Budějovice porazily v dohrávce Bohemians a doma poprvé bodovaly

25. 11. 2020 19:20
Fotbalisté Českých Budějovic porazili v dohrávce 5. ligového kola Bohemians 1905 2:1.
Sparta Praha - Dynamo České Budějovice, David Horejš
Sparta Praha - Dynamo České Budějovice, David Horejš | Foto: Milan Kammermayer

Jihočeši rozhodli o vítězství už v úvodním dějství, kdy se trefili Benjamin Čolič z penalty a krátce po něm Karol Mészáros. Po pauze snížil Lukáš Hůlka. Dynamo navázalo na nedělní výhru 4:2 na Spartě a poprvé v ligové sezona doma bodovalo. V tabulce se posunulo na 12. místo a na Bohemians ztrácí už jen bod. Pražané venku v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli.

Utkání se mělo původně uskutečnit 25. září, kvůli koronaviru v domácím týmu bylo odloženo na 28. října. Odehrát se však nemohlo ani v druhém termínu, protože v té době byly sportovní soutěže v Česku na měsíc přerušeny.

Tentokrát postihl covid-19 hosty, kterým chyběl i hlavní trenér Luděk Klusáček. Zastoupil ho asistent Erich Brabec. Celkem "Klokanům" ze zdravotních důvodů scházelo hned 11 hráčů.

Úvodní minuty přinesly spíše opatrnou hru. Až ve 28. minutě vymyslel domácí Šulc pěknou přihrávku pro Brandenra, jenž v dobré pozici trefil brankáře Bohemians. Vyražený míč si našel Van Buren, který však mířil nad břevno.

Ve 38. minutě se už Jihočeši gólově prosadili. Mészáros ve zdánlivě beznadějné pozici vybojoval míč, unikl bránicím hráčům a Vacek jej zastavil ve vápně takovým způsobem, že rozhodčí nařídil penaltu. K ní se postavil Čolič a tvrdou střelou k pravé tyči překonal Le Gianga.

Domácí navíc stačili před přestávkou své vedení navýšit. Brandner ve 44. minutě přesně prostrčil míč na rozběhnutého Mészáros, jenž prostřelil Le Gianga a skóroval ve druhém utkání po sobě.

Bohemians ve druhém poločase v ofenzivě přidali, ale Jihočechy držel brankář Drobný. Zlikvidoval dvě šance Pulkraba. V 61. minutě už však zasáhnout nestihl a Hůlka po rohu s přispěním Van Burenovy teče snížil.

V 73. minutě mohl srovnat střídající Necid, ale Dynamo opět zachránil Drobný. Jihočeši už vítězství uhájili a doma "Klokany" porazili potřetí z posledních čtyř zápasů.

5. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 2:1 (2:0)

Branky: 38. Čolič z pen, 44. Mészáros - 61. Hůlka. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Flimmel - Denev (video). ŽK: Čavoš, Talověrov - Vacek, Vondra, Pulkrab. Bez diváků.

Sestavy:

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Talověrov, Skovajsa - Van Buren (89. P. Novák), Šulc (73. Valenta), Čavoš, Javorek, Mészáros (90. Mršič) - Brandner. Trenér: Horejš.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Vondra - Hronek, Hůlka, Vacek (68. Necid), Schumacher - Keita (88. Osmančík), Pulkrab, Květ (88. V. Novák). Trenér: Brabec.