Boleslav s Příbramí pouze remizovala, Dukla ztratila v závěru vyhraný zápas se Slováckem

Aktualizováno 4. 12. 2016 17:10
Dva góly mezi 80. a 82. minutou rozhodly o tom, že si Slovácko v 16. kole odveze ze hřiště Dukly všechny tři body. Dukla po poločase vedla po gólech Néstora a Petera Olayinky, po přestávce výhru ztratila. Hráči Mladé Boleslavi jen remizovali v posledním ligovém utkání podzimu s Příbramí 2:2, když inkasovali v nastavení.
Jan Chramosta
Jan Chramosta | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi jen remizovali v posledním ligovém utkání podzimu s Příbramí 2:2. Skóre duelu 16. kola otevřel hostující Jan Rezek, ještě do pauzy otočili stav Tomáš Fabián s Janem Chramostou, ale v druhé minutě nastavení zařídil dělbu bodů Jaroslav Tregler. Boleslav v lize nezvítězila pošesté za sebou a na pátém místě tabulky ztrácí tři body na čtvrtý Zlínu. Příbram neprohrála počtvrté po sobě a z poslední pozice jí k nesestupové příčce chybí šest bodů.

Příbramský kouč Rada dal poprvé v lize šanci osmnáctiletému útočníkovi Ayongovi, který v minulé sezoně hrál za hostující tým juniorskou Ligu mistrů. Poslední celek tabulky začal v Boleslavi nebojácně a brzy otevřel skóre.

Rezkovi nejprve zkazil radost brankář Diviš, v 17. minutě ale hostující ofenzivní záložník z voleje placírkou umístil přesně k tyči Majtánův centr z pravé strany. Příbramský kapitán dal první gól od loňského října.

Vedení vydrželo hostům necelé dvě minuty. Po rohovém kopu se na hranici vápna opřel do míče Fabián a povedenou ránu k tyči srovnal. Domácí záložník se v lize trefil poprvé od září 2013 a následného dlouhodobého zranění.

Mladá Boleslav poté získala převahu a měla několik šancí k obratu. Chramostův únik ale ve 26. minutě vychytal Hruška, Magerův oblouček následně zasáhl tyč a Fabián poté z úhlu trefil jen hostujícího brankáře.

Minutu před přestávkou už ale domácí otočili stav. Po brejku se dostal míč k Chramostovi a ten jej poslal přesně k tyči. Nejlepší domácí střelec skóroval po pěti zápasech a připsal si osmý gól v ligové sezoně.

Hostující kouč Rada po přestávce dvakrát střídal a do hry se dostal další mladý ligový debutant Holý. Po pauze ubylo šancí a stejně jako v první půli začala překvapivě lépe Příbram. Pilíkův centr se otřel o horní část břevna a po hodině hry nebezpečně hlavičkoval Ayong. Domácí si tak dlouho koledovali o vyrovnání, až přišlo. V druhé minutě nastavení si naběhl na dlouhý balon za obranu Tregler a po kličce brankáři srovnal.

Dukla také neudržela vedení

Hráči Slovácka zakončili prvoligový podzim výhrou 3:2 na hřišti Dukly. Tým z Uherského Hradiště otočil mezi 80. a 82. minutou, kdy se trefili Francis Koné a střídající Tomáš Zajíc. Dukla po poločase vedla po gólech Néstora a Petera Olayinky, za hosty vyrovnával Ghaňan Benjamin Tetteh. Pražané v lize neporazili Slovácko posedmé za sebou.

Dukla začala velkým náporem. Néstor ve dvou šancích ještě mířil vedle, ale ve 12. minutě už akci Považance a Čajiče zblízka skóroval. Nejlepší střelec dejvického týmu dal pátý ligový gól v sezoně. Po půl hodině hry však Slovácko z ničeho nic vyrovnalo. Na Košútův centr si naskočil Tetteh, který snadno odstavil Miloševiče a hlavou překonal brankáře Radu. Ghanský záložník se v české nejvyšší soutěži trefil poprvé.

Dukla se brzy vrátila ke své hře a soupeře dál přehrávala. Ve 43. minutě domácím vrátil vedení Olayinka, který po rohu šťastně trefil tečovaný míč. Krátce po pauze byl blízko třetímu gólu Čajič, ale hlavičkoval těsně nad branku. O chvíli později napálil Néstor břevno a dorážku Olayinky vyrazil gólman Slovácka Heča.

Slovácko v závěru předvedlo velký comeback. Nejprve v 80. minutě vyrovnal zblízka Koné po přihrávce náhradníka Zajíce, který za dvě minuty sám rozhodl o vítězství hostů.

16. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)

Branky: 12. Néstor, 43. Olayinka - 30. Tetteh, 80. Koné, 82. Zajíc. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Vlček. ŽK: Hanousek, Považanec, Olayinka - Havlík, Koné, Šimko. Diváci: 542.

Dukla: F. Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič (87. Edmond) - Hanousek, Tetour (69. Juroška), Považanec - Olayinka, Néstor, Čajič (87. Beauguel). Trenér: Hynek.

Slovácko: Heča - Šimko, T. Rada, Šumulikoski, Košút, Břečka - Hlúpik (59. Diviš), Havlík, Machalík (65. Ťok), Tetteh (75. Zajíc) - Koné. Trenér: Levý.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)

Branky: 19. Fabián, 45. Chramosta - 17. Rezek, 90.+2 Tregler. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný. ŽK: Chramosta - Tregler, Chaluš, Majtán. Diváci: 1280.

M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela (80. Valenta), Mareš - Přikryl, Magera, Fabián - Chramosta (90. Kalabiška). Trenér: Kalvoda.

Příbram: Hruška - Pecháček (46. Holý), Chaluš, Trapp (46. Krameš), Divíšek - Tregler, Květ (88. Januška) - Majtán, Pilík, Rezek - Ayong. Trenér: Rada.