Brankář Koubek by ze Sparty mohl odejít do Rennes či Lille, Karavajeva láká Lokomotiv Moskva

Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 8. 2017 16:00
Na Spartě se chystají dva zahraniční přestupy, vedle pravého obránce Vjačeslava Karavajeva může odejít i brankář Tomáš Koubek
O Tomáše Koubka je stále zájem ve francouzské Ligue 1
O Tomáše Koubka je stále zájem ve francouzské Ligue 1 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Mezinárodní přestupní okno se ve většině zemí zaklapne 31. srpna. Platí to i pro Francii a Rusko. A právě do těchto zemí by v posledním týdnu letních transferů mohli zamířit dva sparťani: Tomáš Koubek a Vjačeslav Karavajev.

O brankáře Tomáše Koubka dlouhodobě projevuje zájem Rennes. A v poslední době podle informací Aktuálně.cz vstoupil do jednání o jeho služby i další francouzský klub, konkrétně Lille.

V minulém soutěžním ročníku skončily tyto kluby v Ligue 1 mimo pohárové příčky, celek Stade Rennes byl devátý, mužstvo Lille OSC až jedenácté.

Právě z Lille přišel letos na Letnou jako jedna z letních jedenácti zahraničních posil dosavadní kapitán tohoto francouzského týmu Rio Mavuba, nyní klub trénuje známý argentinský expert Marcelo Bielsa.

Na Rennes zase Koubkovi může dát dobré reference Petr Čech, který zde chytal před svým angažmá v Chelsea.

Karavajevovu pozici by mohl alternovat I Vukadinovič

Vjačeslav Karavajev
Vjačeslav Karavajev | Foto: Milan Kammermayer

Pravý obránce Vjačeslav Karavajev, který nyní dostal první pozvánku do A-týmu ruské reprezentace, by se rád vrátil domů. Láká ho především Lokomotiv Moskva, zájem má podle isport.cz ovšem i Nantes.

I proto se na pozici pravého obránce Sparty vrátil Ondřej Zahustel, trenér Andrea Stramaccioni má údajně v úmyslu alternovat ho v případě Karavajevova odchodu Vukadinem Vukadinovičem. Což prý srbské křídlo zrovna dvakrát nenadchlo.

Spartu v sobotu čeká ligové utkání v Brně, v dosavadním průběhu soutěže už ztratila čtyři body remízami s Bohemians a v Liberci.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy