Bývalý reprezentant Vácha prodloužil ve Spartě smlouvu, i když hraje jen za rezervu

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 6. 2020 11:27
Bývalý fotbalový reprezentant Lukáš Vácha zůstává ve Spartě. Jednatřicetiletý záložník podepsal s letenským klubem novou smlouvu do konce června příštího roku.
fotbal, příprava, Sparta - České Budějovice, Lukáš Vácha
fotbal, příprava, Sparta - České Budějovice, Lukáš Vácha | Foto: Milan Kammermayer

V lize nastoupil Vácha naposledy předloni. V současnosti je kapitánem sparťanské rezervy ve třetí nejvyšší soutěži ČFL.

"Vážím si každého dne, kdy můžu být ve Spartě. Vždycky jsem říkal, že jsem hrdý, že mohu nosit sparťanský dres, a těší mě, že prodlužuju smlouvu ve Spartě. Je to vizitka mojí práce a já si toho strašně moc vážím," uvedl Vácha na klubovém webu.

Na Letnou přišel v roce 2013 po zisku titulu s Libercem. Se Spartou hned v následující sezoně získal double za titul a triumf v poháru. Kromě Sparty nastupoval Vácha také za Slavii a Baník Ostrava. V reprezentaci nastoupil k osmi utkáním.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Rovinatou 5. etapu Gira vyhrál ve spurtu Ewan, Landa po pádu odstoupil

Rovinatou 5. etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Caleb Ewan. V závěrečných kilometrech měli v pelotonu těžké pády adepti na přední celkové umístění Pavel Sivakov z Ruska, vítěz úterní etapy Joe Dombrowski z USA a především Španěl Mikel Landa, jenž musel ze závodu odstoupit.

Elitní spurtér Ewan si připsal po 175 kilometrech z Modeny do Cattolicy jubilejní desátou výhru nad Grand Tours. Člen týmu Lotto Soudal za sebou nechal italské rychlíky Giacoma Nizzola, Eliu Vivianiho a bývalého mistra světa Petera Sagana ze Slovenska.

Český cyklista Jan Hirt měl na 124. místě stejný čas jako vítěz a celkově se posunul na 39. pozici.

před 59 minutami

Z pražské vesmírné agentury EU se stala Agentura EU pro kosmický program

V Praze od středy funguje Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), transformovala se z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém. Nově bude sdružovat řízení provozu kosmických programů EU, zároveň bude mít nadále na starosti řízení navigačního systému Galileo a dalších vesmírných programů. Ve středu o tom informovala EUSPA. Jde o jedinou agenturu EU se sídlem v Česku, její rozšíření by postupně mělo zajistit stovky nových pracovních míst.

"Agentura EUSPA bude hrát klíčovou úlohu při zavádění kosmického programu EU a naplňování vesmírných ambicí EU," uvedl výkonný ředitel nové agentury Rodrigo da Costa, který působil už v čele předchozí agentury.

Nová agentura podle něj zvýší návratnost investic Evropské unie do kosmického programu, který bude mít v rámci EU vyšší prioritu. "Toho bude dosaženo především díky maximálnímu využití synergií mezi jednotlivými složkami programu, zejména v oblasti navigace, pozorování Země a zabezpečené komunikace, s cílem stimulovat inovace v rámci širokého spektra odvětví," dodal da Costa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy