Další posila pro Plzeň, z bulharského Levski přichází Roman Procházka

Sport Sport
29. 5. 2018 14:25
Vitkoria Plzeň představila po Ubongovi Ekpaiovi a Luďkovi Pernicovi další posilu. Z Levski Sofia přetáhla zkušeného univerzála Romana Procházku. Odchovanec Trnavy může hrát na více postech, nejčastěji však v Bulharsku nastupoval ve středu zálohy. V této sezoně vstřelil pět branek, ve dvou předchozích se mu dokonce podařilo skórovat osmkrát. Devětadvacetiletý rodák z Jaslovských Bohunic podepsal s Viktorií Plzeň tříletý kontrakt.
Roman Procházka (vlevo) ještě v dresu Trnavy
Roman Procházka (vlevo) ještě v dresu Trnavy | Foto: ČTK

Plzeň - Druhou letní posilou fotbalové Plzně se stal slovenský záložník Roman Procházka, který přichází jako volný hráč po konci smlouvy v Levski Sofia. Devětadvacetiletý univerzál s českým mistrem podepsal tříletý kontrakt.

Procházka do Levski zamířil v roce 2012 z Trnavy a postupně se zařadil mezi opory. V minulé sezoně za bulharský tým odehrál 45 soutěžních zápasů, v nichž zaznamenal šest gólů a osm asistencí.

"Angažmá v Plzni je pro mě obrovská výzva. Těším se na fanoušky, na město, na klub… Viktoria má každoročně ty nejvyšší ambice, což mi bude vyhovovat," řekl Procházka pro web plzeňského klubu.

Dvojnásobný slovenský reprezentant nastupuje primárně ve středu pole, ale může hrát i na dalších postech v záloze. "S Romanem jsme se viděli již v zimě, kdy došlo k prvnímu oťukávání. Jde o velmi zkušeného hráče. Jeho příchodem posilujeme střed pole, což jsme avizovali jako jednu z priorit," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Plzeň posiluje na příští sezonu, ve které bude hrát skupinu Ligy mistrů. V pondělí Viktoria angažovala nigerijského krajního záložníka Ubonga Ekpaie ze Zlína. Na západ Čech se přesunul i stoper Luděk Pernica, jehož příchod z Jablonce už byl domluvený od zimy.

 

Právě se děje

Další zprávy