Brno doma podlehlo Liberci a zůstává na sestupových pozicích

22. 1. 2021 20:29
Fotbalisté Liberce zvítězili v předehrávce 16. kola první ligy v Brně 3:0. Hosté rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Jhon Mosquera a někdejší hráč Zbrojovky Michael Rabušic. Po změně stran se ještě prosadil Jakub Pešek.
Michael Rabušic a Mohamed Tijani
Michael Rabušic a Mohamed Tijani | Foto: ČTK

Slovan v lize popáté za sebou neprohrál a v neúplné tabulce poskočil na páté místo dva body za čtvrté Slovácko. Naopak brněnský nováček potvrdil, že je na domácím hřišti nejhorší týmem soutěže a zůstal na sestupové 16. příčce.

Jako první zahrozili Brňané. V páté minutě těsně za vápnem napřáhl Vaněk a hosty podržel brankář Knobloch. Mezi tyčemi nahradil jedničku Nguyena, který dostal po narození potomka volno.

V 25. minutě udeřili Severočeši. Mosquera převzal Karafiátův nákop, před dvěma obránci si navedl míč na střelu a zhruba z 20 metrů trefil přesně vzdálenější horní roh branky. Kolumbijský záložník navázal na gól z úvodního jarního kola proti Bohemians 1905 a skóroval pošesté v ligové sezoně.

Ve 34. minutě hosté zvýšili. Koscelníkovu hlavičku po Mosquerově centru z levé strany ještě brankář Šustr zlikvidoval, ale na Rabušicovu dorážku zblízka už nemohl zareagovat. Někdejší brněnský útočník se trefil posedmé v ligovém ročníku a potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Domácí se příliš do šancí nedostávali, v poslední minutě první půle při závaru v šestnáctce hostů ani nevystřelili. Do druhého dějství udělal brněnský trenér Dostálek hned tři změny v sestavě, ale Liberec soupeře k ohrožení branky nadále moc nepouštěl a v ofenzivě byl nebezpečnější.

V 56. minutě střílel z úhlu Rabušic, ale přízemním pokusem Šustra nezaskočil. Třetí trefu přidal favorit až v 76. minutě. Střídající Rondič přiťukl Peškovi a ten ranou pod břevno nedal domácímu gólmanovi šanci.

Zbrojovka se nedočkala ani jedné branky, v 89. minutě Vaněk z přímého kopu těsně minul. Liberec porazil Brno v součtu s domácím pohárem počtvrté za sebou.

16. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 0:3 (0:2)

Branky: 25. Mosquera, 34. Rabušic, 76. Pešek. Rozhodčí: Marek - Šimáček, Ratajová - Machálek (video). ŽK: Záhumenský, Šural, Vintr (všichni Brno). Bez diváků.

Brno: Šustr - Moravec (46. Bariš), Dreksa, Pernica, Šural - Pachlopník (66. Štepanovský), Vaněk, Texl (76. Sedlák), Záhumenský (46. Šumbera) - Fila (46. Vintr), Hladík. Trenér: Dostálek.

Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát, Purzitidis (84. Mara) - Pešek (78. Fukala), Sadílek (84. Michal), Mosquera (84. Faško) - Rabušic (58. Rondič). Trenér: Hoftych.