Šlágr mezi Mladou Boleslaví a Plzní branku nenabídl, Jablonec ovládl derby nad Libercem

Aktualizováno 19. 11. 2016 20:16
Ve 14. kole nejvyšší fotbalové soutěže v Česku přivítala ve šlágru kola čtvrtá Mladá Boleslav první Plzeň, ale očekávané utkání branku nenabídlo a týmy se rozešly po bezbrankové remíze. Hradec Králové si ze Slovácka veze cenné tři body po vítězství 3:1. Rovněž Brno doma ztratilo po remíze 2:2 s poslední Příbramí. Teplice zvítězily na půdě Bohemians 1905 jedinou brankou z úvodu utkání. Od 31. minuty hráli hosté v deseti. Jablonec v podještědském derby nasázel Liberci 3 branky a neinkasoval, dva góly domácích dal Stanislav Tecl.
Lukáš Hejda
Lukáš Hejda | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Fotbalisté Plzně ve 14. ligovém kole jen remizovali na hřišti Mladé Boleslavi 0:0. Na prvním místě tabulky tak mají náskok už pouze dvou bodů na druhý Zlín a čtyř na třetí Slavii. V zápase s minimem šancí Boleslav poprvé v ligové sezoně neskórovala a na výhru čeká už čtyři kola. Viktoria ztratila body teprve podruhé z posledních deseti ligových zápasů.

Teplice vyhrály na hřišti Bohemians 1905 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Jedinou branku zápasu dal v osmé minutě Jakub Hora, severočeský celek hrál navíc od 31. minuty v deseti bez vyloučeného stopera Michaela Lüftnera.

Brno remizovalo s Příbramí 2:2. Dva góly Zbrojovky dal v závěru prvního poločasu Michal Škoda, který se dostal s deseti brankami do čela tabulky kanonýrů. Hosté vedli od 23. minuty po penaltě Tomáše Pilíka, vyrovnávací trefu zaznamenal v 80. minutě Patrik Brandner. Příbram poprvé v sezoně bodovala venku, se sedmi body ale dál zůstává v tabulce poslední. Brno remizovalo už poosmé v ročníku a své čekání na vítězství prodloužilo na pět kol.

Hradec Králové vyhrál na hřišti Slovácka 3:1 a zaznamenali druhé vítězství za sebou. Na branky Petra Schwarze a Tomáše Malinského ještě dokázal odpovědet z penalty Tomáš Zajíc, hostům ale tři body pojistil Jiří Janoušek.

Jablonec zvítězili nad Libercem nečekaně jasně 3:0. Skóre podještědského derby otevřel v nastavení první půle Stanislav Tecl, hned po pauze zvýšil střídající Ondřej Mihálik a po hodině hry se podruhé trefil opět Tecl. Liberec utrpěl v lize se svým rivalem nejvyšší porážku od února 2011, kdy duel skončil stejným výsledkem.

Limberský jubileum neoslavil

"Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, na což jsme i měli, ale je to plusový bod zvenku. Remízu musíme brát, protože bez gólu nemůžete vyhrát," řekl trenér Plzně Roman Pivarník. "Jsem spokojený s tím, že jsme domácí nepustili do hry a do šancí, ale musíme být efektivnější v zakončení," dodal.

Plzeň nastoupila bez nemocného Limberského, který tak nenastoupil k jubilejnímu 300. ligovému duelu. Jinak postavila v podstatě to nejsilnější, co má k dispozici. "David ve čtvrtek trénoval, ale pak se cítil špatně, je zesláblý, ale v pondělí snad začne s tréninkem. Doufám, že je to jen krátkodobá viróza," uvedl Pivarník.

Boleslav dala šanci Fabiánovi a Malpnovi

To Mladá Boleslav po třech ztrátách za sebou výrazně obměnila sestavu. Ze zdravotních důvodů chyběli Pauschek a Matějovský, šanci dostali uzdravený Fabián a vůbec poprvé v sezoně i Malpon. "Řekli si o to svými výkony v trénincích. Zasloužili si to a nezklamali," prohlásil kouč Mladé Boleslavi Leoš Kalvoda.

Plzeň začala aktivněji, ale do výraznějších šancí se nedostávala. Hrálo se zejména ve středu hřiště a v deštivém počasí šlo hlavně o bojovné než pohledné utkání.

Dlouho jediné nebezpečí znamenaly přímé kopy. Na jedné straně prověřil Diviše točenou střelou Zeman, na druhé straně Kozáčik efektně lapil pokus čerstvého reprezentanta Mareše. Největší šanci měl v 36. minutě hostující Hubník, který po standardní situaci hlavičkoval a Diviš zachránil s přispěním tyče na brankové čáře.

Boleslav se postupně dostávala k brejkům, domácím však chybělo lepší provedení finální fáze. To Plzeň byla nebezpečnější. Po Řezníkově přihrávce byl v 68. minutě ve velké šanci Krmenčík, ale míč si zpracoval na dlouhou nohu a obrana ho stačila zablokovat.

"Nebyli jsme pohotoví v zakončení. Třeba Krmenčík potřebuje na gól hodně šancí. Na efektivitě u něj musíme zapracovat. Také od krajních záložníků jsem čekal více," připustil Pivarník.

Reprezentant Krmenčík se neprosadil

Krmenčík nevyužil ani dva nadějné náběhy za obranu, neboť mu domácí zadáci vždy stihli zabránit v zakončení. A když v poslední minutě z voleje přestřelil Kovařík, rozešly se oba týmy smírně.

"Kovi (Kovařík) tam měl možná největší šanci a věřil jsem, že to tou svou levačkou trefí. Bohužel netrefil," řekl plzeňský záložník Jan Kopic. Věděli jsme, že vyhrál Zlín i Slavia, tak jsme chtěli znovu odskočit, ale to se nepovedlo. Ale remíza je také dobrá. Boleslav je tak kvalitní tým, že remizovat s ní není žádná tragédie," dodal.

"Spravedlivá remíza. My jsme si potvrdili, že poctivou prací můžeme hrát i s mužstvem jako Plzeň. Ale i tak mě další ztráta mrzí, protože jsem dnes chtěl vyhrát. V tabulce by nám to více pomohlo," doplnil Kalvoda.

14. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:3 (0:1)

Branka: 79. Zajíc z pen. - 31. Schwartz, 58. Malinský, 87. Janoušek. Rozhodčí: Jílek - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Košút, Civič, Tetteh, Ťok - Martan. Diváci: 4217.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko (67. Tetteh) - Diviš (46. Hlúpik), Ťok, Havlík, Daníček, Civič - Koné (46. Zajíc). Trenér: Levý.

Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Polom, Plašil - Malinský, Janoušek, P. Černý (70. Žondra), Schwarz, Vlkanova (80. M. Černý) - Martan (89. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)

Branky: 37. a 44. Škoda - 23. Pilík z pen., 80. Brandner. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Melichar. ŽK: Šural, Sedlák, Kijanskas - Pilík, Květ. Diváci: 2988.

Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Polák (61. Lacko), Sedlák - Hyčka (86. Přichystal), Škoda, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec

Příbram: Hruška - Pecháček, Chaluš, Trapp, Divíšek - Krameš (73. Laňka), Květ - Brandner, Pilík (90. Majtán), Rezek - Mahmutovič (21. Kacafírek). Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Orel - Kotík, Hájek. ŽK: Klobása, Fleišman, Přikryl, Fabián - Řezník, Hubník. Diváci: 3951.

M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Malpon (78. Magera) - Klobása (69. Přikryl), Mareš, Fabián - Chramosta (84. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Matějů - Hromada, Hrošovský - Kopic (64. Petržela), Hořava, Zeman (78. Kovařík) - Krmenčík (86. Ďuriš). Trenér: Pivarník.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 0:1 (0:1)

Branka: 8. Hora. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pospíšil. ŽK: Šmíd - Vondrášek, Hora, Soungole. ČK: 31. Lüftner (Teplice). Diváci: 4056.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál (70. Gajič), Šmíd, Krch, Havel - Berger (54. Mikuš), Švec, Mašek, Hašek (75. Hubínek), Luts - Holenda. Trenér: Koubek.

Teplice: Grigar - Urma (36. Ciskaridze), Lüftner, Jeřábek, Krob - Vondrášek, Kučera, Fillo (77. Potočný), Soungole, Hora - Vaněček (90. Vachoušek). Trenér: Šmejkal.

FK Jablonec - Slovan Liberec 3:0 (1:0)

Branky: 45.+1 a 61. Tecl, 47. Mihálik. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Peřina. ŽK: Mehanovič, Masopust - Coufal, Vůch. ČK: 79. Coufal. Diváci: 3054.

Jablonec: Hrubý - Masopust, V. Kubista, Hübschman, Hybš - Pospíšil (74. Trávník), Jiráček - Tecl (89. Bazal), Mehanovič (46. Mihálik), Hanousek - Doležal. Trenér: Klucký.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka, Pokorný, Sýkora - Karafiát, Breite - Bartl (86. Bartošák), Ševčík, Navrátil (46. Vůch) - Baroš (5. Markovič). Trenér: Trpišovský.