Disciplinární komise dnes rozhodne, jestli Slavii zavře kvůli pyrotechnice stadion

ČTK ČTK
1. 8. 2019 1:03
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se dnes bude zabývat incidentem, při němž příznivci Slavie v závěru nedělního duelu 3. ligového kola s Olomoucí naházeli do sektoru pro fanoušky hostů pyrotechniku. Komise bude podle jejího předsedy Richarda Bačka zvažovat i uzavření stadionu v Edenu.
Slavia - fans | Video: Youtube.com

Slávisté měli kvůli disciplinárnímu trestu ze závěru minulé sezony na první domácí zápas ročníku zavřenou severní tribunu a "kotel" fanoušků se přesunul za opačnou branku. Přestože klub byl navíc v podmínce, několik chuligánů přibližně v 81. minutě zapálilo zakázanou pyrotechniku a část z ní naházelo do sektoru pro příznivce Sigmy. Rozhodčí Zbyněk Proske musel utkání, které Slavia vyhrála 1:0, na chvíli přerušit.

Slávisté měli uzavřenou severní tribunu už v závěru minulé sezony při nadstavbovém utkání s Jabloncem, v předchozím domácím duelu s Plzní byl trest odložen a v závěrečném zápase se Spartou pak přeměněn na podmínku. Proti rivalovi se však fanoušci opět provinili, mimo jiné i rasistickým chováním vůči hostujícímu Guéloru Kangovi. Problémy s "kotlem" měla Slavia i v pohárech a při utkání Evropské ligy s Chelsea musela severní tribunu zavřít rovněž.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy