Záchrana v nedohlednu. Poslední Zbrojovka prohrála i na Dukle

Aktualizováno 27. 4. 2018 20:11
Zbrojovka Brno poosmé v řadě nevyhrála, sérii porážek natáhla na čtyři duely. Zůstává tedy nejžhavějším adeptem na sestup.
Lukáš Holík
Lukáš Holík | Foto: ČTK

Praha - Brněnská Zbrojovka má čtyři kola před koncem fotbalové ligy šestibodovou ztrátu na nesestupovou příčku. Na trávníku Dukly prohrála 1:2 a nezvítězila poosmé za sebou. V druhé předehrávce 26. kola remizovala Mladá Boleslav v Jihlavě 0:0.

Brňany poslal do vedení po půlhodině hry Michal Škoda, ale těsně před pauzou vyrovnal Lukáš Holík a v 57. minutě zápas otočil Slovák Ivan Schranz.

"Dnešní zápas jsme měli ve svých rukou, abychom to dotáhli do vítězného konce. Děláme fatální chyby, které vyplývají z toho, že hráči se bojí hrát. Bavit se o záchraně nemá smysl, protože ti hráči nejsou schopni se v tomhle změnit a nechtějí se změnit," řekl na tiskové konferenci trenér Brna Roman Pivarník.

Do prvního náznaku šance se v šesté minutě dostali domácí, Schranz však zakončil nadějný protiútok nepřesnou střelou. Souboj nejhorší obrany s nejhorším útokem soutěže pak dlouho nabízel hlavně nepřesnosti na obou stranách.

Brněnští ve 31. minutě otevřeli skóre. Acostův volej z úhlu brankář Rada vyrazil před sebe a volný Škoda mu z dorážky nedal šanci. Nejlepší střelec Zbrojovky si připsal šestý ligový gól v sezoně.

Dukla poté nevyužila obrovskou šanci na vyrovnání, když Douděra sám před odkrytou brankou trefil tyčku. Pražané nicméně v závěru poločasu soupeře zatlačili a ve 43. minutě už se dočkali gólu. Chybující Kryštůfek přišel o míč a Holík prostřelil gólmana Halousku, který zastoupil disciplinárně potrestaného Melichárka.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Zbrojovka a Acosta po souhře s Vraštilem mířil těsně nad břevno. V 57. minutě ale z ničeho nic udeřila Dukla. Podaný v šestnáctce našel Schranze a ten se prosadil hlavou. Dejvický tým poprvé v jarní části ligové sezony dokázal otočit skóre.

Domácí poté dostali Brno pod velký tlak, ale další slibné šance na pojistku neproměnili. Schranzovu ránu vyrazil Halouska, Douděra v těžké pozici vypálil nad branku.

Hráči Dukly už si závěr utkání pohlídali a moravské mužstvo do většího tlaku nepustili. Brňané tak v nejvyšší soutěži ztratili body poosmé za sebou.

V dalším důležitém záchranářském souboji mezi fotbalisty Jihlavy a Mladé Boleslavi gól nepadl. Po bezbrankové remíze tak Jihlava čeká na výhru šest zápasů a Mladá Boleslav čtyři duely. Oba celky proto stále nemají jistou záchranu. Předposlední Baník Ostrava na ně ztrácí čtyři a pět bodů, ale má zápas k dobru.

"Všechny zápasy o záchranu budou náročné. K vidění dnes nebylo moc hezkého a to z obou stran. Byl to hodně upracovaný zápas, se spoustou nakopávaných míčů. Nikdo nedal gól, takže remíza z tohoto pohledu asi spravedlivá," řekl jihlavský kouč Martin Svědík, který v úvodu sezony působil právě v Boleslavi.

26. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 43. Holík, 57. Schranz - 31. Škoda. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Myška. ŽK: Hanousek, Schranz (oba Dukla). Diváci: 2527.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Hanousek, Bilovský - Douděra (70. Holenda), Néstor, Holík (78. Kušnír) - Schranz (85. Brandner). Trenér: Hynek.

Brno: Halouska - Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský - Polák (46. Sedlák) - Acosta, Kratochvíl, Škoda (70. Pilík), Ashiru (63. Bazeljuk) - Růsek. Trenér: Pivarník.

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek. ŽK: Jánoš (M. Boleslav). Diváci: 3049.

Jihlava: Rakovan - Vaculík, Buchta, Štěpánek, Schumacher - Mara, Ljovin (61. Urblík) - Fulnek, Dvořák, Zoubele (79. Popovič) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.

M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš, Valenta (90.+1 Hubínek) - Konaté, Mareš (79. Fabián), Přikryl (71. Rada) - Ladra. Trenér: Weber.