Čermák zvedl hru Sparty a doufá v základ: Do přípravy jsem dal vše, záleží na trenérovi

Jakub Martinovský
20. 7. 2016 6:33
Aleš Čermák nastoupil v utkání proti Fenerbahce do druhé půle a výrazně se podílel na zlepšeném výkonu Sparty. Jeho výkon chválil i trenér Zdeněk Ščasný. Po návratu z hostování se teď naplno popere o místo v základní sestavě. Konkurence je však ve středu zálohy veliká.
Aleš Čermák.
Aleš Čermák. | Foto: Milan Kammermayer

V první půli byl váš výkon rozpačitý, ale ve druhé jste se zlepšili. Je výsledek 0:0 proti Fenerbahce uspokojivý?

Ve druhém poločase jsme si vytvářeli dost šancí. Je škoda, že jsme žádnou neproměnili. Spíš jsem tedy nespokojený, že jsme doma nedali branku. 

A co váš osobní dojem?

Ještě nikdy jsem proti tak kvalitnímu týmu nehrál. Je to pro mě velký zážitek, ale pořád to bylo jen poslední přípravné utkání před tím velkým začátkem. Z druhé půle mám dobré pocity. Zápas jsem si užíval, byl to určitě jeden z největších zápasů, které jsem zatím odehrál.

Na hostování v Boleslavi jste hodně střílel z větší vzdálenosti, tentokrát jste se k tomu nedostal. Proč jste to nezkusil?

Dvakrát jsem mohl střílet, ale míč jsem si špatně přebral, tak jsem volil přihrávku. Je pravda, že spíš jsem měl asi vystřelit.

Dal vám něco zápas s Fenerbahce před kvalifikací na Ligu mistrů?

Určitě, hráli jsme proti hodně kvalitnímu soupeři. Ještě navíc nám na soustředění vypadlo jedno přátelské utkání, takže jsme byli týden bez zápasu. Myslím, že to dnes svůj účel splnilo.

Jakou máte podle vás šanci na základní sestavu?

V přípravě jsem dělal vše, co bylo v mých silách, a teď je to už na trenérovi.

Bavili jste se s trenérem o tom, kolik šancí byste mohl dostat?

Spíš jsem se rval o základní sestavu a teď uvidíme, jak to bude vypadat. Čeká nás hodně zápasů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy