33. Krejčí (pen)
45+4 Kuchta
82. Krejčí
90+10 Kuchta

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u on-line přenosu z utkání 11. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Brnem a Spartou. Zápas začíná v 16 hodin.

Týden uplynul jako voda a po mnoha soubojích v evropských pohárech jsou zpět ligové soutěže. A s nimi samozřejmě i česká Fortuna:Liga. Ta má na programu jedenácté kolo, které začíná třemi zápasy v 16:00. na které od 19:00 naváže duel Plzně s Mladou Boleslaví. Nás bude ale zajímat duel pražské Sparty na půdě nováčka z Brna. Zatímco letenský celek v úvodu sezony tápe a na své dva rivaly z Plzně a Slavie už ztrácí, klub z moravské metropole je na tom po návratu skvěle a na dnešního soupeře ztrácí jen tři body, přitom má odehráno o utkání méně. Duel mezi celky ze dvou největší měst České republiky tak slibuje velmi zajímavou podívanou.

O nepovedeném vstupu Sparty do sezony toho bylo napsáno hodně. Ostudný krach v evropských pohárech, první kolo domácí porážka. Po třech výhrách ale přišlo pět remíz, které tým Briana Priskeho zase stáhly dolů. Minulý týden hrál klub z Letné doma s Hradem Králové. Brzo prohrával, navíc v první půli ještě třikrát inkasovat a přišel o vyloučeného Čvančaru. V druhé půli nejprve domácí srovnali, načež hosté trefili tyč. Poté přišel nejspornější moment utkání. Hojerův centr evidentně tečoval Krejčí, tudíž Kuchta skóroval z ofsajdové pozice. Sudí Nehasil ani jeho obsluha VARu však jednoznačně teč neviděli. Branka tak platila a Sparta sporně vyhrála 2:1, což se nelíbilo kouči Hradce Miroslavu Koubkovi.

Sudí Martin Nehasil musel snést velkou vlnu kritiky na svou osobu. Ta se však snesla i na hlavy aktérů gólu, Ladislava Krejčího a Jana Kuchtu. Střelec branky Kuchta v rozhovoru jednoznačně teč spoluhráče odmítal a považoval svůj první sparťanský gól za regulérní. Celou situaci mohl rozlousknout kapitán Sparty Krejčí, ten ale přímo na hřišti několikrát rozhodčímu přísahal, že se míče nedotkl. Komise rozhodčích ale teč potvrdila, míč evidentně změnil trajektorii. Větší vlnu kritiky směřoval bývalý hráč a nyní expert Petr Švancara. Ten má pro zapírání Krejčího jisté pochopení, počínání Kuchty však nechápe.

Takto vypadá sestava, kterou do utkání vyšle Brian Priske. Ve stoperské dvojici doplní Sorensena Martin Vitík, který nahrazuje Jaroslava Zeleného. Jan Kuchta se osvědčil na hrotu v osamocené pozici, proto při absenci potrestaného Čvančary bude na hrotu osamocen, pomáhat by mu měli Jankto s Daňkem a trojčlenný střed zálohy Krejčí, Pavelka, Sadílek. Zajímavá taktická změna, uvidíme, jak bude fungovat.

Brno loni ovládlo tabulku druhé nejvyšší soutěže a po roce se znovu vrátilo mezi fotbalovou elitu. Vstup do sezony se Zbrojovce vydařil, získala bod se silným Slováckem, načež uspěla v moravském derby v Olomouci. Doma zvládla přehrát i Mladou Boleslav. Poté přišlo u brněnského týmu střídání lepších a horších výsledků. Doma utrpěli debakl se Slavií, poté ale brněnští fotbalisté uspěli v Ostravě. Doma to týmu kouče Dostálka jde méně, prohrál totiž i s Bohemians, venku naopak znovu bral tři body po výhře ve Zlíně. Poslední dva zápasy se však klubu z moravské metropole nepovedly. Doma jenom remizoval 2:2 s Teplicemi a po reprezentační pauze prohrál 1:3 v Jablonci. Přesto je Brno po devíti odehraných duelech šesté se ztrátou tří bodů na třetí Spartu. Úvod sezony tak mohou považovat za opravdu úspěšný.

Takto vypadá sestava domácích Moravanů. V zadní řadě nastupují na krajích Matějov a Granečný, ve středu pak Šural s Endlem. V záloze pak nastupují ve středu Texl s Ševčíkem, který je s pěti góly nejlepším střelcem týmu a už se o jeho služby perou přední celky včetně Sparty. V útočné trojici pod kapitánem Řezníčkem nastoupí Fousek, Hladík a Alli.

Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí budou hrát v červeném, hosté ve žluté variantě dresů.

Sudí Petr Hocek poprvé zapískal a zahájil tak očekávaný zápas.

2

Brno se po ztrátě Jankta hnalo do brejku, před Hladíkem ale zakročil včas Sorensen.

4

Kapitán Sparty Krejčí se pokoušel o akrobatické zakončení nůžkami, míč ale netrefil dobře.

7

Hojerův centr byl tečován Matejovem, což Berkovec nečekal a musel akrobaticky zasáhnout. Na zadní tyči chtěl z ostrého úhlu dorážet Jankto, trefil ale boční síť.

10

Brno se dostalo poblíž vápna Sparty, jenže Řezníčka zradilo prachbídné zpracování míče.

14

Hra se odehrává převážně mezi vápny, ani jeden tým nemůže najít recept, jak ovládnout střed pole.

19

Letenští poslali v posledních minutách do vápna dvě standardní situace, roh Sadílka i přímý kop Hojera ale domácí obrana s přehledem odvrátila.

25

Hosté jsou nadále aktivní, ale nedaří se jim dostat do žádné šance, centry ze stran nejsou vůbec efektivní. Skvěle si ve vápně počíná brankář Berkovec.

27

Ševčíka Sparta dlouho držela na uzdě, ale jakmile dostal prostor, vyslal skvělou kolmicí do úniku Hladíka. Ten se z úhlu dostal ke střele, jenže míč mu nesedl a poslal jej hodně mimo.

32

Denis Granečný poslal ve vápně k zemi Wiesnera, hra ale pokračovala dál. Až poté byl sudí Hocek pozván k monitoru, aby celou situaci prozkoumal, ačkoliv původně stál poblíž a penaltu pískat nechtěl. Nakonec hlavní rozhodčí nařídil penaltu.

33

Penalty se chopil kapitán Ladislav Krejčí a s přehledem ji proměnil.

37

Přezkoumává se i souboj po rohu Brna, kdy Jankto v souboji povalil Alliho. K penaltě to tentokrát nevedlo.

44

Roh Brna přinesl zajímavé závary, ale žádné pořádné zakončení na bránu.

45+4

Domácí jsou hodně opaření. Polevili v koncentraci v závěru nastavení a darovali soupeři roh. Ten zahrál Casper Hojer a na první tyči našel Jana Kuchtu, který se zbavil Granečného a hlavou přesně umístil míč na zadní tyč.

První půle byla dlouho pro nezaujatého diváka neatraktivní. Až ve 27. minutě mohl skórovat Hladík, z brejku však minul. O pár minut později Granečný hloupě fauloval Wiesnera a nařízenou penaltu zužitkoval Krejčí. V závěru půle pak nekoncentrovanost soupeře využili zkušenější hosté podruhé a po rohovém kopu zvýšil Kuchta.

Druhá půle začala.

46

Domácí v poločase 2x střídali. Chybujícího Granečného nahradil Matěj Hrabina. Dolů šel překvapivě i Ševčík, kterého nahradil Pachlopník.

51

Sparta se dočkala třetí branky, sudí Hocek ale druhou branku Krejčího neuznává. Kryštof Daněk totiž v souboji stáhl za dres Matějova.

54

Po výborné individuální akci Alliho se do vápna chtěl vřítit Hladík, zastavil ho však Sorensen.

55

Brno po pauze hraje aktivně a dostalo se i do první velké šance druhé půle. Pachlopník donutil ke ztrátě Krejčího, jenže Fousek sám ve vápně napálil jen brankáře Kováře.

61

Nevýrazný Jakub Jankto, který může být rád, že jeho faul na Alliho nebyl penaltový, dnes v utkání dohrál. Na hřišti jej nahrazuje Jan Mejdr. Ten se postaví na pravého beka a Wiesner se posune před něj na křídle.

61

Také Jan Hladík dnes dohrál, vystřídal jej Šimon Falta.

64

Šance na obou stranách. Řezníčkovu hlavičku z bezprostřední blízkost ale hlavou vyrazil Kovář.

Obrovskou šanci měla i Sparta. Na první pohled se zdála ofsajdová, avšak určitě nebyla. Jan Kuchta z brejku našel volného Wiesnera, ten však sám před Berkovcem pálil z první hodně nad.

65

Jakub Řezníček si počínal jako tank a za házenkářské prorážení si vysloužil žlutou kartu.

68

Kryštof Daněk vidí kartu barvy svého dresu. A může možná i rád, protože do Hrabiny šel opravdu ostrým šlapákem. Nakonec ale mladý záložník na hřišti zůstal.

71

Dvojí střídání připravil Brian Priske. Zranění nedovolí pokračovat Sorensenovi, toho nahrazuje Jaroslav Zelený. Trávník opouští i Kryštof Daněk a střídá ho Martin Minčev.

72

4. změnu přichystal i Richard Dostálek na střídačce Zbrojovky. Adama Fouska nahradil Jakub Nečas.

74

Také Wale Musa Alli se prezentoval ostrým šlapákem, který nezůstal bez trestu. Nigerijský křídelník dostal žlutou kartu.

75

Zápas se neustále kouskuje a přibývají fauly. Hrabinu totiž ostře ve vzduchu fauloval Mejdr a také si vykoledoval žlutou kartu.

78

Už pátá žlutá karta v druhé půli, tentokrát se provinil Vitík.

80

Šural po nákopu Zeleného propadl, ale Kuchta ve velké šance nepřehodil dobře vyběhnutého Berkovce.

82

Letenští definitivně stvrzují dnešní výhru. A i potřetí udeřili ze standardní situace. Hojerův centr z přímého kopu nalezl přesně hlavu Ladislava Krejčího a ten hlavičkou ze složité pozice přesně překonal Berkovce.

87

Zahraje si i Adam Karabec, ten nahrazuje Lukáše Sadílka.

88

Martin Minčev dlouho čekal na gól a dostal šanci nyní. Berkovce sice dobře obstřelil, napálil však pouze břevno za brněnským gólmanem.

90+1

Nastavuje se hned 9 minut. Chvilku se nehrálo kvůli pyrotechnice, kontrolovaly se záběry u VARu a mockrát se střídalo.

90+3

Střídá i Jakub Šural, toho nahrazuje Jan Hlavica.

90+8

V závěru mohl snížit Pachlopník, ale bránu ranou z voleje přestřelil.

90+9

Pěkný brejk Brna vedl Alli, ale po dobré kličce přihrál do země nikoho.

90+10

Naproti tomu Sparta svůj brejk zužitkovala. Wiesner pěkně přenesl na Minčeva, který přiťukl Kuchtovi. Ten si zasekl míč a dnes podruhé přesně zakončil.

Je konec, Sparta vítězí v Brně 4:0.

Druhá výhra během týdne, tentokrát jasná a po zásluze. Sparta nikterak nedominovala, ale byla v první půli hodně efektivní a dokázala zužitkovat penaltu i skórovat z rohového kopu. V druhém dějství se hra oživila, šance měly oba celky, ale dlouho branka nepřicházela. V závěru nejprve potřetí ze standardní situace skórovali Pražané a v závěru dlouhého nastavení přidal další branku Kuchta. On i kapitán Krejčí dnes každý skórovali 2x.

Letenský celek tak vyhrál podruhé v řadě a drží se na třetím místě tabulky. Ode mě to je z dnešního utkání vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.