Brankář Koubek by ze Sparty mohl odejít do Rennes či Lille, Karavajeva láká Lokomotiv Moskva

Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 8. 2017 16:00
Na Spartě se chystají dva zahraniční přestupy, vedle pravého obránce Vjačeslava Karavajeva může odejít i brankář Tomáš Koubek
O Tomáše Koubka je stále zájem ve francouzské Ligue 1
O Tomáše Koubka je stále zájem ve francouzské Ligue 1 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Mezinárodní přestupní okno se ve většině zemí zaklapne 31. srpna. Platí to i pro Francii a Rusko. A právě do těchto zemí by v posledním týdnu letních transferů mohli zamířit dva sparťani: Tomáš Koubek a Vjačeslav Karavajev.

O brankáře Tomáše Koubka dlouhodobě projevuje zájem Rennes. A v poslední době podle informací Aktuálně.cz vstoupil do jednání o jeho služby i další francouzský klub, konkrétně Lille.

V minulém soutěžním ročníku skončily tyto kluby v Ligue 1 mimo pohárové příčky, celek Stade Rennes byl devátý, mužstvo Lille OSC až jedenácté.

Právě z Lille přišel letos na Letnou jako jedna z letních jedenácti zahraničních posil dosavadní kapitán tohoto francouzského týmu Rio Mavuba, nyní klub trénuje známý argentinský expert Marcelo Bielsa.

Na Rennes zase Koubkovi může dát dobré reference Petr Čech, který zde chytal před svým angažmá v Chelsea.

Karavajevovu pozici by mohl alternovat I Vukadinovič

Vjačeslav Karavajev
Vjačeslav Karavajev | Foto: Milan Kammermayer

Pravý obránce Vjačeslav Karavajev, který nyní dostal první pozvánku do A-týmu ruské reprezentace, by se rád vrátil domů. Láká ho především Lokomotiv Moskva, zájem má podle isport.cz ovšem i Nantes.

I proto se na pozici pravého obránce Sparty vrátil Ondřej Zahustel, trenér Andrea Stramaccioni má údajně v úmyslu alternovat ho v případě Karavajevova odchodu Vukadinem Vukadinovičem. Což prý srbské křídlo zrovna dvakrát nenadchlo.

Spartu v sobotu čeká ligové utkání v Brně, v dosavadním průběhu soutěže už ztratila čtyři body remízami s Bohemians a v Liberci.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy