Dočkalův návrat na Letnou? Kluby se dohodly, v cestě ale ještě stojí jedna překážka

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 2. 2019 13:27
Až do začátku jarní části Fortuna:Ligy to vypadalo, že Sparta bude muset návrat Bořka Dočkala oželet. O víkendu ovšem došlo k výraznému posunu v jednáních s čínským klubem.
Bořek Dočkal
Bořek Dočkal | Foto: Milan Kammermayer

O tom, že Sparta se s Che-nanu dohodla na podmínkách odstupného, informoval Isport.cz a v úterý odpoledne to potvrdil i samotný klub. Dočkal zamířil do Asie přesně před dvěma lety za částku 230 milionů korun, za jeho návrat by na Letné měli zaplatit přibližně čtyřicet milionů.

Třicetiletý záložník je připravený okamžitě naskočit do soutěžního utkání, jeho výhodou je to, že se Spartou absolvoval celou zimní přípravu včetně soustředění ve Španělsku. 

Ale pozor: K tomu, aby se znovu objevil v rudém dresu, zbývá ještě jedna podstatná překážka: Dočkal, respektive jeho hráčská agentura Sport Invest, musí dohodnout podmínky ukončení kontraktu v Číně. Což podle zainteresovaných hlasů ještě nemusí být nic jednoduchého.

A času moc není: za deset dní končí v Česku přestupní termín.

V každém případě je to ale obrovský skok v jednáních, která dlouho vázla na mrtvém bodě. Zaprvé kvůli tomu, že v Che-nanu se měnilo klubové vedení, takže nebylo s kým jednat, zadruhé se Číňané netajili touhou prodat Dočkala za stejnou cenu, za jakou ho ze Sparty vykoupili.

"Situace se od začátku ledna prakticky nijak nezměnila, tudíž ani nepřiblížila. Kdyby to dopadlo, tak by panovala obrovská spokojenost, ale v tuto chvíli to fakt nevidím," tvrdil ještě minulý týden na tiskové konferenci před startem jara trenér Zdeněk Ščasný.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy