Co jsem ve Spartě, nikdy jsem nebyl první, smutnil Šural. Platí to i po ztrátě s Příbramí

ČTK ČTK
20. 8. 2018 7:00
Sparta vedla ligovou tabulku naposled před dvěma lety. Po remíze 2:2 s Příbrami přepustila vedoucí pozici Plzni. Přitom měli sparťané podle Josefa Šurala vyhrát minimálně o dva góly.
Kapitán sparťanů Josef Šural smutní po remíze 2:2 proti Příbrami.
Kapitán sparťanů Josef Šural smutní po remíze 2:2 proti Příbrami. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Kapitán Sparty Josef Šural po nedělní remíze 2:2 s ligovým nováčkem z Příbrami litoval promarněné šance dostat se na první místo tabulky, kde s letenským celkem ještě nikdy nebyl. Podle osmadvacetiletého fotbalisty jde o zbytečnou ztrátu, protože letenský celek měl zápas proti oslabenému soupeři vyhrát alespoň o dvě branky.

"Je to ztráta dvou bodů," řekl Šural po první bodové ztrátě Sparty v sezoně. "Takový zápasy si musíme pohlídat s přehledem a vzhledem k průběhu hry vyhrát minimálně o dvě branky," přidal.

Remíza připravila Spartu o první místo, na kterém byla naposledy před dvěma lety. "Na tabulku se kouká blbě, protože jsem chtěl být první. Co jsem ve Spartě, tak jsem nikdy první nebyl a hrozně jsem si to dneska přál. Říkal jsem to před zápasem i klukům, ale zase se to nepovedlo. Nevím, kdy se tam posunu," dodal.

Šural k remíze přispěl několika zahozenými šancemi i jedním sporným momentem, když po souboji upadl ve vápně, ale rozhodčí penaltu nenařídil a Sparta dostala z protiútoku první gól. "Nadvakrát jsem se před obránce natlačil a oni mě okopávali zezadu," popsal Šural.

"Pak mi brnknul o patu a já upadl. Nebyl to žádný teatrální pád, normálně jsem spadl břichem na balon. Neříkám, že byla, možná mohl, nemusel (ji písknout). Kdyby byl normální, tak to pískne, jde se podívat na video a ne, že z toho dostaneme za deset sekund gól," prohlásil.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy