyhrála v lize venku po 13 letech

Příbram doma zvítězila 3:0 nad Mladou Boleslaví a v tabulce se posunula před soupeře na šestou příčku. Pod výhru nováčka se podepsal Antonín Fantiš, který poprvé v kariéře dal v utkání nejvyšší soutěže dvě branky. Jednou se trefil Roman Květ, jehož střelu tečoval do vlastní sítě hostující Nikolaj Komličenko. Nejlepší ligový střelec svou sbírku 10 branek nerozšířil. Boleslav neodčinila úterní vyřazení z domácího poháru od druholigové Chrudimi.

Slovácko prohrálo s nováčkem Opavou 0:2. Slezany poslal do vedení v první půli Nemanja Kuzmanovič a v závěru potvrdil tři body střídající Václav Juřena. Opava po více než 13 letech vyhrála ligový zápas venku a z posledních čtyř kol třikrát zvítězila 2:0. Díky tomu se posunula na dvanácté místo tabulky, Slovácko je po páté porážce v nejvyšší soutěži za sebou na čtrnácté pozici.

Liberce zvítězil nad Olomoucí 3:0. Zápas rozhodli premiérovými góly v české nejvyšší soutěži ukrajinský obránce Taras Kačaraba a slovenský záložník Martin Koscelník, třetí trefu přidal v závěru nastavení Matěj Hybš. Slovan vyhrál poprvé po třech kolech a posunul se na osmé místo tabulky. Naopak Sigma nenavázala na minulé vítězství nad Duklou, v lize prohrála posedmé z posledních osmi utkání a zůstala předposlední.

10. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 18. Tetour - 48. Beauguel. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Ratajová. ŽK: Miloševič, Raspopovič, Djuranovič - Beauguel, Buchta. Diváci: 1 831.

Sestavy:

Dukla: Rada - Miloševič, Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Kott (56. Doumbia), Bezpalec, Tetour - Brandner, Holenda (70. Djuranovič), Schranz (84. Bilovský). Trenér: Skuhravý.

Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Matejov (88. Libor Holík), Podio, Hronek (67. Slaměna), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Železník (72. Jakubov). Trenér: Bílek.

1. FC Slovácko - SFC Opava 0:2 (0:1)

Branky: 23. Kuzmanovič, 87. Juřena. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Pospíšil. ŽK. Zajíc, Navrátil - Kuzmanovič, Zapalač, Schaffartzik, Kayamba. Diváci: 3 986.

Sestavy:

Slovácko: Daněk - Juroška, Krejčí, Hofmann, Divíšek - Janošek - Kalabiška (58. Navrátil), Sadílek (76. Zajíc), Havlík, Rezek (65. Kubala) - Kuchta. Trenér: Kordula.

Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik, Svozil - Hrabina, Zavadil, Jursa, Zapalač - Kuzmanovič (77. Janetzký) - Puškáč (68. Kayamba), Smola (82. Juřena). Trenér: Kopecký.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 3:0 (1:0)

Branky: 22. a 82. Fantiš, 49. Květ. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Kotalík. ŽK: Květ, Rezek - Pauschek, Komličenko. Diváci: 3 126.

Sestavy:

Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Průcha, Květ (78. Kilián) - Hlúpik, Mingazov (65. Rezek), Antwi - Fantiš (85. Voltr). Trenér: Csaplár.

Ml. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš (76. Novák) - Takács, Mareš (46. Matějovský) - Diviš (46. Džafič), Ladra, Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90.+6 Hybš. Rozhodčí: Proske - Kotík, Mokrusch - Příhoda (video). ŽK: Mashike Sukisa - Jemelka. ČK: 82. Falta (Olomouc). Diváci: 3 890.

Sestavy:

Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Aarons (67. Koscelník), Breite, Oscar, Ševčík, Malinský (88. Hybš) - Mashike Sukisa (84. Oršula). Trenér: Hornyák.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta - Plšek. Trenér: Jílek.