Brno má v pátek hrát, ale v týmu dál řádí covid. A hráči ani neví, kde budou jíst

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 11. 2020 14:58
V pátek mají jít jako první do hry při předpokládaném restartu Fortuna:Ligy. Jenže fotbalisté Brna řeší před plánovaným duelem v Jablonci spoustu problémů.
Fotbalisté Brna přu utkání se Spartou
Fotbalisté Brna přu utkání se Spartou | Foto: ČTK

Před předpokládaným restartem první fotbalové ligy mělo šest hráčů Zbrojovky pozitivní test na covid-19. Trenér brněnského mužstva Miloslav Machálek potvrdil, že pokud se v pátek opravdu uskuteční předehrávka 7. kola v Jablonci, nebudou moci hrát. 

Koronavirus z brněnské kabiny nezmizel ani během měsíční nucené přestávky. "Vždyť vidíte, jak to vypadá v celém světě, počet nakažených stále roste," prohlásil trenér a odhadl, že v jeho týmu tuto nákazu prodělalo až 15 hráčů. "Jména ale samozřejmě neřeknu, ta se nezveřejňují," dodal.

Kádr A-mužstva byl plošně naposledy testován na začátku října před zápasem s Karvinou, který Zbrojovka prohrála 0:2. V tabulce první ligy tak zůstala po šesti kolech na posledním místě se ziskem jediného bodu.

Povinný test by měl tým absolvovat ve středu a jeho výsledky by měly být směrodatné pro případný duel v Jablonci.

"Během přestávky jsme poctivě trénovali, do procesu se vrátili někteří předcházející marodi, ale další zase ulehli," řekl Machálek.

"Měli jsme problémy jak covidového rázu, tak i rázu běžných zranění a nemocí. Hodně jsme zapracovali na tělesné připravenosti, udělali jsme kus práce, ale zase nám z toho šest lidí vypadlo. Je to nekončící problém a nezbývá nám nic jiného, než to respektovat a vypořádat se s tím," doplnil.

V pátek by Zbrojovku mělo čekat úvodní utkání obnovené soutěže v Jablonci. Machálek ale zatím nemá zcela jasno, kdy tým na sever Čech odcestuje: zda jako obvykle o den dřív, či až v den zápasu. Problémem totiž může být i stravování po cestě a ubytování v Jablonci. "Jednáme o tom," uvedl Machálek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy