Skok plavmo ve vápně se už nevyplatí. Ligová asociace umožnila trestat simulanty i zpětně

Sport Sport
20. 6. 2017 12:12
Ligové fotbalová asociace schválila novelu disciplinárního řádu. Komise díky ní bude moci trest fotbalisty za simulování. I zpětně. "Stávající disciplinární řád neumožňoval trestat simulování jako případ narušení řádného průběhu hry. To se díky této novele změní. Pro disciplinární komisi je to nástroj, jak podobné chování z profesionálních soutěží vymýtit,“ uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Skočit si pro penaltu už bude v následujícím ročníku první a druhé ligy nebezpečné. Zatímco špatně odpískané filmování dosud odnášeli pouze rozhodčí, od srpna může být zpětně potrestán i sám simulant.

Jaký trest hrozí simulujícím hráčům? 

"Kdo z hráčů se během utkání dopustí simulování a nebude za takové jednání potrestán vyloučením nebo napomenut žlutou kartou, bude potrestán zastavením závodní činnosti až na dvě soutěžní utkání i možnou peněžitou pokutou do výše 100 000 korun. Tato novela bude předložena ke schválení Fotbalové asociace České republiky a v případě, že bude schválena, vejde v platnost na začátku příštího ligového ročníku," vysvětluje ředitel komunikace profesionálních soutěží Daniel Hajný.

Šéfové ligy tak logicky reagují na několik skandálů, které provázely především konec uplynulého ligového ročníku. Například skok Ruslana Mingazova ovlivnil výsledek jarního derby pražských S, sparťané ovšem shodou okolností předvedli podobný kousek hned o týden později, kdy se v utkání s Brnem pískala penalta tentokrát po pádu Šurala. 

"Je to významný posun v boji proti nešvaru, který se v poslední době objevil nejenom v české nejvyšší soutěži. Očekávám, že si díky novelizaci disciplinárního řádu, každý z hráčů na hřišti rozmyslí, zda spadnout či akci dokončit," komentuje novinku po vzoru anglické Premier League Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

 

Právě se děje

Další zprávy