Penalta? Míč mi o ruku ani neškrtl, zlobí se Vondrášek. Jasno mají i fanoušci, Tvrdík se omluvil

Sport Sport
29. 7. 2017 23:24
Hodně kontroverzní moment přinesla 8. minuta zápasu prvního kola nového ročníku HET ligy mezi Slavií a Teplicemi. Po Mingazovově centru trefil Frydrych hlavičkou bránícího Vondráška do oblasti hlavy, rozhodčí Orel chvíli nechal pokračovat hru a pak nařídil penaltu za údajnou ruku. "Mrzí mě, že tahle chyba rozhodla zápas. Takový okamžik... Okradl nás o úspěch, o bodový zisk," zlobil se po utkání teplický bek.
Halil Altintop si staví míč k pokutovému kopu
Halil Altintop si staví míč k pokutovému kopu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - O tomhle incidentu se bude ještě dlouho mluvit. Rozhodčí Orel nařídil v osmé minutě zápasu Slavie s Teplicemi pokutový kop za ruku Vondráška v pokutovém území, která velmi pravděpodobně nebyla. Altintop penaltu bezpečně proměnil.

"Nevím, jak se to v televizi rozebíralo, nechci být za blbečka, ale podle mne mě to trefilo do hlavy a do nohy, ruku mi to ani neškrtlo," zlobil se obránce Tomáš Vondrášek.

S hlavním sudím si to také byl po zápase vyříkat. Chtěl vědět, proč penaltu odpískal až s dlouhou prodlevou. Jednal na pokyn asistenta? Prý ne… Tvrdil mi, že si byl stoprocentně jistý. Ale musel si to patnáct vteřin v hlavě promýšlet. To nechápu. Když si jsem jistý, tak to pískám hned," kroutil hlavou Vondrášek.

Nebyla to jediná sporná situace. O chvíli později Jeřábek fauloval v pokutovém území Altintopa, tentokrát ale rozhodčí Orel nepískal. "Co se týče penaltových situací, tak mi připadalo, že obě byly penalty. Ruka i (neodpískaný) zákrok na Altintopa. Ale ještě jsem to neviděl ze záznamu," prohlásil trenér červenobílých Jaroslav Šilhavý.

Jasný názor na inkriminovaný moment má však jeho šéf Jaroslav Tvrdík. Ten po zápase publikoval omluvu Teplickým za výrok rozhodčího, který byl podle jeho názoru špatný.

V každém případě (ne)penalta vzbudila velký rozruch mezi fanoušky. Například profil Neobjektivní novinář zveřejnil na svém facebooku "důkaz" o tom, že to ruka skutečně byla:

Ruka teplického fotbalisty
Ruka teplického fotbalisty | Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 13 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy