Čermák zvedl hru Sparty a doufá v základ: Do přípravy jsem dal vše, záleží na trenérovi

Jakub Martinovský
20. 7. 2016 6:33
Aleš Čermák nastoupil v utkání proti Fenerbahce do druhé půle a výrazně se podílel na zlepšeném výkonu Sparty. Jeho výkon chválil i trenér Zdeněk Ščasný. Po návratu z hostování se teď naplno popere o místo v základní sestavě. Konkurence je však ve středu zálohy veliká.
Aleš Čermák.
Aleš Čermák. | Foto: Milan Kammermayer

V první půli byl váš výkon rozpačitý, ale ve druhé jste se zlepšili. Je výsledek 0:0 proti Fenerbahce uspokojivý?

Ve druhém poločase jsme si vytvářeli dost šancí. Je škoda, že jsme žádnou neproměnili. Spíš jsem tedy nespokojený, že jsme doma nedali branku. 

A co váš osobní dojem?

Ještě nikdy jsem proti tak kvalitnímu týmu nehrál. Je to pro mě velký zážitek, ale pořád to bylo jen poslední přípravné utkání před tím velkým začátkem. Z druhé půle mám dobré pocity. Zápas jsem si užíval, byl to určitě jeden z největších zápasů, které jsem zatím odehrál.

Na hostování v Boleslavi jste hodně střílel z větší vzdálenosti, tentokrát jste se k tomu nedostal. Proč jste to nezkusil?

Dvakrát jsem mohl střílet, ale míč jsem si špatně přebral, tak jsem volil přihrávku. Je pravda, že spíš jsem měl asi vystřelit.

Dal vám něco zápas s Fenerbahce před kvalifikací na Ligu mistrů?

Určitě, hráli jsme proti hodně kvalitnímu soupeři. Ještě navíc nám na soustředění vypadlo jedno přátelské utkání, takže jsme byli týden bez zápasu. Myslím, že to dnes svůj účel splnilo.

Jakou máte podle vás šanci na základní sestavu?

V přípravě jsem dělal vše, co bylo v mých silách, a teď je to už na trenérovi.

Bavili jste se s trenérem o tom, kolik šancí byste mohl dostat?

Spíš jsem se rval o základní sestavu a teď uvidíme, jak to bude vypadat. Čeká nás hodně zápasů.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050. Závěry obsahují zmínku o jaderné energii, kterou prosazovala Česká republika.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy