Další ztráta! Sparta selhala na Dukle, neskórovala a měla štěstí, že uhrála bod

Prázdný kotel, bezradný Rosický, žádný gól. Tak se Sparta trápila na Dukle
Sparťanští fanoušci opět na protest vyklidili svůj kotel. Podívejte se na fotky z pražského derby mezi Duklou a Spartou.
Sparta opět nedokázala venku zvítězit. Dokonce nedala ani branku. Nepomohl jí ani znovuzrozený a velmi aktivní Václav Kadlec, který na snímku proniká přes zkušeného stopera Jiránka.
Blíže k vítězství tak měla nakonec Dukla. Jan Holenda dokonce trefil tyč Dúbravkovy branky.
Rio Mavuba, francouzský záložník nastoupil v základní sestavě.
Aktualizováno 30. 9. 2017 21:54
V sobotu byly na programu dva zápasy nejvyšší fotbalové soutěže a oba skončily bezbrankovou remízou. Slovácko se rozešlo smírně s Karvinou a Dukla obrala o další body favorizovanou Spartu.

Praha - Fotbalisté Sparty v devátém ligovém kole jen remizovali v malém pražském derby na Dukle 0:0. Letenští v nejvyšší soutěži nezvítězili venku počtvrté za sebou a jejich ztráta na vedoucí Plzeň, kterou přivítají příště, může v neděli v případě výhry Viktorie narůst už na dvanáct bodů.

Celek z Julisky byl blíž k triumfu, ale Jan Holenda trefil tyč. Dukla doma poprvé v sezoně nezvítězila, ale proti Spartě bodovala po pěti zápasech a je osmá.

Trenér Sparty Stramaccioni nasadil na Dukle stejnou sestavu jako před týdnem při výhře 3:0 nad Teplicemi, veterán Rosický se po zdravotních potížích vrátil aspoň na lavičku.

Lépe začali domácí. Hned ve čtvrté minutě po Podaného hlavičce odvrátil míč z prázdné branky Biabiany a vzápětí Tetourovu střelu vyrazil Dúbravku. Od té doby začala hrozit Sparta. V desáté minutě si zaběhl za obranu Biabiany, ale mířil vedle, poté Kadlecovu ránu vyrazil Rada.

Oba si ve 23. minutě souboj zopakovali a znovu byl úspěšnější domácí brankář. Kadlecovu hlavičku z bezprostřední blízkosti po Biabianyho centru reflexivně vyrazil před sebe. Dukla hrála ze zataženého bloku a po až po půlhodině se dostala do slibnější šance, Holendovi ale chyběl k míči krok.

I po přestávce Sparta více držela balon, ale jejím kombinacím chyběl moment překvapení a Stramaccioni tak hodině hry nasadil Rosického. Více ale hrozila Dukla. Podaného střela z úhlu mířila mimo a ještě blíž měl celek z Julisky k vedení v 65. minutě. Bývalý stoper domácích nyní v letenských barvách Štetina špatným zpracováním poslal do sóla Holendu a někdejší útočník Sparty trefil tyč.

Hostům se nedařilo, přesto mohli rozhodnout. K Marečkovi se v 80. minutě odrazil balon, ale Rada opět podržel svůj tým. Sparta dohrávala v obrovské křeči a mohla být ráda za bod. V nastavení totiž Dúbravka skvěle vytáhl Brandnerovu střelu a po následné rohu se míč odrazil těsně mimo.

Slovácko opět nevyhrálo

Fotbalisté Slovácka remizovali v devátém kole první ligy s Karvinou 0:0 a pod vedením nového trenéra Michala Korduly ani na třetí pokus nezvítězili.

Naopak Karviná získala na soupeřových hřištích první bod v sezoně. Slovácko pokračuje ve výsledkové mizérii, z posledních 16 zápasů jen jednou zvítězilo a z posledních devíti domácích utkání porazilo pouze Ostravu.

9. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Miloševič, Podaný, Brandner, Holenda (všichni Dukla). Diváci: 6547.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Miloševič, Holík (85. Bezpalec), Tetour - Schranz (79. Koreš), Holenda, Preisler (87. Koval). Trenér: Hynek.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Štetina, Hovorka, M. Kadlec - Mavuba (85. Plavšič), Mareček - Biabiany, Lafata (71. Šural), Vatajelu (61. Rosický) - V. Kadlec. Trenér: Stramaccioni.

1. FC Slovácko - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Lerch - Kotík, Mokrusch. ŽK: Hofmann - Štěpanovský, Berkovec. Diváci: 3895.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Divíšek - Šumulikoski - Navrátil, Daníček, Petr (54. Rezek, 89. Sadílek), Havlík - Zajíc. Trenér: Kordula.

Karviná: Berkovec - Čolič, Hošek, Lischka, Eismann - Štepanovský (90.+3 Smrž), Janečka, Panák, Letič (46. Kalabiška) - Moravec, Budínský (73. Šisler). Trenér: J. Weber.