Ležérní Slavii potrestal před koncem Šural. Zbrojovka si z Edenu odváží senzační bod

29. 11. 2020 20:26
Po pěti výhrách v řadě fotbalisté Slavie klopýtli, a to dost nečekaně. V utkání 9. kola Fortuna:Ligy remizovali doma se Zbrojovkou Brno 1:1 a jejich náskok na čele tabulky se ztenčil na dva body.
Peter Olayinka nedokázal přelstít obranu Brna
Peter Olayinka nedokázal přelstít obranu Brna | Foto: Reuters

Pražany poslal v 68. minutě do vedení Abdallah Sima, ale v 88. minutě srovnal další střídající hráč Jakub Šural. Úřadující mistři teprve podruhé v ligové sezoně ztratili body a stejně jako s Pardubicemi to bylo opět s nováčkem soutěže.

Červenobílí vedou tabulku už jen o dva body před druhou Spartou, na jejímž hřišti se představí za týden v derby. Slávisté se zároveň nedokázali vítězně naladit na čtvrteční utkání Evropské ligy s Beer Ševou. Brněnský nováček tři kola za sebou neprohrál a má jednobodový náskok na poslední Příbram.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému zápasu Evropské ligy v Nice hned sedm změn v základní sestavě a poprvé od začátku nasadil teprve sedmnáctiletého Juráska.

Hosté nastoupili proti velkému favoritovi odvážně a nečekaně měli první gólovou šanci. Po Oscarově chybě se dostal do brejku Fousek, natlačil se až před Koláře a trefil tyč.

Domácí sice podle očekávání více mnohem více drželi míč, ale do šancí se v první půli dostávali těžce. Naopak ve 20. minutě znovu zahrozili Brněnští, po Karafiátově chybě vystřelil z hranice vápna kousek vedle Sedlák. Slávisté měli úvodní gólovou šanci až v 26. minutě, kdy se Jurásek protáhl až před branku, ale Flodera nepropálil.

Trpišovský v poločase hned třikrát střídal a poslal na trávník Holeše, Olayinku a Masopusta. Otevřít skóre ale favorit dokázal až krátce po příchodu dalšího čerstvého hráče Simy. V 65. minutě se ještě po jeho přihrávce nedokázal prosadit Olayinka, který zblízka trefil Flodera.

O tři minuty později už Sima poslal Slavii do vedení, když hlavou prodloužil do sítě hlavičku od Masopusta. Devatenáctiletý Senegalec dal gól ve čtvrtém z posledních pěti soutěžních zápasů.

Poté mohl dvakrát zvýšit Musa. V 72. minutě ale poslal míč podél Flodera těsně vedle a poté napálil hostujícího brankáře. Zdálo se, že slávisté náskok v klidu kontrolují, ale závěr nezvládli. Proti Štepanovskému ještě zasáhl Kolář, ale z následného rohu po Dreksově prodloužení už na zadní tyči srovnal Šural. Dal svůj první ligový gól v kariéře.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 68. Sima - 88. Šural. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný - Petřík (video). ŽK: Oscar, Musa - Čermák, Fousek, Moravec, Dreksa, Bariš. Bez diváků.

Slavia: Kolář - Bořil, Kúdela, Karafiát (46. Holeš), Oscar - Traoré - Jurásek (62. Sima), Stanciu, Lingr (46. Olayinka), Provod (46. Masopust) - Musa (80. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Brno: Floder - Moravec, Dreksa, Gajič, Kotula - Pachlopník (45.+2 Hladík), Čermák (57. Šural), Sedlák, Fousek (72. Štepanovský) - Růsek (57. Bariš), Přichystal (72. Šumbera). Trenér: Machálek.