Byla by velká chyba všechno zbourat, prohlásil Stramaccioni. V zimě bude pokračovat s hledáním hráčů

Sport Sport
6. 11. 2017 10:52
Další ztráta, přesto kouč fotbalové Sparty stojí neochvějně za svým. „Začali jsme určitý projekt a bylo by velkou chybou všechno zbourat,“ prohlásil na klubovém webu Andrea Stramaccioni po nedělní ligové remíze 2:2 ve Zlíně.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Minulý týden vypadli i z domácího poháru, pak horko těžko v lize zdolali Baník 3:2. Jenže v dalším zápase už zase nevyhráli. Fotbalisté Sparty se ve Zlíně museli spokojit s bodem za remízu 2:2. A protože Plzeň zvládla šlágr se Slavií, narostla ztráta Sparty na lídra na propastných sedmnáct bodů!

"První místo je hodně vzdálené," uznal kouč Andrea Stramaccioni po utkání ve Zlíně. "Naším hlavním cílem je dotáhnout se na druhé místo a bojovat o předkola Ligy mistrů. Cílem ale také je vytvořit silný a vítězný tým. Začali jsme určitý projekt a bylo by velkou chybou vše zbourat. V létě jsme utvořili určitou soupisku, ale to ještě neznamená, že to takhle zůstane. Je potřeba v zimě pokračovat s hledáním těch správných hráčů na jednotlivé pozice a pokračovat v budování klubu," prohlásil italský trenér na klubovém webu.
S nedělním střetnutím nebyl nespokojen, přestože jeho celek neudržel vedení 2:1 a o vítězství přišel až v závěru. "Odehráli jsme dobrý zápas, jeden z nejlepších venkovních zápasů pod mým vedením. Pozitivní je, že jsme dokázali otočit skóre, ale je samozřejmě zklamáním, že jsme nakonec neudrželi vedení až do závěrečného hvizdu," posteskl si Stramaccioni.

"Vidím na hráčích, že si začínají víc věřit. Je to vidět na jejich hře. I statisticky budeme mít určitě lepší čísla, než v zápasech třeba v Brně nebo v Liberci. Je vidět, že nám rostou osobnosti, jako Hovorka nebo Štetina," uvedl.

Ve Zlíně musel opět udělat změny v sestavě. Tomáš Rosický měl problémy se svalem, nastoupit nemohl ani Ondřej Zahustel. A na Moravu necestoval ani David Lafata.

"Na zápas ve Zlíně nemohl jet kvůli nemoci, ale pořád je to náš kapitán," podotkl Stramaccioni, jenž je rád, že se střelecky prosazuje Josef Šurfal a také Marc Janko. "Josef Šural je důležitým hráčem týmu a jsem velmi rád, že se mu daří. Janko měl špatný start do angažmá ve Spartě, ale je velký profesionál, dvakrát nastoupil ze střídačky a dal dvakrát gól," hodnotil Stramaccioni.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy