Další příbramská mizérie. Středočeši prohráli na Slovácku 1:5, čelili dvěma penaltám

14. 11. 2020 18:22
Fotbalisté Slovácka rozdrtili v dohrávce 4. kola Fortuna:Ligy Příbram 5:1. Tým z Uherského Hradiště zvítězil po třech kolech, doma v nejvyšší soutěži naplno bodoval poprvé po šesti utkáních a poskočil na osmé místo tabulky. Příbram v lize podlehla Slovácku podesáté za sebou a s jedním bodem zůstala poslední.
Trenér Svědík mohl být po zápase spokojen
Trenér Svědík mohl být po zápase spokojen | Foto: Milan Kammermayer

Slovácko vstřelilo v lize pět branek poprvé od loňského května, kdy stejným poměrem porazilo rovněž Příbram. Tým z Uherského Hradiště zvítězil po třech kolech, doma v nejvyšší soutěži naplno bodoval poprvé po šesti utkáních a poskočil na osmé místo tabulky. Příbram v lize podlehla Slovácku podesáté za sebou a s jedním bodem zůstala poslední.

"Potřebovali jsme toto utkání výsledkově zvládnout, abychom se dostali do středu tabulky. Chytli jsme se střelecky a musím tým pochválit za způsob, jak k výhře dospěl," řekl na tiskové konferenci trenér Slovácka Martin Svědík.

Zápas se měl původně hrát v září. Kvůli koronaviru v příbramském týmu byl nejprve odložen na 13. října, ale to už byla liga stejně jako další sportovní soutěže pozastavena kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi. Dohrávka se uskutečnila netradičně v reprezentační pauze.

Před prázdným hledištěm, kam kvůli opatřením proti koronaviru nemohli diváci, jako první v páté minutě vystřelil hostující Vávra do náruče brankáře Bajzy, ale pak už převzali iniciativu favorizovaní domácí. Kombinační hrou a rychlým přechodem středu hřiště si vytvořili převahu, ale příliš šancí v úvodu neměli. V 17. minutě po centru Sadílka odkopl balon z malého vápna Cmiljanovič.

V závěru poločasu se domácí prosadili. Nejprve Hellebrandovu střelu vyrazil Melichar, ale v 37. minutě už Slovácko vedlo. Proti Daníčkovi ještě hostující gólman zasáhl, ale dorážející Hofmann už nezaváhal. Slovácko v lize skórovalo po 307 minutách. "Byl to důležitý gól, spadla z nás nervozita," uvedl Svědík.

Příbram mohla vyrovnat ve 40. minutě, ale Bajza si s tvrdým pokusem Rezka z přímého kopu poradil. Na druhé straně Melichar vyrazil střelu Klimenta a vzápětí i přízemní pokus Petržely.

V 57. minutě fauloval na hranici pokutového území Zorvan Hellebranda a sudí Berka nařídil pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil kapitán Daníček a zvýšil na 2:0.

Za dalších pět minut už domácí vedli o tři branky, když se povedenou střelou k tyči prosadil Sadílek. O dvě minuty později na druhé straně z penalty snížil hostující Pilík, ale žádné zdramatizování zápasu to neznamenalo.

Domácí dál dominovali a v 76. minutě se hlavou prosadil Daníček. Podruhé v kariéře dal v jednom ligovém utkání dvě branky. V 88. minutě pak skóre uzavřel z dalšího pokutového kopu střídající Cicilia, jemuž exekuci přenechal Daníček a přišel tak o možnost premiérového hattricku.

"Byli jsme ve druhém půli lepší, pokračovali jsme v tlaku a zaslouženě vyhráli," uvedl Svědík. "Když dostaneme druhý gól, jsme na pokraji sesypání. Ztrácíme jednoduché míče a nejsme schopni konkurovat kvalitnějším týmům," řekl asistent příbramského trenéra Pavel Horváth.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 5:1 (1:0)

Branky: 58. z pen. a 76. Daníček, 37. Hofmann, 63. Sadílek, 89. Cicilia z pen. - 65. Pilík z pen. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Hock - Marek (video). ŽK: Kliment, Navrátil - Soldát, Diarra. Bez diváků.

Slovácko: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (88. Mareček) - Havlík, Daníček - Petržela (81. Jurečka), Sadílek (81. Kubala), Hellebrand (66. Navrátil) - Kliment (66. Cicilia). Trenér: Svědík.

Příbram: Melichar - Svoboda, Diarra, Soldát, Cmiljanovič (46. Kvída) - Pilík, Zorvan (71. Hájek), Folprecht, Vávra (88. Belej) - Vais (71. Boakey), Rezek (88. Budínský). Trenér: Čuhel.

1. Slavia 7 6 1 0 20:2 19
2. Sparta 7 6 0 1 21:9 18
3. Plzeň 7 5 1 1 19:11 16
4. Olomouc 7 4 2 1 11:7 14
5. Liberec 7 4 1 2 12:7 13
6. Pardubice 7 4 1 2 8:6 13