Brno má v pátek hrát, ale v týmu dál řádí covid. A hráči ani neví, kde budou jíst

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 11. 2020 14:58
V pátek mají jít jako první do hry při předpokládaném restartu Fortuna:Ligy. Jenže fotbalisté Brna řeší před plánovaným duelem v Jablonci spoustu problémů.
Fotbalisté Brna přu utkání se Spartou
Fotbalisté Brna přu utkání se Spartou | Foto: ČTK

Před předpokládaným restartem první fotbalové ligy mělo šest hráčů Zbrojovky pozitivní test na covid-19. Trenér brněnského mužstva Miloslav Machálek potvrdil, že pokud se v pátek opravdu uskuteční předehrávka 7. kola v Jablonci, nebudou moci hrát. 

Koronavirus z brněnské kabiny nezmizel ani během měsíční nucené přestávky. "Vždyť vidíte, jak to vypadá v celém světě, počet nakažených stále roste," prohlásil trenér a odhadl, že v jeho týmu tuto nákazu prodělalo až 15 hráčů. "Jména ale samozřejmě neřeknu, ta se nezveřejňují," dodal.

Kádr A-mužstva byl plošně naposledy testován na začátku října před zápasem s Karvinou, který Zbrojovka prohrála 0:2. V tabulce první ligy tak zůstala po šesti kolech na posledním místě se ziskem jediného bodu.

Povinný test by měl tým absolvovat ve středu a jeho výsledky by měly být směrodatné pro případný duel v Jablonci.

"Během přestávky jsme poctivě trénovali, do procesu se vrátili někteří předcházející marodi, ale další zase ulehli," řekl Machálek.

"Měli jsme problémy jak covidového rázu, tak i rázu běžných zranění a nemocí. Hodně jsme zapracovali na tělesné připravenosti, udělali jsme kus práce, ale zase nám z toho šest lidí vypadlo. Je to nekončící problém a nezbývá nám nic jiného, než to respektovat a vypořádat se s tím," doplnil.

V pátek by Zbrojovku mělo čekat úvodní utkání obnovené soutěže v Jablonci. Machálek ale zatím nemá zcela jasno, kdy tým na sever Čech odcestuje: zda jako obvykle o den dřív, či až v den zápasu. Problémem totiž může být i stravování po cestě a ubytování v Jablonci. "Jednáme o tom," uvedl Machálek.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy