Do Sparty přichází švédský záložník Karlsson z Norrköpingu

ČTK ČTK
10. 12. 2018 11:14
První zimní posilou fotbalové Sparty se stal švédský reprezentační záložník David Moberg Karlsson z Norrköpingu. Na Letné podepsal smlouvu na tři a půl roku. Sparta oznámila jeho příchod den po porážce 0:1 s Teplicemi, po které na pátém místě ligové tabulky ztrácí na vedoucí Slavii již 15 bodů.
David Moberg Karlsson v dresu Norrköpingu
David Moberg Karlsson v dresu Norrköpingu | Foto: ČTK

Čtyřiadvacetiletý středopolař má za sebou působení v IFK Göteborg, Sunderlandu, za který však odehrál pouze jeden pohárový zápas, ve skotském Kilmarnocku a v dánském Nordsjaellandu. Poslední dva roky nastupoval za Norrköping, s kterým letos získal titul švédského vicemistra. K druhému místu za AIK Stockholm přispěl deseti góly.

Za národní tým dosud Karlsson nastoupil ve třech přípravných zápasech. Loni při vítězství 6:0 nad Slovenskem v Abú Zabí dal i první reprezentační gól.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy