Deprese pod Ještědem. Jsme slabší a zlatou žílu tady asi nenakopneme, říká Nezmar

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 7. 2017 14:30
Liberec děsí kolonka odchodů. Před novou sezonou odešla zkušenost: Dúbravka, Vůch, Souček, Baroš, Latka, Ekpai či Bartošák.
Ekpai a Baroš odešli. A nejen oni. Liberec má před novou sezonou těžkosti se složením týmu.
Ekpai a Baroš odešli. A nejen oni. Liberec má před novou sezonou těžkosti se složením týmu. | Foto: ČTK

Liberec - "Chceme samozřejmě získat všech devadesát bodů. A pokud to pokazíme už v prvním kole, budeme to muset přehodnotit."

Když si Jan Nezmar, sportovní ředitel fotbalového Liberce, během pondělní tiskové konference před blížícím se začátkem ligové sezony pomohl známým bonmotem legendárního kouče Ladislava Škorpila, byla to jedna z mála veselých chvilek. 

Jinak působil posmutněle. Skoro jako by se už před prvním ostrým zápasem uhnízdila pod Ještědem fotbalová deprese. Důvod? Letní přestupní termín se místnímu Slovanu vůbec nepovedl. Zkušené opory jsou pryč a tým posílili mladíci, kteří přišli většinou na hostování.

"Už když se podíváte na kolonky 'odešli' a 'přišli', je to výmluvné. Není to ideální stav. Na jaře jsme měli osu týmu ve složení Dúbravka, Kúdela, Souček, Baroš. Tři z nich jsou pryč," zoufal si Nezmar. Jediného přeživšího, stopera Kúdelu, navíc trápí zranění ruky.

A odchodů bylo ještě mnohem víc. "Dál je to třeba Vůch a Ekpai, hráči, kteří nám dodávali kvalitu směrem dopředu. Je to obrovský zásah do týmu," pokračoval ředitel.

Liberec, který bezmála celou loňskou sezonu bojoval o udržení v nejvyšší soutěži, tak zřejmě čeká další těžký rok. "Upřímně řečeno, v tuhle chvíli vlastně ani nevíme, co máme čekat. Netušíme, jak ten tým zareaguje. Přišli jsme totiž nejen o opory na hřišti, ale také o opěrné pilíře v kabině. Chvíli asi bude trvat, než se mužstvo nějak ustálí," povzdechl si Nezmar.

Trojnásobný ligový mistr se potýká se složitým skládáním kádru prakticky během každé přestávky, jedno jestli letní, nebo zimní. Tentokrát je ale situace zřejmě nejdramatičtější.

"Je to o to horší, že se nám skutečně nepovedlo přivést nové pilíře. Přivedli jsme mladé kluky, talenty, kteří většinou potřebují delší čas na adaptaci. Teprve čas nám ukáže, jestli se s tím dokážou poprat," řekl Nezmar.

Z nově se tvořícího mužstva má smíšené pocity. "Musím říct, že pocitově je to mužstvo opravdu slabší. S doplněním kádru nejsme spokojeni, i když to ještě úplně nevzdáváme," doplnil sportovní ředitel.

Liberec se po posilách ještě dívá. Nutně by potřeboval zkušeného útočníka, křídlo a také třetího stopera. Možnosti jsou ale v tuto chvíli značně omezené. 

"Nemyslím si, že tady najednou nakopneme nějakou zlatou žílu a najednou někoho koupíme," glosoval situaci Nezmar. Největší šanci vidí v přeplněných kádrech nejsilnějších českých týmů. "Tam je možnost, že budou ty velké kluby časem zužovat své kádry," chytal se stébla.

Nezmar přiznal, že se začátku sezony obává. Na druhou stranu ale nechce nový tým jakkoliv podceňovat.

"Máme nějakou pevnou kostru, souhra se zlepšuje každým dnem. Buď se nám podaří najít ještě pár zkušenějších hráčů, nebo do toho půjdeme takhle. Z naší strany to ale bude hlavně o práci, o běhání a o dřině," vysvětlil.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy