Disciplinární komise řeší s Hradcem rasismus, kouč Dukly Rada dostal pokutu

13. 10. 2022 17:36
Disciplinární komise LFA zahájila řízení s Hradcem Králové kvůli rasistickým projevům některých fanoušků k teplickému fotbalistovi Abdallahu Gningovi. Trenér druholigové Dukly Petr Rada dostal trest na tři zápasy a pokutu 30 tisíc korun za vyloučení s Chrudimí.
Fotbalový trenér Petr Rada.
Fotbalový trenér Petr Rada. | Foto: ČTK

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení s Hradcem Králové kvůli rasistickým projevům některých jeho fanoušků vůči teplickému útočníkovi tmavé pleti Abdallahu Gningovi.

Trenér druholigové Dukly Petr Rada nesmí tři zápasy na lavičku za vyloučení proti Chrudimi, navíc zaplatí pokutu 30 tisíc korun. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Senegalec Gning se v sobotním utkání 11. kola první ligy stal terčem rasistických urážek od několika osob v Mladé Boleslavi, kde má Hradec Králové domácí azyl po dobu výstavby vlastního stadionu. Východočeši porazili Teplice 4:1, přestože hráli od 30. minuty v oslabení po vyloučení Petra Rybičky. Ten od disciplinárky dostal trest na tři soutěžní zápasy.

Rada byl ve 30. minutě v Chrudimi vyloučen po dvou žlutých kartách v rychlém sledu. Bývalý reprezentační kouč vyhrožoval asistentovi rozhodčího Tomáši Mokruschovi.

"Až tě potkám, tak ti naflákám, ty už jsi toho v lize zku…l dost. Já si to zjistím, kde bydlíš. Ty to víš, že na tebe mám pifku," uvedl Rada podle zápisu o utkání. Dukla v sobotním duelu 11. kola prohrála 1:2. Červenou kartu obdržel také útočník Pražanů Lukáš Matějka, jenž si nezahraje nejbližší dva zápasy.

Stejný trest dostal od disciplinární komise liberecký Theodor Gebre Selassie za vyloučení v nedělním utkání s Ostravou. Adam Rychlý z druholigové Opavy musí vynechat čtyři soutěžní duely kvůli červené kartě v Karviné.

Bohemians 1905 a Zlín zaplatí shodně 40 tisíc korun za nevhodné chování svých fanoušků v domácích zápasech 10. kola nejvyšší soutěže s Plzní, respektive se Slováckem.