Slavia vede ligu, osmi góly znemožnila Příbram. Plzeň ztratila ve Zlíně a měla velké štěstí

Aktualizováno 25. 2. 2017 21:08
V sobotu bylo na programu pět zápasů české nejvyšší fotbalové soutěže. Dukla remizovala bez branek s Karvinou, stejně jako Bohemians se Slováckem a Zlín s Plzní. Brno nejtěsnějším rozdílem zdolalo Liberec a Příbram doma schytala nevídaný debakl od Slavie.
Slávisté excelovali v Příbrami.
Slávisté excelovali v Příbrami. | Foto: Milan Kammermayer

Praha/Zlín - Plzeň remizovala na půdě Zlína 0:0 a ztratila první jarní body. Vedoucí tým ligové tabulky měl navíc velké štěstí, hlavička domácího Dameho Diopa ve druhém poločase zamířila od břevna na brankovou čáru a podle všeho chyběly k uznání branky pouze centimetry.

Žádný televizní záběr nicméně situaci jednoznačně nerozklíčoval. Plzeň byla horší, v průběhu utkání vyslala jedinou střelu na bránu Zlína.

Ztráty Západočechů dokonale využila Slavia. Na hřišti Příbrami totiž spustila nevídaný brankostroj a zvítězila vysoko 8:1. Stanovila tak vůbec nejvyšší výhru venku v historii české nejvyšší soutěže.

Hattrickem se blýskl kamerunský defenzivní záložník Michael Ngadeu-Ngadjui, byť na trávník nastoupil až v 51. minutě. Gól a tři asistence si připsala zimní posila Jan Sýkora.

Slavia se po fenomenální výhře posunula v tabulce o bod před Plzeň, ta má ale zápas k dobru. Oba týmy se příští víkend utkají proti sobě.

Koné na Bohemians zachránil život soupeři

Fotbalisté Bohemians počtvrté za sebou nedali v lize branku a v 18. kole doma jen remizovali 0:0 se Slováckem. Klokani tak čekají na ligový gól už 446 minut a z posledních osmi kol získali jedinou výhru. V tabulce tak mají jen tříbodový náskok na pásmo sestupu, Slovácko má o bod více.

V Ďolíčku došlo k dramatickému momentu. Ve 31. minutě se nedomluvil domácí brankář Berkovec se spoluhráčem Krchem, oba šli po míči hlavou a v plné rychlosti se srazili. Jen okamžitá reakce útočníka Slovácka Koného, který Berkovcovi poskytl první pomoc a vytáhl mu zapadlý jazyk, zabránila větším komplikacím (více o hrdinském činu Koného čtěte ZDE).

Liberec prohrál v Brně

Fotbalisté Dukly remizovali v utkání 18. ligového kola s Karvinou bez branek. Pražané měli v souboji sousedů v tabulce hlavně v první půli navrch, ale z převahy gól nevytěžili.

Tým z Julisky doma popáté za sebou nezvítězil a nevyužil šanci vystřídat soupeře na sedmém místě. Nováček z Karviné remizoval i v druhém jarním utkání.

V nezáviděníhodné pozici těsně nad sestupovou propastí zůstává Liberec. Ten nedal gól ani ve druhém jarním kole a potvrdil, že má nejhorší útok v celé lize. V Brně svěřenci Jindřicha Trpišovského prohráli těsně 0:1.

Zápas rozhodl v 80. minutě přesnou hlavičkou domácí forvard Jakub Řezníček. Brněnští fotbalisté se po osmikolovém půstu dočkali první výhry.

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Slavia Praha 1:8 (0:3)

Branky: 59. Divíšek - 55., 73. a 79. z pen. Ngadeu, 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 61. Mešanovič, 82. Bořil. Rozhodčí: Julínek - Moláček, Vysloužil. ŽK: Rezek, Ayong, Květ, Lupták, Hruška (všichni Příbram).

Příbram: Hruška - Lupták, Chaluš, Jiránek, Divíšek - Tregler, Květ (75. Krameš) - P. Pilík, T. Pilík (89. Januška), Rezek - Ayong (81. Kacafírek). Trenér: Tobiáš.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Sýkora (81. Bořil), Hušbauer, Barák, Zmrhal - Škoda (51. Ngadeu), Mešanovič (69. Tecl). Trenér: Šilhavý.

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Proske - Blažej, Pospíšil. ŽK: Diop, Matejov, Hnaníček, Janíček - Zeman. Diváci: 5109

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Vukadinovič, Traoré, Hnaníček (88. Janíček), Živulič, Štípek (78. Holík) - Diop(79. Beauguel). Trenér: Páník.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (67. Zeman), Ivanschitz (52. Hromada), Kovařík - Poznar (57. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Dukla Praha - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Hájek. ŽK: Tetour, Podaný - Budínský. Diváci: 1613.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Podaný - Hanousek, Tetour, Mustedanagič (60. Juroška) - Miloševič, Holenda, Olayinka (80. Edmond). Trenér: Hynek.

Karviná: Laštůvka - Holík, Košťál, Hošek, Eismann - Janečka, Šisler - Moravec (88. Duda), Budínský, Puchel (40. Panák) - Wágner (90. Jovanovič). Trenér: J. Weber.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 80. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Antoníček, Pochylý, ŽK: Šural, Polák - Potočný. Diváci: 3818.

Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Ashiru (90. Buchta), Zavadil, Polák, Lutonský (75. Přichystal) - Řezníček, Škoda (65. Tašči). Trenér: Habanec.

Liberec: Dúbravka - Kúdela, Latka, Coufal, Mikula - Bartl (84. Baroš), Souček, Breite (73. Bosančič), Kerbr - Potočný, Voltr (63. Ševčík). Trenér: Trpišovský.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Orel - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Jirásek, Buchta - Civič, Šumulikovski, Reinberk, Daníček. Diváci: 4338.

Bohemians: Berkovec (32. Fryšták) - Dostál, Buchta, Krch (33. Šmíd), Švec, Havel - Hubínek, Jirásek - Mašek, Kabajev, Bartek (75. Luts). Trenér: Koubek.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič (46. Šimko) - Šumulikoski, Daníček - Navrátil, Havlík, Tetteh (90. Biolek) - Koné (80. Zajíc). Trenér: Kordula.