Sparta žádá trest pro Chorého, podle komise rozhodčích měl být vyloučen

Aktualizováno 8. 11. 2022 12:52
Pražská Sparta vyzvala disciplinární komisi Ligové fotbalové asociace, aby důkladně prošetřila zákrok plzeňského útočníka Tomáše Chorého na sparťanského stopera Asgera Sörensena.
Tomáš Chorý
Tomáš Chorý | Foto: Tomáš Liška

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR dnes v komuniké potvrdila, že Chorý měl být v sobotním ligovém šlágru vyloučen za udeření soupeře.

Chorý udeřil soupeře hlavou v souboji v závěru prvního poločasu. Rozhodčí Dalibor Černý faul neodpískal a nezasáhl ani videorozhodčí Pavel Franěk. Komise rozhodčích se k pochybení videorozhodčích vyjádřila na twitteru už večer po utkání: podle ní šlo o jasné vyloučení a Fraňka ihned po zápasu stáhla z nominace na další duely.

"Ve 45. minutě měl být vyloučen domácí hráč za úmyslné udeření soupeře hlavou. Pro rozhodčího na hřišti se jednalo o velmi složitou situaci, měl intervenovat VAR," uvedla komise po sobotním šlágru, který Sparta vyhrála 1:0.

Letenský klub požaduje pro Chorého trest. "Sparta žádá o důsledné prošetření případu surové hry T. Chorého k A. Sörensenovi ze strany Disciplinární komise LFA. Jednalo se o zákrok vážně ohrožující zdraví. Dle odborného stanoviska Komise rozhodčích měl být hráč vyloučen. Proto by DK měla zahájit disciplinární řízení," stojí v prohlášení na twitteru.

Disciplinární komise může podle disciplinárního řádu zahájit řízení s hráčem, který byl nebo měl být v utkání za surovou hru vyloučen. V případě, že nedojde ke zranění a následnému odstoupení hráče z utkání, hrozí provinilci trest na jeden až šest zápasů, případně i pokuta do výše 50 tisíc korun. Sörensen utkání dohrál. Vyšší trest by byl ve hře v případě, že by dánský stoper vypadl ze hry kvůli způsobenému zranění minimálně na šest týdnů.

Podle komuniké pochybili rozhodčí v čele s hlavním Markem Radinou i v zápase Olomouc - Jablonec (3:0). Radina odpískal v 71. minutě pokutový kop po souboji Ishaka Kondy s domácím Vítem Benešem, podle komise ale zákrok ghanského obránce penaltový nebyl.