Dostali jsme druhé varování, musíme si sednout na zadek, burcuje Slavii Kúdela

Marek Janoš Marek Janoš
1. 3. 2020 19:20
Slavia nezvládla ani druhé venkovní utkání v sezoně a na Slovácku prohrála 0:2. Pražané opět nevstřelili branku a ani výkonem se jejich hra nepodobala suverénnímu projevu z podzimní části.
Ondřej Kúdela
Ondřej Kúdela | Foto: Milan Kammermayer

Utkání v Uherském Hradišti naznačilo, že Slavia není před derby, které se hraje za týden, úplně v pohodě. Z jarních zápasů s Bohemians, Opavou a Slovácko získala jen tři body s pouhými dvěma vstřelenými brankami.

Jmenovatelé porážek jsou podle obránce Ondřeje Kúdely podobní. "Opět jsme nedali gól a nebyli jsme důrazní v pokutovém území. Měli jsme šance, a kdybychom je proměnili, tak by ten zápas vypadal jinak," byl přesvědčený dvaatřicetiletý obránce.

Slavii v utkání chyběla suverenita, se kterou dokázala kontrolovat a rozhodovat podzimní zápasy, což bylo dáno nejspíš i zimní proměnou kádru.

"Momentálně to není tak uhlazené jako na podzim, musíme si sednout na zadek a něco si důrazněji říct. Abychom si my všichni, i kluci, co přišli, uvědomili, o co se tady hraje, pro koho se hraje a za co se hraje. Čeká nás derby, kde to musíme odčinit," byl odhodlaný Kúdela.

Podle něj mužstvu scházela lepší řešení situací v předfinální fázi a v zakončení. Houževnatý soupeř vycházel po celou dobu ze zabezpečené obrany, kterou dirigoval veterán Michal Kadlec. Útočníci Petar Musa a později Stanislav Tecl a Júsuf Hilál se do zakončení dostávali minimálně.

"Vypadalo to, že jsme měli hodně šancí, ale měli jsme jen střely, které nikoho moc neohrozily. Měli jsme pár situací, například tu, kdy domácí balon vykopávali z brankové čáry. Slovácko mělo v prvním poločase jednu pořádnou šanci a dalo z ní gól. Byli jsme překvapení, že to tam vůbec padlo, první gól asi rozhodl," vracel se Kúdela k trefě Milana Petržely.

V derby by slávistům mohli pomoci zkušenější hráči, kteří na Slovácku chyběli. Citelná byla především ztráta ostříleného levého beka Jana Bořila. "Jde o to, jakým způsobem se k porážkám dostanete. Máme zkušené hráče dostatečně na to, abychom si řekli, jak to budeme hrát," je optimistický Kúdela.

Manko druhé Plzně se za tři jarní kola snížilo o šest bodů, aktuálně je Viktoria za Vršovickými o 10 bodů druhá. Také proto ve Slavii zatím nepanikaří. "Náskok máme dostatečný, ale bylo to druhé varování a už by to stačilo," uzavřel hodnocení utkání slávistický obránce.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy