Budějovice se Sivokem porazily Vlašim, za Mladou Boleslav už hrál Pudil

Aktualizováno 22. 6. 2019 15:00
Fotbalisté Českých Budějovic ve třetím zápase letní přípravy na novou sezonu zvítězili po obratu nad druholigovou Vlašimí 3:1. Za nováčka nejvyšší soutěže poprvé po návratu ze zahraničí nastoupil odchovanec a bývalý reprezentační kapitán Tomáš Sivok, který zatím s Dynamem trénuje.
Tomáš Sivok
Tomáš Sivok | Foto: Milan Kammermayer

Pětatřicetiletý stoper odehrál první poločas a podepsal se pod úvodní inkasovaný gól, když po jeho faulu proměnila Vlašim penaltu. V druhé půli favorit skóre otočil, jednou se trefil i nejlepší střelec uplynulé sezony druhé ligy David Ledecký.

Proti druholigovému soupeři uspěli rovněž Bohemians 1905, kteří v úvodním zápase letní přípravy přestříleli Varnsdorf 3:2. Dvakrát skóroval David Puškáč. Slovácko vydřelo výhru 1:0 nad slovenskou druholigovou Skalicou až gólem Jana Kalabišky z předposlední minuty.

V úvodním utkání přípravného turnaje v Benátkách nad Jizerou vyhrála Mladá Boleslav nad Příbramí v penaltovém rozstřelu, když po 90 minutách skončil zápas 3:3. Za vítězný tým nastoupily čerstvé letní posily bývalý reprezentant Daniel Pudil a útočník Tomáš Wágner.

Přípravný fotbalový turnaj v Benátkách nad Jizerou:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 3:3 (2:1), pen. 5:4

Branky: 28. a 44. Mešanovič, 86. Mašek - 5. Rezek, 49. Kopřiva, 89. Kodr. Rozhodující penalta: Mašek.

Sestavy:

M. Boleslav: Stejskal - Tvaroh, Takács, Pudil, Mareš - Pech, Mašek, Hubínek, Ewerton - Wágner, Mešanovič. Trenér: Weber.

Příbram: Švenger - Kopřiva, Kodr, Tregler, Jablonský - Soldát, Květ - Fantiš, Rezek, Polidar - Škoda. Trenér: Nádvorník.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 52. Hönig, 87. Budínský - 29. Šup.

Sestavy:

M. Boleslav: Mikulec - Fulnek, Hašek, Křapka, Túlio - Hönig (71. Rašíd), Budínský, Bucha (61. Provazník), Auer (61. Wiesner) - Ladra (71. Hampl), Klíma. Trenér: Weber.

Teplice: Grigar - Hyčka (16. Žitný), Jeřábek, Hasil, Royo - Ljevakovič - Kostka, Kučera, Šimeček - Hora - Šup. Trenér: Hejkal.

Přípravná fotbalové utkání:

Dynamo České Budějovice - Vlašim 3:1 (0:1)

Branky: 58. Ledecký, 65. Wermke, 90. Mareček - 24. Janda z pen.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Křížek - Čolič, Sivok, Talovierov, Kladrubský - Čavoš, Havelka - Šplíchal, Provod, Mršič - Ayong.

II. poločas: Staněk - Řezáč, Novák, Fišl, Talovierov - Mareček, Javorek - Martan, Táborský, Wermke - Ledecký. Trenér: Horejš.

Bohemians Praha 1905 - Varnsdorf 3:2 (2:1)

Branky: 45. a 62. Puškáč, 43. Vodháněl - 36. Schön, 54. Rudnytskyy z pen.

Sestava Bohemians: Valeš - Bartek, Krch, Václavík (46. Farkaš), Vondra - Le Tuan, Jindřišek, Hůlka, Vodháněl - Puškáč, Keita (72. Koubek). Trenér: Hašek.

1. FC Slovácko - Skalica 1:0 (0:0)

Branka: 88. Kalabiška.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Trmal - Reinberk, Šimko, Hofmann, Divíšek - Rezek, Sadílek, Tischler, Havlík, Vasiljev - Zajíc.

II. poločas: Trmal - Reinberk, Kadlec, Krejčí, Juroška - Sadílek, Tischler (61. Rezek), Daníček, Vasiljev, Kalabiška - Vecheta. Trenér: Svědík.