Penalta? Míč mi o ruku ani neškrtl, zlobí se Vondrášek. Jasno mají i fanoušci, Tvrdík se omluvil

Sport Sport
29. 7. 2017 23:24
Hodně kontroverzní moment přinesla 8. minuta zápasu prvního kola nového ročníku HET ligy mezi Slavií a Teplicemi. Po Mingazovově centru trefil Frydrych hlavičkou bránícího Vondráška do oblasti hlavy, rozhodčí Orel chvíli nechal pokračovat hru a pak nařídil penaltu za údajnou ruku. "Mrzí mě, že tahle chyba rozhodla zápas. Takový okamžik... Okradl nás o úspěch, o bodový zisk," zlobil se po utkání teplický bek.
Halil Altintop si staví míč k pokutovému kopu
Halil Altintop si staví míč k pokutovému kopu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - O tomhle incidentu se bude ještě dlouho mluvit. Rozhodčí Orel nařídil v osmé minutě zápasu Slavie s Teplicemi pokutový kop za ruku Vondráška v pokutovém území, která velmi pravděpodobně nebyla. Altintop penaltu bezpečně proměnil.

"Nevím, jak se to v televizi rozebíralo, nechci být za blbečka, ale podle mne mě to trefilo do hlavy a do nohy, ruku mi to ani neškrtlo," zlobil se obránce Tomáš Vondrášek.

S hlavním sudím si to také byl po zápase vyříkat. Chtěl vědět, proč penaltu odpískal až s dlouhou prodlevou. Jednal na pokyn asistenta? Prý ne… Tvrdil mi, že si byl stoprocentně jistý. Ale musel si to patnáct vteřin v hlavě promýšlet. To nechápu. Když si jsem jistý, tak to pískám hned," kroutil hlavou Vondrášek.

Nebyla to jediná sporná situace. O chvíli později Jeřábek fauloval v pokutovém území Altintopa, tentokrát ale rozhodčí Orel nepískal. "Co se týče penaltových situací, tak mi připadalo, že obě byly penalty. Ruka i (neodpískaný) zákrok na Altintopa. Ale ještě jsem to neviděl ze záznamu," prohlásil trenér červenobílých Jaroslav Šilhavý.

Jasný názor na inkriminovaný moment má však jeho šéf Jaroslav Tvrdík. Ten po zápase publikoval omluvu Teplickým za výrok rozhodčího, který byl podle jeho názoru špatný.

V každém případě (ne)penalta vzbudila velký rozruch mezi fanoušky. Například profil Neobjektivní novinář zveřejnil na svém facebooku "důkaz" o tom, že to ruka skutečně byla:

Ruka teplického fotbalisty
Ruka teplického fotbalisty | Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy